Журнал Житомира
Новости сегодня: Вторник, 20.03.2018    04:20:45
2016 » Октябрь » 2618:12:53

Іршанська ОТГ на Житомирщині планує завершити ремонт амбулаторії та утеплення школи. ФОТО

Іршанська ОТГ на Житомирщині планує завершити ремонт амбулаторії та утеплення школи. ФОТО
26.10.2016
18:12:53
1723
0

Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter

Іршанська об’єднана територіальна громада – одна з тих невеликих громад області, на яку робляться великі сподівання, адже після запровадження реформи децентралізації її бюджет значно зріс.

Громада об’єднує 5 населених пунктів: смт Іршанськ, села Губенкове, Гута-Добринь, Добринь, Ємилівка, а населення складає 7482 жителі. Про це повідомляє прес-служба ЖОДА.

Якщо бюджети громад області у середньому зросли у 2-3 рази, то бюджет Іршанської ОТГ збільшився у понад 5,5 раз порівняно з минулим роком. Це пояснюється тим, що на території громади знаходяться потужні підприємства, які раніше сплачували податки до державного бюджету. Відтепер ці кошти надходять у місцевий бюджет. Проте, з розрахунку на розмір території та кількість жителів, є надлишок цих надходжень, тому частину коштів громада все ж віддає у державний бюджет.

З погляду на все вище зазначене, саме у цій громаді жителі мали б найперші відчути позитивні зміни від запровадження реформи децентралізації. Але, як показує досвід, важливі не лише наявність коштів, а й бажання змінюватися.

На сьогодні у Іршанській ОТГ реалізується 2 проекти – термосанацію і капітальний ремонт амбулаторії і утеплення приміщення початкової школи. За словами голови громади Анатолія Рака, ці об’єкти планують завершити у листопаді.

3 млн 600 тис. грн – сума, яку виділив Державний фонд регіонального розвитку на ремонт утеплення і ремонт амбулаторії. Початкову школу реконструюють за кошти із субвенції на розвиток інфраструктури – 1,5 млн грн. Втілення цих проектів дасть можливість у подальшому економити кошти на оплаті за енергоносії.

Проте т.в.о. голови облдержадміністрації Ігор Гундич не задоволений темпами робіт.

- Для того, щоб люди повірили у реформу, побачили реальні зміни, необхідно наполегливо працювати. Більшість громад сьогодні показують гідний приклад для наслідування. У Іршанській ОТГ не такий великий об’єм робіт, щоб так затягувати реалізацію цих об’єктів. Минув майже рік після об’єднання – і жителі громади чекають на результати. Влючайтеся!, – підкреслив Ігор Гундич.

За його словами, відтепер кожна громада, яка об’єдналася, є господарем на своїй території. І тільки від людей та керівника-господаря залежить її розвиток і благополуччя.
 


Тэги: децентрализация, Житомирская область, теробщина   
Объявление:
Комментариев: 0
Распродажи интернет-магазинов

Читайте ЖЖ.инфо
Горячие новости

Новости Житомира по теме:


Останні новини Житомира

Система Orphus