Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто

С чем Житомир в зиму идет?

Автор: Антон Бездітко, газета "Місто", 27.10.2008, 10:10:14
Як в зиму ідемо?
Позбутися б неузгодженостей...
Вони заважають роботі житловиків і комунальників


Минулого понеділка на традиційній щотижневій нараді керівників комунальних підприємств, КВЖРЕПів, ОСББ і ЖБК при заступнику міського голови Едуардові Кругляку ніхто й словом не обмовився про похвалу губернатора Юрія Забели на адресу Житомира щодо найкращої його готовності серед міст до осінньо-зимового періоду, яка тиждень тому прозвучала на обласній нараді. Натомість відверто говорили про недоліки у функціонуванні складного механізму житлово-комунального господарства міста.

"Житомиртеплокомуненерго" ще 14 вересня розрахувався із ДК "Газ України" за спожитий житомирянами енергоносій у минулому сезоні, але з різних причин на день наради ліміти газу Житомиру ще не були виділені.

Другою обставиною, що зумовила суто підготовчу до опалювального сезону тематику наради, була погода. Адже, за діючими нормами, централізовано тепло слід подавати в домівки за середньої температури атмосферного повітря протягом трьох діб нижче 8 градусів за Цельсієм.

І слава Богові, що холодна пора забарилася. Адже не в усіх школах і лікарнях наразі є тепло, яке там мало б бути без огляду на згаданий вище середньодобовий норматив.
Головний інженер "Житомиртеплокомуненерго" Валерій Бужинський у своєму звіті ностальгічно пригадав часи, коли кожний опалювальний сезон у Житомирі стартував пробним включенням котелень: чудова нагода на ділі перевірити роботу котлів і тепломереж, заповненість їх водою, відсутність підтікання води і т.д. На прохання тепловиків виділити газ для пробного пуску тепломереж цьогоріч "Житомиргаз" відповів відмовою: "Немає лімітів"...
"Чому я про це не знав? - перебив виступаючого Едуард Борисович. - Де ваш лист щодо пробного включення тепла на моє ім'я? Виділення газу можна було вирішити"...
Ця репліка, власне, найбільше характеризує головну причину недоробок з підготовки до зими - неузгодженість у діях, через що важко сподіватися на належну роботу житлово-комунального господарства надалі.

Ніяк не в'яжеться в уяві комунальників те, що за рівнем оплати праці держава зараховує їх до категорії комунальних організацій, а енергоносії продає їм за ціною, як промисловим підприємствам. Наприклад, міськводоканал 77% води виробляє для потреб населення. Чому тоді таку ж частку спожитої електроенергії не відпускати водоканалу за ціною, як для населення? У такому разі, принаймні, не виникала б необхідність нещодавнього коригування тарифів у бік їх збільшення... Це, так би мовити, на загальнодержавному рівні.

Для учасників наради залишилося нез'ясованим, у скількох будинках вже є вода в теплових мережах, а де опалювальні батареї досі порожні. Начальник управління житлового господарства міськради Світлана Півоварова вважає, що розбіжність з інформацією "Житомиртеплокомуненерго" становить ... кілька десятків багатоповерхівок...

Різні думки прозвучали й щодо ситуації із підготовкою до зими 34 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Достовірна інформація у міськвиконком надійшла лише від 5 ОСББ. Інші чи то відмовляються від традиційного теплопостачання і будуть самі обігрівати свої будинки, чи то ще укладатимуть договори із "Житомиртеплокомуненерго".

Без відповіді залишилося запитання щодо того, яка кількість ОСББ ще перебуває на балансі жеків, а скільки з них вже у "вільному плаванні". Тож реально впливати на діяльність ОСББ поки що неможливо.

На межі строгої офіційності перебувають нині стосунки між тепловиками і водоканалівцями. Валерій Бужинський продемонстрував листа, якого "Житомиртеплокомуненерго" офіційною поштою надішле водоканалівцям з приводу того, щоб ті теж взяли участь у відшкодуванні затрат на ремонт тепломереж, зруйнованих чи пошкоджених водою і нечистотами з поривів у водогонах і каналізації...

Дуже схоже на взаємини столичних високопосадовців, чи не так? Як тут не повірити у містичний вплив розладу у верхах на взаємодію між виконавцями нижчих структур влади?
Тож не такою вже й дивною виглядала "розбірка", яку Світлана Півоварова на завершення наради влаштувала керівникам жеків. Останні, виявляється, можуть дозволити собі видавати довідки та погодження на переобладнання квартири в багатоповерхівці у магазин чи перукарню, на ремонт чи реконструкцію фасаду будинку тощо.

І начальники жеків відповідали досвідченій, але тим не менше враженій їх винятковою "самодіяльністю" Світлані Іванівні, що такі погодження від приватників вимагає архітектура... "Тож, не від вас! А від них вимагає! Ви не маєте повноважень видавати подібні дозволи..." - напоумувала підлеглих начальник житлового управління. Чи почули?

Та найбільше неузгоджень існує стосовно наведення чистоти в місті. Тут кожен діє на свій розсуд і при цьому почувається безкарно. Учасники наради скаржилися один одному, що фірма "Рада" знову виставила зі сміттям 7 контейнерів невідомого походження і жалюгідного вигляду прямо на проїжджу частину, а їх ніхто не вивозить, і сміття з вітром розлітається довкола...

"Робимо все можливе, - інформував президію наради один із присутніх начальників жеків, - аби закликати людей до порядку. Всюди на стовпах розмістили попередження про штрафи в розмірі 500 грн. за забруднення довкілля"...

"Коли почнемо штрафувати?" - поцікавився Е.Кругляк У відповідь - мовчанка...
Закінчилася нарада рейдом-оглядом частиною керівників жеків на чолі із С.Півоваровою місць можливого проїзду Президента України з тим, щоб найвищому гостеві - найкращий порядок. Хоча би там, де він побуває...

Автор: Антон Бездітко, газета "Місто", редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто | 27.10.2008 | Переглядів: 7183
Коментарів: 0