Журнал Житомира
Новости сегодня: Пятница, 20.04.2018    15:50:19
Журнал Житомира » Статьи » Авторская колонка » Юрій Градовський

Крайовєди, ч.9, махновська

Автор Юрій Градовський

Юрій Градовський

все статьи автора

«Мы выходим на рассвете
Над Сахарой дует ветер
поднимая наши песни до небес.
Только пыль стоит над нами
с нами Богъ и с нами знамя
и тяжелый карабин наперевес»
/Нібито махновська пісня/
 
«Так точно!» – сказали крайовєди. Сам Нестор Іванович став викладачем тактики в Академії Генштабу Франції, тактики бою на джипах-тачанках, що воювали в Африці, в складі Іноземного Легіону. А знамениттий гітарист «Тачек» з Житомира навчив «ватну» группу «Любе!» викрикувати слоган: «Батька Махно! На дварє тємно», який описував всі три серії «Нєуловімих мстітєлєй», де навіть циганські діти боролися з хуліганами-махновцями, використовуючи акробатику і гімнастику з джигітовкою. Крайовєди нагадують нам, що Вікіпедія точно вказує на те, що головний герой «Красніх дьяволят» так увійшов в роль ще в 20-і рр. минулого століття (тобто ХХ-го), що відсидів термін ув’язнення за справжнісінькі кражі та розбійні пограбування. «Вірю-не-вірю» по Станіславському.

Нам відомо, що Нестор Іванович Махно спочив у Франції, урна з його прахом знаходиться в колумбарії паризького цвинтаря Пер-Лашез, догляд за яким оплачено Міжнародним Інтернаціоналом Анархістів.

Відносно пісні російською мовою можна зауважити декілька речей.

Перше – гроші, що друкувалися «Гуляй-полем» з портретом в «три четверті» Нестора Махно, заповнено українською мовою. Графічно це українські літери.

Друге – стяг, що охороняють два бійці Української Народної Революційної Армії, якою командував легендарний полководець Нестор Махно має напис «Смерть всім, хто на пИришкоді добутья вільності трудовому люду» і «Голова Адама», тобто «Череп з кістками». Для любителів конкура, паркура і просто крайовєдів, - слова «пИришкода», «добутья», «вільності» писано «не по-французьки». Для тих, хто не знає фінської, китайської, російської – «люду» складено українською.

Третє – «переднє слово» першого з трьох томів «Споминів» Махно прямо вказує «На жаль, мої книги виходять не рідною українською мовою, а російськими мовами, так як паризька типографія, хоч і має апостроф «’» для слів «д’Артаньян», «д’Шаріак», але не має «ї» і «N». Саме тієї староукраїнської «N», що носить полк «Азов», що писав Нарбут, що вживалися в цілому ряді заголовків газет і часописів 1918 року.

Також зауважимо, що добровольці останньої, четвертої російсько-української війни «до сєпарів, в глибоку розвідку, на диверсію, на діло» ходять «набивши» на своєму тілі, на своїй шкірі саме оце «N», як «чорне сонце», «тризуб», або «сваргу», або й взагалі цілу фразу – «Здобудеш українську державу, або згинеш у боротьбі за неї!».
В полон такі не здаються, так як «Православниє казакі Всєвєлікого Войска Данского», або військові злочинці з «Русскай праваславнай арміі» обов’язково здеруть з живого шкіру і закопають теж живим.

Але «носіїв» «звьйозд на плечах/полінах», «Распятіє на груді», «Купала на спінє», «Оскал тігра на дельтє» надзвичайно оберігаються від утилізації.
Так, що знав добре Нестор Іванович, про що й виписував з гіркотою в «Передмові» першого тома.

Більшовики нагородили його «Червоним прапором», і багато крайовєдів сумніваються у кого №1 «у Махно чи Блюхера?». Але кого вони лише не нагороджували? Зробили в СРСР двадцять орденів «Пабєди», перемоги тобто – платина, золото, діаманти ювелірною вартістю $5 млн., а антикварної ніхто не знає, не продавалось.
Нагородили ним англійського короля Георга IV за допомогу ленд-лізом, за те, що англійські командос були в Бєлорусі і румунського короля Міхая, за зраду союзника – Німеччини.

По три таких ордени взяли собі Сталін, Жуков, Василєвський, а останній взяв собі маршал Брежнєв за книгу про морський десант «Малая зємля», де описується, як за порадою до політрука полковника Брежнєва приходив полководець Жуков, прямо на Малу Землю. /Ніде так не брешуть, як на війні і полюванні/.
Першим із ворогів радянської влади реабілітували Махно, простивши навіть вбивство Пархоменко, але як?

По перше – за Перекоп (?!)

Хто той Перекоп лишень не проходив?
  • І Болбочан!
  • І німці!
  • І Врангель!
  • І намісник Криму Дмітрій Ульянов, брат Лєніна, тим місцем тікав разом із своїм коханням – Фанні Каплан з Новограда-Волинського.
По-друге – червоний граф Алєксєй Толстой написав «Хождєніє по мукам», де зобразив Махно чомусь велосипедистом, приреченим долею допомагати армії червоного маршала Фрунзе.

По-третє – зняли кінофільм, «Пархоменко», де алкоголік з тальянкою співає «Любо братці, любо» і викрикує угро-фінською «Анархія – мать порядка», ну чисто поет Єсєнін Сірожа.

Ще цей образ видніється в фільмі «Салют Марія!» велику і важку роботу над мозком слухача робив улюбленець Йосипа – Льоня Утьосов піснею про махновця, що «вєсь в бінту адєтий і водкой падатрєтий, з вінтовкою в рукє». Не вірите, послухайте Аркадія Сєвєрного повну версію «С одесского кичмана, бежали два уркана».

Крайовєдам, любителям б’юстав Пархоменко легко заперечити. Махно був дипломат, це рраз! Він заключав і виконував безліч тимчасових договорів.

Коли Філіп Кузьміч Миронов створив стратегічну кавалерію, або Першу Кінну армію – Сталін, Пархоменко, Будьонний, Ворошилов узурпували в ній владу.
Махно ж зумів в них на зерно виміняти зброю та набої. Під Любаром від «петлюрівців» отримав патрони на боротьбу з російським «білим рухом».

Два – він був особисто хоробрий. Одягнувши офіцерські однострої з раменами-погонами, удвох з Лепетченко, по-македонськи, розстріляли штаб знаменитої Симферопольської дивізії з офіцерів.

Вставивши палець під курок пістолета Григор’єва, вільною рукою застрелив його, створивши приклад для вестернів.

Три – це воєначальник і полководець. У Будьонного 300 кулеметів, а у Махно – більше 1000. У нього металеві, «вічні» візки німецьких колоністів, знамениті кулеметні тачанки, мобільні скорострільні точки.

Антанта устаткувала Симферопольську дивізію – марками – танками, гарматами, бронепотягами. Її розсічено, розділено надвоє під Уманню і розігнано. А останнє – дисципліна, порядок, ніякої пиятики і грабунків, справедливий трибунал. Князь Кропоткін, теоретик анархії, відмовився від пенсії більшовиків тому, що отримував від Махно, як «професійний революціонер».

Автор «Взаємодопомоги як фактора виживання серед людей і тварин» допоміг Нестору Махно і Феодосію Щусю налаштувати таку державу, федералізацію за яку мужньо билися українські селяни і міщани, німецькі колоністи, греки та євреї. «Є пожиттєві земельні сертифікати – є армія!». Ідея держави відмінна і від холодноярців, і від петлюрівців, і від січових стрільців, але на те і є анархія – федералізація в середині України, але не з Росією.

Взнавши, що аристократ диктатор Гетьман прагне до федералізації з Росією, Білоруссю, Областю Війська Донського, Кавказом, спалахнули повстання Махна і Петлюри.

Вояки-добровольці в 1919 році називалися просто «Гайдамаки», воювали вони «кошами». «Біла гвардія» – це був легіон, з росіян, який Гетьман хотів послати проти російських більшовиків. Але була і армія – усуси, сіро-, синьо-жупани – і дивізії, сердюки, гетьманська Варта (С5). Вся армія після недовгого бою під Мотовилівкою перейшла на бік добровольців, або гайдамаків і пішла на Київ де Гетьмана вирішили обороняти проросійські офіцери і юнкери. Що з того вийшло? Нам відомо з «Білої Гвардії» М.А. Булгакова та двох фільмів про це. Булгаков – росіянин, але точний. Ларіосик втік, юнкерам, пійманим зі зброєю, ріжуть лінії рамен, погон. Щоб перевірити шрами, якщо ще раз попадуться. Але на перший раз, великодушно – «Живи!», але «З погонами». Гетьман кинув «Білу гвардію» і втік до Німеччини. Ну зовсім, як зараз добровольці, проросійський «Беркут» і цілий уряд Четвертого президента «в екзині».

Нестор Махно ж не визнав «комунізмом» ідею «Дитактури пролєтаріата» і «Міжнародного комуністичного руху».

Хвороби доконували його в Парижі, де він працював чоботарем, ремонтував взуття. Саме там, його розшукали анархісти республіканської Барселони, що боролись проти Франко і попросили взяти командування на себе. Здоров’я не дозволило Махно це зробити. Але скільки зміг, стільки і допоміг порадами по організації анархістського тилу і фронту. Як відомо, СРСР допомагав республіканській Іспанії «Но пасаран!» – інтернаціоналістами, інтербригадами, літаками, танками, артилерією, простою зброєю. Хто не вірить, нехай подивиться кіно «Парєнь с нашого горада», або нехай продекламує вірш Міхаіла Свєтлова «Грєнада мая». Потрібно було, якось пояснити злиденне існування кавалера першого ордена «Червоного прапора», та й ще за кордоном. Своїм воїнам-інтернаціоналістам показали вищеперераховані фільми. А для іспанців видумали пояснення, що тачанки Махно під російською піснею воюють в складі Іноземного легіону в Африці. Сам Нестор Іванович в ситості і комфорті викладає тактику слухачам французької Академії Генерального штабу. Скласти цю дурницю було не важко, так як Французьким Іноземним Легіоном, в той час командував Зіновій Пєшков, рідний брат Янкеля Свердлова, Хрещеним батьком якого був Максім Горькій (Алєксєй Пєшков), майбутній маршал Франції.

Всі знають, що Росія – це Голандський проект, і що прапор Російської Імперії – Голандський навпаки. Голандців і північних німців з Кьонігзбергу цікавив торговий шлях на Іран.

На Волзі, біля Астрахані, голандці і німці благодійники побудували корабель «Арьол» для віськового контролю за Каспійським морем.

Прокопович, Голобородько, Розумовський створили адміністративну систему імперії. Але це знають всі. Бо це Росія. З двоголовим орлом князя Узбека, який показує, що частина татар стала мусульманами, а частина – православними, хоч тіло одне.

Чи Англія, що не маючи своєї території в 1 млрд. Індії вирощувала мак, а опіум продавала в 1,5 млрд. з населенням – Китай.

Полковник Муамар Каддафі був зрозумілим європейському світу. Він очолив бедуїнську державу на 42 роки. Він назвав її лівійська Джамахардія.

Полковник Муамар Каддафі залишив світові «Зелену книгу» і «Білу книгу», де він пояснив, як йому вдалося об’єднати 119 племен бедуїнів, номадів, що вважали море не своїм, а грецьким і зупиняли верблюдів і ставили кібітки за 20 км від нього.

Найцікавіше, що в «передньому слові» до цих книг він вказує, що взірцем для організації Джамахардії є Українська держава Нестора Махно з  центром в Гуляй-полі, а ідеологічною основою процвітання 119 племен бедуїнів, об’єднання  в один народ, стало вчення анархіста Кропоткіна, про взаємодопомогу серед людей і тварин.

В рок-опері «Ісус Христос - суперзірка» більш симпатичний Іуда, тому що він дорікає Ісусу – ти маючи силу і популярність не можеш і не хочеш вигнати іноземних зайд з Батьківщини. Чому? Цю ідею, цю рок-оперу взяли на озброєння естонські націоналісти в 1991 р.

Як сказав Джон Леннон «Світ не чорно-білий, де є лише «чорне і біле», або «сіре і біле», а – кольоровий». Ми всі такі різні! Якими сертифікатами нас об’єднати?! Як Нестор Іванович Махно.
 

Юрій Градовський | 02.01.2016 | Просмотров: 1464 | крайовєди
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Обратите внимание:
Комментариев: 2
egor_yakovlev
1 Egor (egor_yakovlev)   • 20:27:13, 02.01.2016
0

Іісус і Каддафі, Пархоменко і Махно,- "смешались кони, люди" в голові у цього "письменника"
rzk
2 rzk (rzk)   • 23:19:41, 08.01.2016
-1

Набор не связных предложений

Читайте также:


Новости сегодня:


Распродажи интернет-магазинов