Живий Журнал
 
Модератор форума: Admin, Sandra  
Форум Житомира » город Житомир » Досуг и отдых в Житомире » Я люблю кофе! (Где, как и все связанное с настоящим кофе...)
Я люблю кофе!
GeleoprontДата: Вс, 29.07.2018, 11:53:34 | Сообщение # 301
Рядовой
Сообщений: 4
Репутация: 0
Награды: 1

Франция, Винница
А мне больше всего нравиться с имбирем и кардамоном ))
Offline (Великобритания)  
  Блог пользователя Geleopront   
VandaДата: Вт, 31.07.2018, 15:21:14 | Сообщение # 302
Генералиссимус
Сообщений: 2084
Репутация: 1195
Награды: 137

Украина, Житомир
Спеції в каві справа вторинна, якщо колись хочеться урізноманітнити, головне це смак..
Я з усіх залишила цедру і бадьян і то лише для американо, латте чи галао нічого більше крім кави, молока і цукру не потребує))


Сообщение отредактировал Vanda - Вт, 31.07.2018, 15:47:26
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Vanda   
Arina1985Дата: Пт, 03.08.2018, 20:12:37 | Сообщение # 303
Генерал-лейтенант
Сообщений: 560
Репутация: 1022
Награды: 53

Украина, Житомир
MasterX
Цитата MasterX ()
Если смелые и бесстрашные
Не взорвется?  biggrin 

А если серьезно, то когда добавлять соль и корицу? Я так попыталась сделать, но может из-за того, что взяла новый кофе, не поняла получился ли лайфхак. Добавила в самом начале приготовления кофе.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Arina1985   
MasterXДата: Пт, 03.08.2018, 21:44:38 | Сообщение # 304
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Arina1985, когда кофе в турке заваривается на среднем огне, то нужно словить момент, когда напиток начнет закипать. буквально щепотку мелкой поваренной соли. Если соль крупная - где-то несколько крупинок.
Корицы где-то четверть от объема молотого кофе. Но это по вкусу.

соль смягчает воду и усиливает аромат.

Добавлено (03.08.2018, 22:49:46)
---------------------------------------------
В вашем способе - когда соль сразу, нужно заливать кипятком, а не заваривать на маленьком огне. Но первый способ больше раскроет все вкусы и запахи. Медленное приготовление - всегда  более качественное блюдо/напиток выдает.

Добавлено (03.08.2018, 22:52:50)
---------------------------------------------
Цитата Arina1985 ()
Не взорвется?
   Ну разве что восприятие нюхательных рецепторов. smile


Сообщение отредактировал MasterX - Пт, 03.08.2018, 21:55:39
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
VandaДата: Сб, 04.08.2018, 13:43:42 | Сообщение # 305
Генералиссимус
Сообщений: 2084
Репутация: 1195
Награды: 137

Украина, Житомир
Слухайте, а де в Житомирі можна попити смачної кави? Порадьте якісь заклади...
бо я їх вже не знаю, так все помінялося.
Я останніми днями багато часу їздила по місту, практично скрізь суцільне розчарування. Гірка перепалена робуста, ось що мені давали. От наприклад, називається заклад, Львівська кава, здається.  Ну, думаю, судячи з назви, там безліч кавових напоїв.. Ні фіга, еспрессо, американо, капучіно, лате і все та ж гірка робуста...
Лише в одному місці вдалося випити смачної раф кави, на бульварі в HZ.

Добавлено (04.08.2018, 14:45:50)
---------------------------------------------

Цитата MasterX ()
соль смягчает воду и усиливает аромат
Не дивуюся, що Arina1985, не сподобалося. Все-таки сіль хоч і посилює аромат, але забирає ніжність смаку. Якщо якась суперська арабіка, це дуже відчувається, смак напою стає грубішим чи що...
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Vanda   
MasterXДата: Сб, 04.08.2018, 17:09:26 | Сообщение # 306
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Vanda,  ну тому багато і не треба. Якщо перестаратися, то може трохи пригнічити смак кислинки, що буває у каві, особливо у вишуканих сортах Арабіки. В тому і ризик.
З сіллю є чимало рецептів. Особливо у азіатській кухні.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
VandaДата: Сб, 04.08.2018, 18:41:22 | Сообщение # 307
Генералиссимус
Сообщений: 2084
Репутация: 1195
Награды: 137

Украина, Житомир
Цитата MasterX ()
ну тому багато і не треба.
Гм. Та я наче на кінчику ножа брала.. трішечки.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Vanda   
Arina1985Дата: Сб, 04.08.2018, 22:52:49 | Сообщение # 308
Генерал-лейтенант
Сообщений: 560
Репутация: 1022
Награды: 53

Украина, Житомир
MasterX, Vanda, ну как-то да... не то, чтобы плохо получилось, но и не особо понравилось. Вроде и соли мало брала - пару крупинок. И быстрый способ приготовления пробовала, и медленный, но что-то не пошло.

MasterX, если не секрет, откуда такие знания про кофе и способы его приготовления? Прочитала много интересной информации. Работа с этим связана?


Сообщение отредактировал Arina1985 - Сб, 04.08.2018, 22:53:06
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Arina1985   
MasterXДата: Вс, 05.08.2018, 09:23:33 | Сообщение # 309
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Arina1985, нет, не работа. Просто есть возможность эксперементировать и любознательность. А я люблю глубоко изчать терию предметной области. 
В турке не завариваю, поэтому не пробовал, а просто знал, что есть такой лайфхак. Вот и решил поделиться со смелыми и бесстрашными. smile
Если не то по вкусу выходит, то лучше конечно не продолжать... Может кому и понравиться. О вкусах, как говорят, не спорят.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
VandaДата: Пн, 06.08.2018, 13:13:35 | Сообщение # 310
Генералиссимус
Сообщений: 2084
Репутация: 1195
Награды: 137

Украина, Житомир
Дійсно, у кожного свої запити, свої смаки і свій девайс...
Arina1985, в мене в турці жодного разу не вийшло смачної кави, як би я не намагалася, мільйон раз перепробувала різні пропорції, різні турки. Але на виході ніякий напій, чай в тисячу разів смачніший))) Хоча я не відкидаю турку як засіб приготування кави. І багато разів пила смачну каву з турки, наприклад в Каффі просто неймовірно смачно.
Сама користуюся гейзерною кавоваркою, кава мені з неї найсмачніша, але дехто каже, що вона має горілий, палений смак. 
Кавові машини для мене якусь занадто міцну каву видають, пінки мало плюс майже всі заклади перейшли на робусту для здешевлення напою, що не дозволяє оцінити переваги кавомашини. Та й переїжджаю я часто і багато, з собою не таке не потягаєш.
Тому кожному своє... з френч-пресу кави не пробувала і в чашці не заварювала, але є люди, які кажуть, що це також смачно...
Модні методи пуровер, аеропрес також не зустрічалися поки.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Vanda   
MasterXДата: Пн, 06.08.2018, 13:56:33 | Сообщение # 311
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Цитата Vanda ()
Кавові машини для мене якусь занадто міцну каву видають,
У любій машині є регулятор рівня води. Чим менше води тим міцніша кава та навпаки. Налийте її багато і буде Американо, а не Еспрессо.

Добавлено (06.08.2018, 15:00:15)
---------------------------------------------
Скоріше не в апараті діло, а в тому, хто наливає каву.



Сообщение отредактировал MasterX - Пн, 06.08.2018, 13:57:03
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
VandaДата: Пн, 06.08.2018, 16:29:17 | Сообщение # 312
Генералиссимус
Сообщений: 2084
Репутация: 1195
Награды: 137

Украина, Житомир
Цитата MasterX ()
Налийте її багато і буде Американо, а не Еспрессо
А нащо мені американо, мені потрібно 30- 40 мл. еспресо з 4 гр. кави, а не з 7-ма))) Так у кавярні, наскільки я знаю, не можна замовити, хоча у кавомашині можна вибрати ступінь насечення - там є на вибір дуже легка, легка, звичайна, міцна і дуже міцна.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Vanda   
MasterXДата: Пн, 06.08.2018, 17:25:53 | Сообщение # 313
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Vanda,ну тоді да, під ваши вимоги ні одна кавомашина не підійде. В автоматах 6 грам мінімум, а то і сім-вісім.
Це вам потрібно якесь кафе, в якому ручне приготування, наприклад з рожковою кавомашиною і гарним майстерним барістою. Якщо і найдете, наврядчи по вашему рецепту приготують. Да і коштовно це дуже вийде. Особливо з якісною кавою.

Краще ніж ви самі для себе, для вас навряд чи хтось приготує. )))
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
StoicsДата: Пн, 06.08.2018, 18:57:15 | Сообщение # 314
Майор
Сообщений: 99
Репутация: 0
Награды: 5

Украина, Житомир
.... чуть было не повыопывался опытом заваривания на раскаленном песке... и с добавлением в кофе нимножка какао боба... потом подумал что неактуально- и песок греть нынче геморно, и какаю боб сам уже почти 3 месяца не могу нигде купить...))))
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Stoics   
VandaДата: Вт, 07.08.2018, 22:18:32 | Сообщение # 315
Генералиссимус
Сообщений: 2084
Репутация: 1195
Награды: 137

Украина, Житомир
Цитата MasterX ()
Краще ніж ви самі для себе, для вас навряд чи хтось приготує
Та я не від кого не потребую приготування кави. Просто всі навколо переконують, що альтернативи кавомашині немає, мовляв, купуй, купуй. А я, по-перше, не хочу і, по-друге, не можу фінансово собі це дозволити. Бо мені їх щонайменше дві потрібно в силу способу життя.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Vanda   
MasterXДата: Ср, 08.08.2018, 09:29:39 | Сообщение # 316
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Цитата Vanda ()
Просто всі навколо переконують, що альтернативи кавомашині немає
Ну це доволі спірне питання.

Перевага кавомашини тільки в швидкому приготуванні в порівнянні з іншими методами. 

От ви користуєтесь гейзером. Кавомашина ще і перемелює. Звінсно завжди однаково і не так, як ви перемелюєте кафомолкою.
Плюс практично у всіх встроєний капучинатор для вспіювання молока.  Ви як вспінюєте?
Якщо в порівнянні з туркою, то кавомашина ще й процес заварювання автоматизує.

Якщо вам не важко це все робити окремо, то вам кавомашина і не потрібна. До того ж при тих умовах життя, що ви описали - вам це дорого виходить.

Просто потрібно оцінити всі переваги і недоліки. Для кожного це буде по своєму. Мабуть для тих, хто вам так каже - альтернативи і не має.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
VandaДата: Ср, 08.08.2018, 11:54:42 | Сообщение # 317
Генералиссимус
Сообщений: 2084
Репутация: 1195
Награды: 137

Украина, Житомир
MasterX, це неймовірно, але ви прямо вловили суть речей, респект)))
Мені, дійсно, не шкода часу для приготування смачної кави. Сам процес і можливість поекспериментувати приносять мені задоволення. Натиснути одну кнопку - це дуже швидко і, щонайменше, нецікаво. Та й в моєму випадку й не потрібно, я люблю ранок присвятити собі - неквапливо приготувати і випити кави, а ввечері інтенсивно попрацювати. 
Крім того,  результат з кавомашини завжди однаковий. На жаль, жодна автоматична не спроможна приготувати такої пінки зі смаком морозива як дешевий ручний китайський спінювач молока - 5 см. піни, хоча б тому, що цукор додається потім у напій - коли розмішаєш, то вже й піни немає.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Vanda   
current_userДата: Ср, 08.08.2018, 13:20:56 | Сообщение # 318
Сержант
Сообщений: 37
Репутация: 20
Награды: 0

Украина, Zt
Підскажіть, де в Житомирі вміють готувати flat white?
Offline (Украина)  
  Блог пользователя current_user   
MasterXДата: Ср, 08.08.2018, 14:03:12 | Сообщение # 319
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Цитата Vanda ()
На жаль, жодна автоматична не спроможна приготувати такої пінки зі смаком морозива як дешевий ручний китайський спінювач молока - 5 см. піни, хоча б тому, що цукор додається потім у напій - коли розмішаєш, то вже й піни немає.

Ну з машиною теж можна експерементувати. Просто більше обмежень.
Буду пити каву (я просто не часто п'ю), викладу фото і покажу яка пінка в мене виходить на кавамашині.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
VandaДата: Ср, 08.08.2018, 14:53:23 | Сообщение # 320
Генералиссимус
Сообщений: 2084
Репутация: 1195
Награды: 137

Украина, Житомир
Цитата MasterX ()
Буду пити каву (я просто не часто п'ю), викладу фото і покажу яка пінка в мене виходить на кавамашині
Ок, цікаво..
я все ніяк не можу сфоткати свою піну, одразу випиваю))
А часто пити каву - це скільки вважається?
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Vanda   
MasterXДата: Ср, 08.08.2018, 15:03:35 | Сообщение # 321
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Цитата Vanda ()
А часто пити каву - це скільки вважається?

Ну по різному. Про себе може сказати, що рідко. Якщо дві три чашки в місяць вип'ю, то це більше, чим зазвичай. 
Є люди, що і по три чашки в день п'ють.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
VandaДата: Ср, 08.08.2018, 20:31:38 | Сообщение # 322
Генералиссимус
Сообщений: 2084
Репутация: 1195
Награды: 137

Украина, Житомир
Цитата MasterX ()
Про себе може сказати, що рідко. Якщо дві три чашки в місяць вип'ю, то це більше, чим зазвичай.
 Нічого собі, так розбиратися у каві та її приготуванні і при цьому пити 2-3 чашки в місяць. Вражає)))
Це моя порція в тиждень, може бути й більше, але не більше 1 чашки в день і хоча б 2 дні в тиждень без кави.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Vanda   
TarasSДата: Ср, 08.08.2018, 23:08:14 | Сообщение # 323
Генералиссимус
Сообщений: 3415
Репутация: 6773
Награды: 123

Украина, Житомир
Цитата Vanda ()
Це моя порція в тиждень, може бути й більше, але не більше 1 чашки в день і хоча б 2 дні в тиждень без кави.

По всьому виходить, що кавохейтери (такі, як я) - п'ють її приблизно стільки ж, скільки кавофанати.  biggrin
Offline (Украина)  
  Блог пользователя TarasS   
Arina1985Дата: Чт, 09.08.2018, 22:06:40 | Сообщение # 324
Генерал-лейтенант
Сообщений: 560
Репутация: 1022
Награды: 53

Украина, Житомир
Цитата Vanda ()
Нічого собі, так розбиратися у каві та її приготуванні і при цьому пити 2-3 чашки в місяць. Вражає)))
Аплодисменты, MasterуX  :hands: hands  :hands: Я тоже приятно удивлена.

Честно говоря, кофейные вкусы у меня поменялись. В принципе, я могу пить все подряд smile : латте, каппучино, гляссе, мокко, фраппе, раф, айс и прочие вкусняшки. Но удовольствие получаю от кофе без молока, с маааленькой пенкой. Высокую пенку страшно не люблю, причем нигде: ни в квасе, ни в пиве, ни в кофе.  Очень люблю добавлять корицу. Иногда сочетаемые топинги. Питаю слабость к кофе по-венски.

И абсолютно не понимаю болтание заварного кофе в чашке. У меня половина сотрудников так делает. Дело вкуса, наверное.


Сообщение отредактировал Arina1985 - Чт, 09.08.2018, 22:12:39
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Arina1985   
MasterXДата: Чт, 09.08.2018, 22:22:48 | Сообщение # 325
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Arina1985, 


Цитата
И абсолютно не понимаю болтание заварного кофе в чашке. У меня половина сотрудников так делает. Дело вкуса, наверное.

Большинство людей пьют кофе не ради вкуса, а чтобы проснуться или взбодриться. Знали бы они, что  самый доступный по цене заварной кофе в массе своей дает прямо противоположный еффект... Про вкус и говорить нечего.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
Форум Житомира » город Житомир » Досуг и отдых в Житомире » Я люблю кофе! (Где, как и все связанное с настоящим кофе...)
Поиск: