Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто

Розмова з начальником Держслужби охорони Житомирщини Петром Базюком

Автор: Алла Ващенко, ВЗГ УМВС, 29.10.2008, 10:29:24
29 жовтня – День Державної служби охорони при МВС України

На початку серпня в м. Житомирі о 11 годині 55 хвилині старший сержант міліції Михайло Сейко та прапорщик міліції Валерій Денисюк, перебуваючи у складі наряду групи затримання, отримали від чергового повідомлення терміново прибути на вулицю Генерала Потапова. За декілька хвилин правоохоронці уже були на місці події.

Схвильована жінка вибігла назустріч.

З її слів стало зрозуміло, що у приміщенні каси відділення банку знаходився сторонній. Чоловік, скориставшись обідньою перервою та відсутністю касира, проник у приміщення, проте вийти з нього виявилось складніше. Держохоронці прибули на місце події саме вчасно, аби не дозволити зловмиснику втекти. Добровільно здаватися грабіжник також не бажав. Довелося міліціонерам практично застосовувати відпрацьовані прийоми затримання підозрюваних. Ним, до речі, виявився 40-річний житомирянин, який був доставлений до Богунського райвідділу міліції для з’ясування обставин та причин його перебування у касі.

Це лише одна з багатьох буденних сторінок життя Державної служби охорони Житомирщини. Про її сьогодення, перспективи розвитку та, головне, людей, які щодня захищають наш спокій і благополуччя, напередодні професійного свята моя розмова з начальником управління Державної служби охорони Житомирщини полковником міліції Петром Базюком.

Петре Юрійовичу, понад півстоліття функціонування служби – термін більш ніж достатній для становлення та утвердження підрозділу. Однак, я знаю, що й сьогодні обласне управління ДСО не зупиняється на досягнутому.

- Так, дійсно сьогодні вже багато чого можна сказати про історію розвитку служби, про досягнення у практичній діяльності, про людей, що присвятили своє життя цій нелегкій справі. Нині на варті інтересів мешканців Житомирщини стоїть понад тисячі охоронників, які є досвідченими та підготовленими працівниками, що за лічені хвилини прийдуть на допомогу, захистять людину та її майно, забезпечать безпеку вантажу та особисту охорону. Державна служба охорони на території області має розгалужену мережу структурних підрозділів – від міжрайонних відділів та відділень до територіальних громад. Без сумніву, елітним загоном є спецпідрозділ міліції охорони «Титан», що забезпечує охорону та супровід інкасації, перевезення грошових знаків та цінних паперів, вантажів, особисту охорону, безпеку майна юридичних та фізичних осіб.

Загалом же охорона об'єктів усіх форм власності, інкасація, монтаж охоронних та протипожежних систем, супровід та охорона вантажів і перевезення цінностей, особиста охорона - ось далеко не повний перелік того, на що може розраховувати замовник послуг Державної служби охорони. Майже 2 тисячі об’єктів сьогодні перебуває під нашим постійним наглядом. Із кожним днем число тих, хто довірив свій спокій та благополуччя, нашому підрозділу збільшується. Так, уже цього року кількість об’єктів, взятих нами під охорону, збільшилась на 230.

Чимала заслуга співробітників Державної служби охорони і у протидії злочинним посяганням. З початку року працівниками ДСО при УМВС України в Житомирській області попереджено 14 крадіжок з об’єктів, які знаходяться під охороною, у результаті чого затримано 18 осіб. За участю державних охоронців розкрито понад 1300 злочинів загальнокримінальної спрямованості, а безпосередньо ними – 80 таких протиправних посягання, затримано 46 дрібних розкрадачів, а також ще 446 осіб за вчинення інших адміністративних правопорушень.


Петре Юрійовичу, говорити нині, у час стрімкого розвитку інформаційних технологій, про ефективність ведення охорони без сучасного технічного оснащення практично не можливо. На скільки матеріальна база підрозділу відповідає вимогам сьогодення?

Звичайно, реалії життя вимагають від нас постійного оновлення технічних засобів, матеріального оснащення та потенційних можливостей. Ні для кого не секрет, що найбільш прийнятними для більшості користувачів нашими послугами є технічна охорона об’єктів. Тому розвитку цього напрямку роботи ми приділяємо чималу увагу. З 2005 року значно оновили пульти централізованого спостереження, що дозволяє вести спостереження не лише в межах області, а й поза нею. Останніми надбаннями стало встановлення двох ретрансляторів СПТС “Селена” у Житомирському відділі, а також ретрансляторів “Мост-64” у Володарськ-Волинському та Овруцькому районах. Зважаючи на віддаленість об’єктів, що будуються поза межами міст і потребують надійного захисту, ми подбали про можливість ведення спостереження за допомогою GMS-каналів не лише на території Житомирщини, але й за її межами.

Окрім того, сьогодні у нас є можливість спостерігати за рухомими об'єктами, відстежувати маршрути їх переміщення та отримувати сигнали тривоги у разі виникнення критичних ситуацій чи при спробі нападу на них. Звичайно, географічними межами області наші можливості не обмежуються.

Петре Юрійовичу, через призму власного досвіду, а я знаю, що 25 років свого життя Ви присвятили саме службі охорони, щоб Вам хотілося побажати сьогоднішнім держохоронцям у день професійного свята?

Шановні колеги! За 56 років років існування Державна служба охорони стала надійним гарантом захищеності громадян та підприємств, установ, організацій різних форм власності. Сьогодні в арсеналі служби є не тільки зброя, але й новітня техніка, яка дозволяє охороняти об’єкти у будь-якому місці області. Однак, ми розуміємо, що всі ці надбання можливі лише завдяки людям, які своєю щоденною працею забезпечують спокій та благополуччя інших. Тому від імені керівництва Департаменту Державної служби охорони, від обласного управління та від себе особисто вітаю всіх нинішніх колег, а також ветеранів служби з цим символічним святом. Бажаю міцного здоров’я, злагоди та достатку у ваших сім’ях, довгих років життя, сил та наснаги в службі!

Автор: Алла Ващенко, ВЗГ УМВС, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто | 29.10.2008 | Переглядів: 9562
Коментарів: 0