Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Музей "этнопарк" в Радомышле

Автор: Виктор Шпак, Урядовий кур'єр, 30.09.2009, 16:10:19

Не нічний клуб, а музей

Занедбана і покинута напризволяще будівля старовинного млина у Радомишлі на Житомирщині ще донедавна слугувала матеріалізованим утіленням байдужого ставлення до нашої славної історії. Адже, як виявилось, позначені слідами ударів куль і гарматних ядер стіни будови, що фактично перетворилася на місцеве сміттєзвалище, зведені майже чотири віки тому - в 1618 році. А сам водяний млин ще перед тим був першою на теренах східної і центральної України папірнею, початок роботи якої дав поштовх розквіту книгодрукування в Києво-Печерській лаврі.

Втім, навіть якби у Радомишлі знали про справжню історичну цінність цієї непересічної пам'ятки, більш ніж скромних фінансових можливостей місцевого бюджету для відновлення давньої папірні було б недостатньо. Адже п'ятиповерхова будівля виробничого призначення, що за товщиною стін і зовнішніми обрисами швидше нагадує старовинний замок, відповідає сучасній 12-поверхівці. А відновлення вщент зруйнованого даху, дерев'яних міжповерхових перекриттів, майже трьох сотень (!) вікон та реконструкція пошкоджених стін уже обійшлися нинішнім власникам споруди - подружжю українських меценатів Олексію Шереметьєву і Ользі Богомолець-Шереметьєвій - у понад 1 мільйон гривень.

Сьогодні викуплена ними два роки тому будова перетворилась на справжню окрасу міста. Найбільше ж утішає те, що в древніх стінах розташовуватиметься не фешенебельний "заїжджий двір" з vіp-номерами чи елітний нічний клуб, а унікальний музейний комплекс, який органічно впишеться у старовинні інтер'єри папірні.

За словами Ольги Богомолець-Шереметьєвої, йдеться насамперед про експозицію, де буде представлено зібрану нею колекцію з понад п'яти тисяч так званих українських домашніх ікон. Крім того, планується розгорнути в Радомишлі створену на основі зібраної ними родинної колекції виставку "Військова слава України". Розповідатиме вона як про добу Козаччини, так і про призабуті, на наш гріх і сором, сторінки більш близької нам за часом історії. Адже, за словами Олексія Шереметьєва, аж до початку Першої світової війни російська армія на 60 відсотків комплектувалась... вихідцями з України.

І, зрозуміло, не буде забутим початкове призначення самої будівлі папірні, що слугуватиме однією з "родзинок" музейного комплексу. Вже нині докладно з'ясовано особливості старовинної технології виробництва паперу та виготовлені спеціальні форми-сита для його "відливу", що дасть змогу кожному відвідувачеві унікального музею отримати на згадку зроблений власноруч паперовий аркуш з "водяними знаками" у вигляді старовинного герба Радомишля.


Автор: Виктор Шпак, Урядовий кур'єр, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info http://ukurier.gov.ua/
Місто | 30.09.2009 | Переглядів: 10705 | Радомышль

Читайте також на цю тему:

Коментарів: 0