Журнал Житомир инфо
Новости сегодня: Четверг, 21.02.2019    06:31:57
Журнал Житомира » Статьи » Авторская колонка » Олена Галагуза

Різдва у Житомирі майже не було

Автор Олена Галагуза

Олена Галагуза

все статьи автора

Одне з небагатьох свят, яке я найдужче люблю, це Різдво. З кожним роком родинні посиденьки стають дедалі любішими. Цьогоріч з моєю родиною на Різдво сталося маленьке диво, яке лишиться нашою таємницею.

Я хотіла, аби у кожній українській родині траплялися такі приємні сюрпризи. Та чи будуть вони при такому ставленні до свята?

Мій колега після Нового року подався до Східної України. Каже, не бачив жодного блимаючого вогника у тамтешніх селах, не кажучи про вертепи.

Мені пощастило трохи помандрувати до Західної частини. Якщо не кожна третя, то четверта хата мають урочисті атрибути. Поки ми доїхали до Коломиї, було дуже потішно то все бачити. Порадував навіть даішник, який зупинив і привітав зі святом. Звісно, не всі вони такі, але ця дрібничка була вкрай приємною.

Про Львів краще взагалі нічого не говорити. Його вже назвали Різдвяною столицею України. У десятих числах січня тут досі вітаються зі словами "Христос ся рождає. – Славімо Його”.  У звичайних гастрономах у вітринах красуються шопки. Попити кави у моїй улюбленій кав’ярні "Світ кави”, дивлячись на Польську катедру з вікон, де висять яскраві прянички та ангелики, - і життя вдалося!

У Житомирі подібний настрій я хіба відчула у Свято-Михайлівському соборі. Інші заклади також ніби долучалися до торжества. Але то був радше культ Дідові Морозу, який нагадує клоуна. Як жартують, наші діти і дорослі вірять у Мороза тому, що це цілком реальна людина, з якою можна випити, після приходу якої вдома зникають речі)))

На Різдво ж до мого дому завітала тільки одна групка діток колядувати, на Щедрий вечір – дві. Це небезпечний сигнал. Щоб розбурхати житомирян, варто взяти за приклад фестиваль коляди у Коломиї "Карпатія”, який організовує народний депутат від цього округу. Обранці від нашої області віддають перевагу зустрічати Різдво за кордоном, де швидш за все у них колядують на чайові...

Автор: Олена Галагуза
Олена Галагуза | 15.01.2013 | Просмотров: 2682 | новини Житомира, Олена Галагуза, Різдво, народні депутати, Коломия
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Обратите внимание:
Комментариев: 12
chessman
1 Фёдор (chessman)   • 22:49:24, 15.01.2013
+3

Я не знаю, как униаты празднуют Рождество, но для нас, православных УПЦ, Рождество не является гулянкой. Достаточно пойти на службу. А что касается праздничных мероприятий, к Вашему сведению, по всей Житомирской области Архиепископ Никодим санкционировал проведение рождественских концертов. Вот 9 числа в Коростышеве состоялся концерт длительностью 2,5 часа, ещё в Андрушёвке и практически во всех районных центрах области. Почему бы об этом не написать? Обязательно нам гуцулов поставить в пример надо...
чугайстер
2 Дідо (чугайстер)   • 23:03:34, 16.01.2013
-2

І де, москалику, ти тут про гуцулів прочитав? Так страшно, аж до галюнів? Немає в вас Бога - лише одні "мероприятия". І віддяка вам така сама буде - самі собі кару придумаєте.
chessman
6 Фёдор (chessman)   • 14:58:13, 17.01.2013
+3

И где гуцулы? В Караганде! Автор написала о том, как празднуют на Западной Украине Рождество. Поэтому о гуцулах и упомянул. Я украинец по национальности. У Вас нету Бога, раскольники.
чугайстер
8 Дідо (чугайстер)   • 15:44:31, 17.01.2013
-2

