Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Откровенное интервью с житомирским фотографом Антоном Янковым

Автор: София Демчук, 29.06.2011, 21:47:42
Він обожнює фотографувати сюжети, які не вимагають поспіху і знімаються на дуже тривалих експозиціях. Під час експонування таких кадрів, частенько, сідає біля фотоапарата і медитує, просто спостерігає за природою, що оточує його, і свій внутрішній стан, намагається відкрити свою сердечну чакру (анахату) і все більше і більше випромінювати чисту любов, заспокоєння, доброту і світло.

Сьогодні у нас в гостях дивовижних фотограф Антон Янковий.

Для початку представ себе нашим читачам

Я вважаю себе просто мандрівником, в усіх значеннях цього слова. Для мене життя - ця постійна подорож, безперервний новий досвід, спілкування з новими цікавими людьми, пізнання культури, традицій, духовних початків інших народів, знайомство з новою для мене природою, ландшафтами і т. д. Зупинка і занурення в побут, замкнутий кругообіг: будинок-робота, особисто для мене, рівнозначні смерті.

Як давно фотографуєш?

Багато моїх колег прийшли у фотографію свідомо, мріючи про це з самого дитинства. Я ж в дитинстві особливо ні про що не мріяв. Просто радів кожному новому дню, чудовій красі природи, яка мене оточувала. І ось тоді вже у мене виникло бажання зафіксувати усю цю швидкоплинну красу. Я узяв батьківський Зеніт, купив котушку кольорових слайдів і пішов фотографувати жучків, павуків, метеликів, пейзажі. У той час, я ще нічого не знав про витримку, діафрагму, фокус, світлочутливість і т. д. Я думав, що фотоапарат - це просто чарівна коробочка з кнопкою, на яку натискаєш і отримуєш картинку, яку бачиш своїми очима. Ясна річ, що у мене так нічого і не вийшло в того перший раз. Я сильно розчарувався у фотографії, але не втратив свою безмежну любов до усього живого і прекрасного. Свідомо ж у фотографію я прийшов набагато пізніше, всього 8 років тому. Саме тоді, фотографія, як вид образотворчого мистецтва і прекрасний спосіб самовираження, полонила моє серце. Фотографії я ніде і ні у кого не вчився, усе пізнавав емпірично, шляхом проб і помилок. По суті справи я - самоучка; втім, як і більшість сучасних майстрів фотографії.


Звідки у тебе така любов до гір?

Це пристрасть із самого дитинства. Я марив горами. Вони мені снилися. Найбільше люблю Гімалаї. Побувавши там одного разу я захворів «гірською хворобою» і тепер проводжу там кожного року мінімум шість місяців. Непал є самою високогірною країною світу, притулком восьми восьмитисячників, найвищих гір на Землі, включаючи сам Еверест (8 848 м). Із заходу на схід, через усю країну простягнувся основний хребет Гімалаїв (середня висота 6 000 м), найпрекрасніших і величніших гір на Землі.

Непал є батьківщиною безлічі духовних навчань і світових релігій, які цікавлять мене останніми роками (зокрема, сам Гуатама Будда родом з Непалу (Лумбини).

Мене найбільше манять невинні, особливо не зачеплені цивілізацією і глобалізацією, регіони, де збереглася природа в її первозданному виді, автентичність і самобутність місцевих народів, їх культура, побут, традиції. І, як не дивно, за цим критерієм Непал також коштує попереду планети усієї. Тисячі років, будучи законсервованим в самому серці Гімалаїв, цей регіон залишався абсолютно незвіданим для Заходу. Перші білі люди почали з'являтися тут, всього лише нічого, близько 60 років тому, а років назад, а широко відкритий всьому світу Непал став тільки в 70-х, коли його відкрили для себе мандруючі у пошуках земного раю хіппі. До речі кажучи, Покхара, другий по населеності місто Непалі, в 70-і вважався світовою столицею хіппі, що переплюнув у своїй популярності славноизвестный Гоа і поступався, хіба що, Сан-Франциско, колисками "дітей кольорів".

http://poglyad.com/Content/BlogsPosts/748/4a1ff55d12a79189a5a0ecd2660d5faa.jpg

Що являють собою твої фототури?

Це не прості тури. Вони цікаві, активні, екзотичні. Плюс додатковий модуль можна навчитися фотографувати. Це цікаво, як іменитим фотографам так і людям, які не мають жодного стосунку до фотографії. Такі люди можуть навчитися робити якісні сімейні фотознімки для свого родинного альбому. А майстри обмінятися досвідом та побачити нові країни.

Охочих на такі фототури є багато?

У нас є невелика своя команда. Гід, менеджер, перекладач, помічник. Житомирян за всі поїздки було лише двоє. В основному з нами їздять росіяни, білоруси та з інших країн. Така виходить цікава збірна солянка.

А чого житомирян так мало?

Люди звикли до перевіреного відпочинку. Поїхати в Туреччину, Єгипет, Крим. Деякі навіть до Туреччини не доїхали. Вони собі звикли до традиційного методу відпочинку і бояться змін. Житомир консервативне місто. А ще тут люди не звикли до активного відпочинку. У нас є такий відділ, який називається active life так там є все що завгодно: планеризм, roаjumping, рафтінг, каньйонінг, трекінг, гори, альпінізм. Люди настільки втомлюються від своєї роботи, яку вони не люблять, що їм хочеться просто полежати на сонці і нічого не робити. А є такі люди, які об’їздили весь світ і їм хочеться спробувати щось екзотичне, цікаве, незвичайне. Є місця, де один день перебування обходиться 200 доларів. Але там цнотлива природа. Люди живуть так, як вони жили тисячу років тому.

Чому ти вирішив створити «Фотосферу»?

Було боляче дивитися на фотографії житомирських авторів. В Житомирі і сьогодні не має хороших фотографів. З часу існування фотосфери, хочу сказати, що рівень фотографій став вищим. Ще не настільки, як би цього хотілося, але значно вищий, ніж був. Тепер ми хоча б стали перемагати в всеукраїнських конкурсах. Для людини творчої важливо мислити не шаблонно, інакше яка ж вона творча. Дерево на фоні красивого неба – це не фотографія, а шаблон, не цікаво. У нас нині саме так фотографують, за прикладом інших робіт. Дуже мало, хто може розкріпоститися і почати фотографувати, так, як йому хочеться. Нехай осуджують, кажуть, що це нікуди не годиться, творчість на то вона і творчість, щоб виходити за рамки очікуваного. Буває звичайно і таке, що людина і справді фотографує жах, але це рідко, коли в людині не виховані естетичні смаки.

Цьому можна навчитися?

Навпаки, треба розкріпоститися забути все, що тебе вчили і тоді в тебе почне щось потихеньку виходити. Втратити, все те, що ти накопив за своє життя, стереотипи, те, що тобі нав’язували вчителі, суспільство. Треба стати, як чистий листок і тоді все піде добре.

Конкуренція існує?

Яка конкуренція може бути серед творчих людей. ЇЇ не існує. Хіба що серед старих фотографів, які перетворили фотографію в ремесло заробляння грошей.

Ти проходиш в день під час фототурів 10-ки кілометрів, як тобі вдається ще встигати по фотографувати?

Коли я подорожую, то лишаюся всіх засобів цивілізації: світла, теплої води.
Енергія сонця, вітру, води настільки допомагає і наповнює мене, що пройшовши десятки кілометрів із важким рюкзаком, я ще залюбки спілкуюся із іноземцями і практично не відчуваю втоми. Інша справа, коли я приїжджаю до Житомира. Посиджу кілька годин за комп’ютером і валюся з ніг, це дуже вимотує. Людині не властиво жити поруч із такою кількістю осіб. Щільність населення відіграє свою роль.


http://poglyad.com/Content/BlogsPosts/748/b12a19217117cfb297869b63332da745.jpg


Наставники - фотографи були?

Чесно кажучи,як таких кумирів, учителів або наставників у мене ніколи не було. Хіба що, мене у свій час надихала творчість Н. До. Реріха. Його картини дійсно якимсь чином вплинули на мою творчість. Але, в основному, я ріс і розвивався у фотографії не під впливом якихось окремих осіб, а завдяки моєму ненаситному інтересу до духовних навчань Сходу, медитативних практик, традиційної східної музики і т. д. Чесно признатися, в процесі формування мого стилю у фотографії, я взагалі не цікавився творчістю інших, навіть найіменитіших, майстрів. Я більше намагався розібратися сам в собі, замість того, щоб порпатися в головах інших людей.Якщо все ж говорити про майстрів фотографії, то по стилю і почерку мені дуже близька творчість Стіва МакКари, по духу і настрою - роботи Майкла Кенни.


Як тобі вдається отримувати кожного разу різні фотографії? Ти ж по суті знімаєш у одних і тих же місцях.


Я завжди намагаюся бути повністю відкритим і чистим для сприйняття навколишнього світу, намагаюся не засмічувати свою голову усілякими стереотипами і образами, які тільки заважають бачити речі такими як вони є насправді. Кожна секунда, мить нашого буття унікальні. Нічого не повториться, ні світло, ні погода, ні стан природи, ні емоції людей. Усвідомивши це, і, знявши пелену пам'яті з очей, ви почнете сприймати усе як вперше, неначе ви цього ніколи не бачили, навіть своє рідне місто, вулицю, двір. І кожного разу ви бачитимете одні і ті ж речі абсолютно по-іншому, по-новому, неначе ніколи не бачили їх раніше, станете помічати інші, глибші грані того, що оточувало вас усе життя. Але це так, ліричний відступ А взагалі Непал настільки унікальний і різноманітний, що вам і усього життя не вистачить на те, щоб повністю зазнати його. Приміром, Непал - це єдина країна у світі, де всього за декілька днів можна пройти усі кліматичні пояси, починаючи від тропічних джунглів і закінчуючи зоною вічних льодовиків. Представ цю різноманітність!

Фотографія для тебе хобі чи робота?

В першу чергу для мене фотографія – це засіб передачі мого особистого світосприйняття. Я не можу назвати це хобі, або роботою. Але мені це подобається і цим навіть виходить заробляти якісь гроші для забезпечення свого існування, подорожей. Основна частина мого часу тим або іншим чином пов'язана з фотографією.

Янковой: путешествие в Непал. ФОТО


Є моменти в процесі фотозйомки, які тебе бісять?

В цілому, мені усе подобається у фотографії, а якби щось не подобалося, то я, попросту, цим би не займався. Я прибічник того, що фотографія, як і будь-який інший вид мистецтва, несе в собі енергію і стан, які автор вкладав в цю роботу. Буду дуже радий, якщо комусь вдасться відчути саме ту енергетику і посилання, які я вкладав у фотографії при їх створенні.

Ти часом не вегетаріанець? Як ставишся до вегетаріанства?

"Людина є те - що вона їсть". Насправді, в цій фразі криється набагато глибший сенс, ніж ми звикли в неї вкладати. Будь-яка їжа є стимулятором і активатором всіляких біохімічних процесів, які у свою чергу, прямо впливають на центральну нервову систему людини і її підсвідомість. Від цього залежить не лише просте фізичне самопочуття людини, але і її настрій, сприйняття того, що оточує, світогляд. Неправильне, збочене харчування мертвою плоттю, синтетичною жаренной і вареною їжею формують ідентичну свідомість і навпаки. Так що харчуйтеся Божественною живою (не вареною і не жаренной) природною їжею, яку з люб'язністю надала нам Природа і вже зовсім скоро ви помітите, як якісно змінилася Ваше життя. Цитата "Євангеліє від Ессеев", Ісус: "Я говорю вам, не вбивайте ні людей, ні звірів, ні те, що стане їжею вашій. Бо якщо ви приймаєте живу їжу, вона наповнює вас життям, але якщо ви вбиваєте свою їжу, мертва їжа уб'є також і вас. Бо життя походить тільки від життя, а від смерті завжди походить смерть. Бо усе, що вбиває вашу їжу, так само вбиває і ваші тіла. А усе, що вбиває ваші тіла, вбиває також і ваші душі. І тіла ваші стають тим, що є їжа ваша рівно, як дух ваш стає тим, що є думки ваші. Тому не приймайте в їжу нічого, що було зруйновано вогнем, морозом або водою. Бо обгоріла їжа, що погнила або заморожена, також спалить, розкладе або обморозить ваше тіло. Не уподібнюйтеся безглуздому землеробові, який засіяв свою землю провареним, замороженим і таким, що погнили насінням. І коли прийшла осінь, нічого не уродилося на полях його. Величезно було його горе.



Янковой: путешествие в Непал. ФОТО




Янковой: путешествие в Непал. ФОТО





Янковой: путешествие в Непал. ФОТО




Янковой: путешествие в Непал. ФОТО



Янковой: путешествие в Непал. ФОТО

Софія Демчук, "Погляд"
Автор: София Демчук, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info http://poglyad.com/blog/124/748/
Місто | 29.06.2011 | Переглядів: 9726 | Непал, Житомир, фотографы, Янковой

Читайте також на цю тему:

Коментарів: 2
Ironiya
1 Ironiya (Ironiya)   • 16:42:52, 29.06.2011 [Материал]

Особисто запитання до Антона :
А чого в тобі все ж таки більше , мандрівника чи фотографа?
Ironiya
2 Ironiya (Ironiya)   • 16:43:56, 29.06.2011 [Материал]

І коли будуть нові фото, з нещодавного туру ? а?=)