Живий Журнал
 
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Admin, zirka  
Форум Житомира » Тематические форумы » Туризм и Путешествия » Дениші-Тригір’я (16 квітня 2011)
Дениші-Тригір’я
kvim_travel_ztДата: Пт, 08.04.2011, 10:20:28 | Сообщение # 1
Генерал-майор
Сообщений: 338
Репутация: 10
Награды: 3

Украина, Житомир
Житомир-Дениші-Тригір’я

Корбутівка, Чуднівське шосе. Легенди про походження назви. Військові табори. Шпигуноманія у топоніміці. Тетерівка. Поселення доби неоліту, бронзи, слов'янське IV - VII ст. Корчма Альбіна. Село Корчак. Одне з найдавніших поселень регіону ІI-VII ст. Чуднівське шосе. Найдавніший паралельний сухопутній шлях водному (по Тетереву). Тетерів і його топонімічна історія. Грецький варіант топоніма ("Протертий крізь скелі"). Окрема тема цікавої розповіді.

Дениші. Село відоме під назвою Дунаєць з XVIII ст. Слов'янські поселення VI - VII ст. Батьківщина геолога, академіка Володимира Гавриловича Бондарчука, який був повоєнний час ректором Київського університету ім. Т.Г. Шевченка. (окрема коротка розповідь).

Висока Піч. Маєток братів, меценатів Дуриліних. Спогади про залізоробне виробництво міністра УНР, професора Івана Адріяновича Фещенка-Чопівського, який проходив тут студентську практику. Дениші та Висока Піч - одні з перших в Україні центрів кустарної металургійної промисловості. Ще й досі у Житомирі в старих будівлях зберегаються чавунні сходи та інші конструкції з клеймом "Денишівський залізоробний завод", а в Житомирському краєзнавчому музеї - бюст Тараса Шевченка, відлитий в Денишах.

Старий шлях на Тригір'я. Дуб-велетень. Вік дуба більше 585 років. Споконвічний свідок історії, що бачив козаків Богдана Хмельницького, гайдамацькі загони. Висота більше 33 м. Пам'ятка природи державного значення. Дамба на Тетереві, скелі, санаторій "Дениші". Місце залізоробної фабрики бр. Дуриліних. У тамтешньому лісі, на чаруючих крутосхилах Тетерева, які здавен охрестили "Поліською швейцарією", залюбки відпочивали Олександр Купрін, Іван Кочерга, Арсеній Тарковський.

Тригір'я. Володіння дідичів Вороничів. Чоловічий монастир. Перша згадка датується 1613. Під його стінами боронилися полки козака К. Косинського, Івана Гонти. Недарма одне з урочищ під Денишами носить назву "Гонта". Історія монастиря. Тема окремої цікавої розповіді. Тут знімався кінофільм "Олеся" за відомою одноіменною повістю Олександра Купріна.

Нова дорога на Житомир

Дениші. З кінця ХІХ ст. належало родині відомих українських промисловців і меценатів Терещенків. Залишки палацу Терещенків, побудованого для Надії Федорівни Муравйової-Апостол у 1911 за проектом архітектора Павла Голландського. Окрема тема цікавої розповіді про родину Апостолів (гетьман України), Муравйових (видатний українсько-російський рід) та Федора Терещенка. Розповідь про палац, його архітектуру, обладнання, призначення. Палац - місце зустрічей численних нащадків Артемія Терещенка.

Автобусний тур
Дата відправки: 16.04.2011
Час відправки: 12:00:00
Місце відправки: майдан Перемоги
Тривалість: 5 годин
Ціна: 50.00 грн

Добавлено (08 Апрель 2011, 10:20:28)
---------------------------------------------
Залишилося: 22 місця!



Сообщение отредактировал kvim_travel_zt - Ср, 06.04.2011, 16:55:27
Offline (Украина)  
  Блог пользователя kvim_travel_zt   
MotryaДата: Пт, 08.04.2011, 11:14:04 | Сообщение # 2
Генерал-полковник
Сообщений: 856
Репутация: 1035
Награды: 144

Нидерланды, Амстердам
biggrin був час коли я хотіла поїхати в тригір*я, але не було можливості з різних причин. а зараз можу але вже немає азарту туди їхати sad
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Motrya   
Утка_под_соусомДата: Пт, 08.04.2011, 11:27:44 | Сообщение # 3
Генерал-полковник
Сообщений: 1085
Репутация: 149
Награды: 60

Российская Федерация, Санкт-Петербург
Motrya, неужто стареете?)

kvim_travel_zt, сколько всего человек в группе?

Offline (Украина)  
  Блог пользователя Утка_под_соусом   
MotryaДата: Пт, 08.04.2011, 11:36:28 | Сообщение # 4
Генерал-полковник
Сообщений: 856
Репутация: 1035
Награды: 144

Нидерланды, Амстердам
Quote (Утка_под_соусом)
Motrya, неужто стареете?)

та ні, після побаченого раніше, тригір*я чи дениші уже якось не зачіпають...
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Motrya   
santa_tourДата: Пт, 08.04.2011, 15:59:46 | Сообщение # 5
Генерал-майор
Сообщений: 254
Репутация: 49
Награды: 10

Украина, Житомир
А мне очень нравиться Тригирья, и в целом старая дорога до Высокой Печи.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя santa_tour   
kvim_travel_ztДата: Пт, 08.04.2011, 17:12:03 | Сообщение # 6
Генерал-майор
Сообщений: 338
Репутация: 10
Награды: 3

Украина, Житомир
Quote (santa_tour)
kvim_travel_zt, сколько всего человек в группе?

Група розрахована на 24 чол.

Добавлено (08 Апрель 2011, 17:12:03)
---------------------------------------------
Залишилося: 19 місць.

Offline (Украина)  
  Блог пользователя kvim_travel_zt   
ПатріотДата: Сб, 09.04.2011, 22:52:36 | Сообщение # 7
Генерал-майор
Сообщений: 405
Репутация: 34
Награды: 7

Украина, Житомир
Залишилось: 16 місць.


Сообщение отредактировал Патріот - Сб, 09.04.2011, 22:52:52
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Патріот   
kvim_travel_ztДата: Пн, 11.04.2011, 11:33:43 | Сообщение # 8
Генерал-майор
Сообщений: 338
Репутация: 10
Награды: 3

Украина, Житомир
Залишилося: 15 місць.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя kvim_travel_zt   
ПатріотДата: Ср, 13.04.2011, 13:20:15 | Сообщение # 9
Генерал-майор
Сообщений: 405
Репутация: 34
Награды: 7

Украина, Житомир
Залишилось: 7 місць.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Патріот   
Форум Житомира » Тематические форумы » Туризм и Путешествия » Дениші-Тригір’я (16 квітня 2011)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: