Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 23.09.2019    17:20:07
2011 » Январь » 2410:52:19

На вооружение житомирской ГАИ поступили современные измерители скорости и алкотестеры. ФОТО

24.01.2011, 10:52:19 6798 31

На вооружение житомирской ГАИ поступили современные измерители скорости и алкотестеры. ФОТО Инспекторы житомирской ГАИ рассказали журналистам о «честных радарах», алкотестерах и о том, почему не следует пренебрегать установленным лимитом скорости.

Казалось бы, практически все водители прекрасно понимают риск стать участниками ДТП из-за банального превышения скорости движения. Но, как показывает практика, этого осознания недостаточно. К сожалению, культуры дорожного движения у нас явно не хватает.

На пресс-конференции, состоявшейся 21 января, заместитель начальника ГАИ в Житомирской области Иван Прохоренко подтвердил вышесказанное статистическими данными:

 - В течение прошлого года на автодорогах Житомирской области произошло 3212 дорожно-транспортных происшествий по вине водителей автотранспорта, в которых 152 человека погибли, еще 850 были травмированы.

Если говорить о причинах, которые привели к этим ДТП, то львиная доля из них произошли из-за превышения разрешенной скорости водителями авто. Как показывает практика, даже если в городе превышать допустимую скорость на 5 км, это удваивает риск получения травм, даже смертельных. Что уж говорить когда на спидометре автомобиля, несущегося по трассе, стрелка переваливает далеко за сотню?

- В противовес распространенному мнению, именно для того, чтобы избежать трагедии, а не сделать показатель или заработать денег, инспектору ГАИ важно измерить скорость движения транспортного средства, - продолжает Иван Михайлович. - В этом нам помогают специальные приборы, позволяющие определить, с какой скоростью движется тот или иной автомобиль.

На смену несколько устаревшим «Барьерам» разных поколений, «Искра» и «Сокол» на вооружение работников ГАИ поступили более современные измерители скорости. В частности - радиолокационный «Беркут», скандально известный «Визир» и лазерный «TruCam».

Два последних позволяют не только фиксировать время нарушения и скорость движения того или иного транспортного средства, но и проводят фото-и видеосъемку автомобиля-нарушителя с определением его государственного номера и даже точных координат местности (включая широту и долготу), где это нарушение произошло. При этом, что очень важно, все происходит без всякого вмешательства инспекторов ГАИ.


«Візир» знову вартує дороги

Серед українських водіїв цей прилад зарекомендував себе скоріше негативно. Принаймні, його впровадження в маси відбувалося боляче і з конфліктами. Проте попри всілякі дебати і величезну кількість нарікань та судових розглядів, що хвилею прокотилися майже всією Україною у зв’язку з погрішностями «Візира», російський вимірювач швидкості таки залишився на озброєнні українських даішників. Правда, з деякими поправками щодо його використання.

– Наразі «Візир» використовується не в автоматичному режимі, - розповідає Іван Прохоренко, - а застосовується в так званому режимі відкритому. Це означає, що під час фотофіксації порушення водія зупиняють і складають протокол у його присутності. На сьогодні це єдиний юридично вірний метод використання приладу.

Між тим, «Візир» має свої переваги. Він дозволяє вимірювати швидкість на відстані не менше 400 метрів. Може працювати в двох режимах: здійснення контролю з вимірюванням швидкості та контроль без вимірювання швидкості. В першому випадку, за допомогою певної функції, інспектором задається ліміт швидкості. Якщо швидкість руху автомобіля буде перевищувати його, прилад зробить знімок або відеозапис. «Візир» забезпечує внесення у кадр інформації про дату, час та швидкість транспортного засобу. В другому випадку прилад може використовуватися як фотоапарат або відеокамера, наприклад, для фотографування місця ДТП. Усі зроблені кадри зберігаються в енергонезалежному архіві.

Житомирська область багата на 15 приладів «Візир». Ціна одного складає 23 тисячі гривень.


Радіолокатор «Беркут» простий і зручний у користуванні

Головна перевага «Беркуту» - фіскальна пам’ять, куди вносяться усі виявлені порушення ліміту швидкості руху. Прилад може зберігати до 700 фіксацій, кожна з яких включає дані про швидкість і час. Стерти інформацію самостійно інспектору не вдасться – це може зробити тільки комп’ютерна програма, яка дозволяє обмін даними. А це вже своєрідний контроль за роботою інспекторів ДПС, які повинні детально оформити кожне порушення швидкісного режиму.

У підрозділах ДАІ області використовується 17 приладів «Беркут», вартість кожного з яких – 17 тисяч гривень. Запчастини до нього надходять з Росії, а Україна складає їх і встановлює вітчизняне програмне забезпечення.

– «Беркут» може працювати автономно, - пояснює Іван Прохоренко. - Він оснащений акумулятором, активної роботи якого вистачає до 12 годин. Крім того, прилад може вимірювати швидкість навіть з патрульного автомобіля, який рухається. Якщо інспектор не встиг зафіксувати швидкість автомобіля, який їде йому назустріч, то він може виміряти її, розвернувшись в напрямку руху авто, і передати наступному патрулю вимогу зупинити порушника. Більше того, частота оновлювання показників «Беркута» дуже висока – кожне наступне вимірювання може здійснюватися після 1 секунди.


«Американець» на українських дорогах

Ще в 2009 році атестацію в Україні пройшов розроблений спільними зусиллями американських фахівців вимірювач швидкості «TruCam», так званий «чесний радар». Камери цієї моделі активно використовуються на дорогах Старого Світу. Вартість одного радара складає близько 88 тисяч гривень. В розпорядженні працівників ДАІ нашої області 4 таких прилади.

Розробники врахували усі побажання щодо удосконалення вже наявних вимірювачів швидкості й постаралися не повторювати попередні помилки, наділивши свій витвір лазерною наводкою. Відтак, на фотознімках, зроблених «чесним радаром», автомобіль порушника позначається червоним хрестиком. До того ж, щільність потоку автотранспорту для приладу не має ніякого значення.

Фіксувати ж швидкість технологія дозволяє на відстані до 1200-1500 км. Ще одна принципова відмінність «американця» - наявність GPS-датчика. Таким чином, кожна фотографія має проставлені координати місцевості.

«TruCam» має чимало флеш-пам‘яті – в автоматичному режимі його запас – 40 тисяч фотографій. Іншими словами, дві з половиною сотні потенційних порушників на годину. При цьому запасу батарей радара вистачає на 15 годин автономної роботи.


  Закінчуючи демонстрацію приладів, заступник начальника УДАІ УМВС в області Іван Прохоренко відмітив:

– Сьогодні популярністю серед керманичів користуються так звані антирадари, що попереджають про те, що на певній відстані встановлено вимірювач швидкості руху. В цьому нічого поганого немає, оскільки ці засоби теж виконують своєрідну профілактичну функцію, примушуючи водія скинути швидкість. Тим не менше, я вкотре хотів би звернути увагу водіїв на їх особисту безпеку. Якщо на дорозі встановлено знак з указуванням ліміту швидкості, то це, певне, не просто так. І краще за все поберегтися.

А ще Іван Михайлович попросив керманичів не сердитися на працівників ДАІ, що виконують свої прямі службові обов’язки за допомогою радара. Адже, по суті, вони ж не вийшли на лінії, щоб спіймати саме вас. Не порушуйте – і тоді вам не загрожуватимуть ніякі найновіші технічні засоби даішників, ні вони самі,ані можливі трагедії.


Нетверезому водієві на замітку

В підрозділах ДАІ Житомирської області використовуються нові технічні засоби для виявлення алкоголю в крові водіїв. Ці тестери виробляються в Німеччині. Алкотестер на основі аналізу повітря, що видихається в трубку людиною, дозволяє впродовж 5 хвилин виявити водія, що перебуває у стані алкогольного сп’яніння.

Звичайно, водій, якого працівники ДАІ запідозрили у вживанні міцних напоїв, має право засвідчити свій стан у спеціалізованих закладах. Але для тих, хто виявиться готовим не відходячи від місця зупинки свого транспортного засобу довести протилежне, пропозиція дихнути в новомодну трубочку стане практично новою послугою, яку надає Державтоінспекція.

  – Цей прилад з дуже високою точністю показує рівень алкоголю, - продовжує Іван Михайлович. - При цьому його неможливо обманути. Оскільки він фіксує всі виміри, видає сигнали помилки, якщо водій видихає в трубку недостатню кількість повітря, або, навпаки, під час вимірювання замість видиху робить вдих. У таких випадках прилад припиняє тест і видає звукове та текстове повідомлення.

Алкотестер показує тільки дані, що стосуються вживання людиною алкогольних напоїв і не реагує на вживання ліків, які містять спирт. Результати тесту передаються на міні-прінтер, який видає чек з показами. Пам'ять приладу розрахована на 250 результатів зі вказуванням номера тесту, дати і часу.


Як журналісти радарами порушників ловили

Під час проведення прес-конференції заради спортивного інтересу журналісти особисто випробували алкотестер. Перед тим бажаючим протестуватися були запропоновані символічні 50 грамів коньяку. Результат тесту – 0,22 проміле алкоголю в крові. З такими показниками за кермо точно – ні-ні!

Одразу ж після прес-конференції журналістам випала унікальна нагода відчути себе працівником ДАІ, що слідкує за порядком на дорозі по вул. Ватутіна в обласному центрі. Порушників вони намагалися виявити за допомогою нещодавно представлених їм приладів вимірювання швидкості руху.

А головне, у чому точно впевнилися представники житомирських ЗМІ, так це в тому, що ніякі різкі рухи назустріч транспортному засобу не впливають на результати, що показує прилад. І нічого ніде в них не підкрутиш, щоб штучно зробити порушника, а зафіксовану інформацію самостійно ніяк не видалиш.

Тэги: Визир, алкотестер, Житомир, гаи
Полезные объявления:
загрузка...
Комментариев: 30
sender
1 Алексей (sender)   • 11:24:08, 24.01.2011
+16

Лучше б еще мозги в те же головы поступили)
Gage
21 Сева (Gage)   • 11:01:10, 25.01.2011
+4

Это нереально. Да там и место для мозгов не предусмотрено инструкцией
PashaZT
2 Pavel (PashaZT)   • 12:02:55, 24.01.2011
+15

«TruCam» 88к грн. при реальной стоимости в США около 2к у.е. Не хилый откат кто то заработал.
sanchos
3 sanchos (sanchos)   • 12:50:41, 24.01.2011
+5

надо покупать радар-детектор...
telefon
6 джавахарлал нюру (telefon)   • 13:40:29, 24.01.2011
+1

ПДД соблюдать надо...
Waliko
9 Valentyn (Waliko)   • 15:00:05, 24.01.2011
+9

согласен... только также неплохо было бы привести в состояние, соответствующее ГОСТам, расположение дорожных знаков... в том числе и ограничивающих скорость...
Gage
22 Сева (Gage)   • 11:01:33, 25.01.2011
+3

Это гаишникам передайте
PashaZT
4 Pavel (PashaZT)   • 13:04:02, 24.01.2011
+6

«Беркутом» можно только лохов разводить. У него нет функции фото-, видеофиксации.
VVS
12 VVS (VVS)   • 15:49:39, 24.01.2011
+5

И не только беркутом можно гвозди забивать.

"Конституционный Суд Украины вынес вердикт ВИЗИРю "
http://autoconsulting.com.ua/article.php?sid=18636

Gage
23 Сева (Gage)   • 11:02:09, 25.01.2011
+2

Дык успешно разводят
garold
5 Кonstantin (garold)   • 13:12:30, 24.01.2011
+6

И где они только такие цены берут?Разницу между реальной стоимостью покрывают простые водители,ээх...
Waliko
10 Valentyn (Waliko)   • 15:03:28, 24.01.2011
+5

не только водители... ГАИ живет не только со штрафов, из бюджета страны тоже денешку получает... а это значит, что и учителя, врачи, пенсионеры "в доле"....
PashaZT
7 Pavel (PashaZT)   • 13:50:38, 24.01.2011
+3

TruCam в лазерном диапазоне (L или же другое название La), частота 900 нм. с лазерными радарами крайне сложно бороться, зачастую их определение идет, когда Вас уже засекли и скорость замеряли, потому что пятно рассеивания сигнала у них ввиду особенностей технологии в разы меньше.

Сложность определения лазерных радаров радар-детекторами заключается в том, что рассеивание лазерного излучения (в отличии от радиоволн скажем X-диапазона и K-диапазона) мизерное.
На расстоянии порядка двухсот метров пятно лазерного радара может составлять 1.5х1.5 метра.

Waliko
8 Valentyn (Waliko)   • 14:16:11, 24.01.2011
+9

>> Алкотестер показує тільки дані, що стосуються
>>вживання людиною алкогольних напоїв і не
>>реагує на вживання ліків, які містять спирт.

бред.. перед началом освидетельствования, ГАЙцон обязан уточнить принимались ли, и если да, то как давно медпрепараты, и даже как давно человек принимал пищу... в организме человека есть так называемый эндокринный алкоголь... если человек употребил бокал кваса или чашку кефира, то в организме происходит брожение, и содержание алкоголя повышается...

>>Цей прилад з дуже високою точністю показує
>> рівень алкоголю, - продовжує Іван
>>Михайлович. - При цьому його неможливо обманути.

обмануть нельзя, а ввести в заблуждение легче простого... например приглашать для освидетельствования в служебное авто, а перед тем разлить в нем немного спирта... как избежать? не садится к ним в авто - это раз, перед освидетельствованием настоятельно просить сделать пробный замер, обязательно со свежевставленным при вас мундштуком... это позволит избежать еще одной "подставы" - возможностью ввести немного спирта в упаковку с мундштуком с помощью шприца... в случае если при пробном автоматическом продуве обнаруживается наличие алкоголя, прибор блокируется...
и еще, после освидетельствования внимательно смотрите на результаты и дату... есть еще вероятность что кто-то "под мухой" дунул перед вами, но результат не пустили на печать... после того как дунули вы, идет распечатка очереди печати.. т.е. первым из принтера вылезет результат вашего предшественника...

вообще надо создать на форуме тему посвященную 130 статье КУпАП и освидетельствованию на алкоголь... а то "сказочники от пера" "отрабатывают" непонятно что...

VVS
14 VVS (VVS)   • 16:32:27, 24.01.2011
+4

Завел тут
http://zhzh.info/forum/31-6513-1
Waliko
17 Valentyn (Waliko)   • 18:16:29, 24.01.2011
+2

я ужо там отписалси )
VVS
11 VVS (VVS)   • 15:46:04, 24.01.2011
+4

Крім того, прилад може вимірювати швидкість навіть з патрульного автомобіля, який рухається. Якщо інспектор не встиг зафіксувати швидкість автомобіля, який їде йому назустріч.....

И что за хрень, извините за выражение?
Или в него встроен собственный ГПС приемник и из данных измерений вычитается собственная скорость прибора? Конечно там такого нет. Более того - в Беркуте нет фото-видео фиксации и согласно недавнему постановлению КСУ его на свалк у- он не может служить доказательством Вашей вины. Я уж не говорю за "стрельбу навстречу" - для использования прибор должен пройти аттестацию именно для такого режима использования (то есть как писал - иметь как минимум высокоточный гпс приемник на своем борту)

tvin
13 Александр (tvin)   • 16:18:44, 24.01.2011
+5

Фуфлыжники,только лохов разводить на бабки.
rozdum
15 Sergey Rozdum (rozdum)   • 17:21:49, 24.01.2011
+1

http://zhzh.info/publ/4-1-0-3071
1-10 11-16

Новости Житомира по теме:


Горячие новости
Система Orphus