Територія, згадана авторкою у дописі, жодного відношення не має до Гуцулії. Хіба що Коломия, але й то спірно: гуцули то є субетнос, що проживає виключно у Карпатах. На території ж Західної України проживають, крім гуцулів, щонайменше ще й бойки, лемки, русини тощо. Ваше висловлювання щодо "гуцулів" має природу зневажливо-невігласького. То все одно, що стверджувати "усі шахматисти - жиди". А от щодо узяти "гуцулів за приклад" - то українцям таки не завадило б... я маю на увазі українців, а не тих, хто тут приживсь-присмоктавси.
zt_vlad
11 Volodymyr (zt_vlad)   • 14:55:15, 22.01.2013
-2

Це точно, що "украинец по национальности", а так хАхольський хАхол.
чугайстер
3 Дідо (чугайстер)   • 23:48:36, 16.01.2013
-1

Колєда на Гуцулії - особливий ритуал. На відміну від нашого поліського тренінгу з рекету для діточок - щоби знали чим надалі жити (розбій, вимагання тощо) - гуцульська колєда то є звичай давній: колєдують "партії", що складаються з дорослих людей (12, за числом апостолів, плюс музика - і потрапити до партії нелегко, але вже не приведи господи вилетіти - навіть за тривіальне невміння себе тримати). І пригощеніє газдівське - то колєдникам, - а гроші - то "на хрест": церква живе з тих грошей (а не "дайте бабо три рубля"). І на відміну від вас - поліщуків - Там не крадуть, там Церкву тримають. І тримають Своє... того й боїтеся? то правильно ви боїтеся :)))
chessman
5 Фёдор (chessman)   • 14:55:26, 17.01.2013
+1

"І на відміну від вас - поліщуків - Там не крадуть, там Церкву тримають. І тримають Своє... того й боїтеся? то правильно ви боїтеся :))) " От себя ещё добавлю: Там уніати, там зрадили православ'я, тож Вам цього не зрозуміти. ))))
чугайстер
9 Дідо (чугайстер)   • 17:51:33, 17.01.2013
-3

Зрадити можна своє або своїх. Ваше "православ'я" - чуже, бо іноземного походження той бізнес. Вірування ж гуцулів (якщо вже брати саме них за приклад ;)) органічні з природою їх походження та існування. Тому й чесні. А риторика... Критичний розум в жодному випадку не стане заперечувати існування того, що ви називаєте Богом. Так само як і Сина Божого - бо в кожному часі мусить бути той, хто бачить і розуміє краще за інших, й дає науку решті. У зрозумілих, спрощених, поняттях та наука. Головне - чесність перед собою та своїм родом. А не чужинським.
chessman
7 Фёдор (chessman)   • 14:59:33, 17.01.2013
+2

Наверное, ты учишься во Франка на историческом )))
чугайстер
10 Дідо (чугайстер)   • 18:00:51, 17.01.2013
-4

Дивно, що людина, яка береться грати в шахи, вдається до логічного інструментарію на кшталт "наверное". Замість просто уважно подивитися... ну хоча б до профілю опонента ;).

До речі, у вас тут ім'я Франка вважається образливим? А у нас, в Карпатах, він прижився свого часу... як і ще багато кращих синів та дочок України. Знову ж до речі - "Сотворення світу" саме у нас було написане. І видане, і знищене. Не людьми знищене - клерикалами від іудейської ідеології. А люде - пам'ятають і шанують.
Мариан
4 Мариан Романишин (Мариан)   • 12:57:26, 17.01.2013
+2

На фоні заяв побратимів із свободи, яких ви періодично піарити, дивним є факт, що ви вірите в єдиного жидівського бога, його сина, етнічного жида, та святий жидівський дух, не кажучи вже про жидівських апостолів та жидівку Марію, вам так не здається?
khrusch
12 Хрущ (khrusch)   • 20:55:10, 02.02.2013
+1

Олена просто загубилася...

Читайте также:


Другие новости сегодня: