Журнал Житомир инфо
Новости сегодня: Суббота, 23.02.2019    07:43:19
Журнал Житомира » Статьи » Авторская колонка » Олена Галагуза

Частка Львова у Житомирі

Автор Олена Галагуза

Олена Галагуза

все статьи автора

У Житомирі ще є старі будівлі, але одиниці реставрують. У більшості випадків орендатори дбають про власне збагачення, а не збереження архітектурної самобутності.

Абсолютно протилежним є приклад частини приміщення на вул. Велика Бердичівська, 35 (тут зараз знаходиться офіс партії “Об’єднання “Самопоміч”).

Ще раніше я запрошувала завітати на оригінальний балкон у львівському стилі посмакувати кавою. Усі, хто заходив, були вражені сходами сторічної давнини. Донедавна, як висловився мій знайомий, він боявся ходити по них, але коли знову побачив, то був, м’яко кажучи шокований. Зайшовши всередину, тікаєш від метушні та опиняєшся наче у палаці. Крокуючи такими сходами, мимоволі забуваєш про клопоти, робочі моменти. Реставрували не лише сходи, а й перила, за які вже не боїшся обіпертися, бо точно не хитаються. 

Житомиряни могли звернути увагу, що вхід до штабу зараз крізь білі пластикові двері. Їх було тимчасово встановлено, бо старі двері також знаходяться на реставрації. Пригадую свою розмову з лідером “Об’єднання “Самопоміч” у Житомирі Наталією Чиж, коли розпочалися ремонти. “Душа болить за двері”, - моя перша реакція, коли одного дня прийшла і не застала їх. “Не хвилюйтеся, вони в надійному місці – на реставрації”, - усміхнулася Наталія.

Разом з тим міська влада не має переліку об’єктів, які потребують реставрації, і взагалі не контролює питання “обличчя” міста, обліплене яскравими і дешевими вивісками. Досі відсутня концепція збереження історичного Житомира, рештки якого потребують термінової уваги та якісного ремонту.  
 

Олена Галагуза | 29.08.2015 | Просмотров: 1915 | Олена Галагуза, архітектурне обличчя Житомира, Житомир
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Обратите внимание:
Комментариев: 10
TarasS
1 Тарас (TarasS)   • 11:21:57, 30.08.2015
+5

"Ще раніше я запрошувала завітати на оригінальний балкон у львівському стилі посмакувати кавою."

Тю... Олено, не існує ніякого "львівського" стилю. Існують окремі архітектурні стилі, з яких складено окремо Львів і окремо Житомир.

А чавунні сходи - вічні, це правда. У жовтому корпусі Київського університету схожі, тільки ширші.
amberis
2 Інгварь (amberis)   • 21:43:19, 30.08.2015
+4

Чекатиму на відреставровані двері )))
Dirty
3 Dirty (Dirty)   • 00:38:14, 31.08.2015
+3

Тут другое пишут https://www.facebook.com/uncoolzt/posts/1486880274966191
вуйко
4 Koval Nata (вуйко)   • 10:50:31, 01.09.2015
+2

Олено, так чому витерла мій комент про твою вбогу журналістику?
ZVEZDA
5 Житомирянин (ZVEZDA)   • 05:44:27, 03.09.2015
0

Нормально написано. Можно подумать все такие специалисты, что сходу разбираются в тонкостях архитектурных стилей и направлений. Я тоже всгда когда видел подобное как во Львое так считал. А Львов в свою очередь построен в страом европейском стиле. И поверте большинству обывателей неизвестно как называется стиль архитектуры данного здания. Дпа и мне тоже. Статья не об архитектуре, а том как надо беречь и восстанавливать старый облик города.
TarasS
6 Тарас (TarasS)   • 09:08:05, 03.09.2015
0

"И поверте большинству обывателей неизвестно как называется стиль архитектуры данного здания."

Я вірю, що ти не в курсі: стиль цього будинку - "еклектика".
Але якщо пишеш чи обговорюєш архітектуру, треба вивчити хоча б ази.

Нема смислу повірнювати Львів і Житомир. Різні міста, різні країни (у певний період), різні архітектурні школи і традиції. У Львові є будинки часів Ренесансу. У Житомирі нічого старішого за XVIII ст. у первісному вигляді не збереглося.

Називати житомирські будинки "львівськими" - вважаю недоречним і певною мірою принизливим для міста та міщан.

P.S. До речі, чавунні сходи активно використовували у період, коли ще не існувало технологій виготовлення промислового залізобетону. Сходи тоді могли бути чавунними, дерев'яними або суцільно кам'яними/цегляними (в особняках та палацах). Від початку ХХ ст. - в роки Великого Будівельного Буму і пізніше - чавунні сходи стали реліктом.
ZVEZDA
8 Житомирянин (ZVEZDA)   • 18:08:26, 03.09.2015
-2

Ты че прицепился. Умный. Блеснул. Ай молодець. Для тех кто в бронепоезде поясню: я не обговариваю конкретно архитектуру как науку или предмет. И автор не писала об архитектуре, как специалист, как это сделал бы архитектор. Она писала как простой человек и описала свои ассоциаци увиденного, не имея, провторюсь, специальных знаний в этой области. А ты решил показать свое превосходство? Мол вон какой я умный, а вы тупиз**и. Решил нас опустить ниже плинтуса? На самом деле не получилось. Потому что я не соображаю в данном вопросе, а ты соображаешь. Если бы мы были архитекторами, тогда я согласен. Я запросто могу забить тебя по самую шлятку в других вопросах, в которых я спец, котроми я занимаюсь всю жизнь. А по поводу оскорбления города, то это твое мнение. И поверь оно не интересует никого. Только больное воображение могло сделать такой вывод. Стоп. А чего это мы тут разглагольвствуем? Может ты нам расскажешь сколько ты сделал для города, что бы его никто не оскрблял и не сравнивал с другими городами. Может ты что то построил, чего нет в других городах, или чего отреставрировал. А? Ну да, конечно. Ладно. Давай, браток. Необижайся. Только твои высказывания не сделали тебе чести. Нельзя унижать людей. Пока.
TarasS
9 Тарас (TarasS)   • 20:41:38, 03.09.2015
0

"Может ты нам расскажешь сколько ты сделал для города, что бы его никто не оскрблял и не сравнивал с другими городами."

Кому - "нам"? Ти хто?
ZVEZDA
10 Житомирянин (ZVEZDA)   • 19:17:15, 04.09.2015
0

Ты че стрелочник. А я думал архитектор. А ты стрелочник. На вопрос отвечай, а не стрелки переводи, професор. Проведешь год как я провел крайний год своей жизи на благо Родины вот тогда будешь иметь право задавать мне вопросы. Уразумел.
groza
7 Євгеній Поліщук (groza)   • 11:17:25, 03.09.2015
+1

отже, розказав нефайний житомир про те, шо зникли старі двері - через кілька днів запізніле пояснення

може, тоді не відходячи від каси дасте ще й відповідь на моє запитання? ось тут цікава інформація про колишні кредитні афери представника самопомочі балакішієва http://svoboda.zhitomir.ua/zhur_ras/kreditnyj-alfons.html
не завадило би прокоментувати

Читайте также:


Другие новости сегодня: