Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Ігор Скоропад

Чи готовий ваш будинок та квартира до опалювального періоду?

Автор: , 10.10.2011, 11:59:36
Автор Ігор Скоропад

Ігор Скоропад

все статьи автора

         Порядок підготовки житлового будинку до опалювального періоду визначений відповідним нормативним актом : двостороннім наказом Міністерства палива та енергетики та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 №620\378. Цим Наказом встановлені єдині правила та порядок підготовки теплових господарств до опалювального періоду. Хай вас не розслаблює це визначення щодо «теплових господарств», тому що ці правила відносяться і до житлових будинків.

По-перше, до жовтня місяця, обслуговуюче ваш будинок підприємство (ЖЕК,ЖБК ,УК, інше) повинно закінчити  всі ремонтно-профілактичні роботи, які були визначені після минулого опалювального періоду за  підсумком весняного огляду. Тому зазначу на майбутнє, що кожний мешканець (старший будинку) має право ознайомитися на початку літа з планами та обсягами профілактичних та ремонтних робіт саме по вашому будинку у керівництва ЖЕКу чи ЖБК. Це в першу чергу стосується не лише самої будівлі чи її конструктивних елементів, але і мереж централізованого опалення, ГВП, вентиляції, тощо.

Якщо останнє відноситься до компетенції фахових представників спеціалізованих підприємств, що беруть участь у комісії, то саме на  складання паспорту готовності будинку до опалювального періоду необхідно зосередити свою увагу та обов’язково делегувати (нагадати) своєму старшому будинку (чи активу) про обов’язкове включення його (їх) в члени комісії.

Цим паспортом перевіряється :

-          стан покрівлі даху, стан парапетів, водостічних жолобів;

-          стан всіх трубопроводів та їх ізоляція; робочий стан засувок.

-          засклення вікон, стан дверей,  стан підвалу та горища;

-          стан електричних мереж та супутнього обладнання;

-          стан елементів будівлі та прибудинкової території.

Паспорт підписується членами комісії  і повинен зберігатися постійно,як відповідна виконавчо - технічна документація. Для моніторингу подальшого обслуговування будинку, я би рекомендував старшим будинку робити для себе копії цих паспортів.

             І ще дуже важливе на що  я хотів би звернути Вашу увагу:  димо - вентиляційні канали.

Всі Ви сплачуєте у тарифі за перевірку та прочистку димо-вентиляційних каналів,але не всі отримуть цю послугу. Поки було літо, у всіх вікна-балкони відкриті - прекрасне природне провітрювання приміщень, але з початком холодів, ми це все, як правило, щільно закриваємо,утеплюємо,тому наявність вентиляції – це дуже важливий елемент безопасного проживання. Згідно нормативних документів, перевірка каналів у будинках, де встановлені газові колонки (котли) і  які мають загально будинковий стояковий димохід та вентиляційний канали, перевіряються два рази на рік. Інші – щорічно. Це все оформлюється відповідним актом і кожний власник чи мешканець квартири повинен розписатися в ньому щодо проведеної перевірки у його квартирі.

           Щоби спати більш спокійно, я   рекомендую самостійно перевірити робочий стан вентиляції (тягу) у своїй квартирі. Це робиться дуже просто:

Беремо невеликий шматок туалетного папіру(10-20 см), відкриваємо вікно чи форточку у сусідній кімнаті на 5-10 см та при відкритих дверях з цієї кімнати, а також відкритих у кухню чи туалет, прикладаємо цей лист до вентиляційної решітки. Якщо лист притягнуло до отвору – вентиляція працює. Якщо ні – терміново, навіть негайно, вирішуйте це питання!

Перевірка тяги за допомогою сірників та вогню - небезпечна!

Зазначу, що вентиляцію потрібно перевіряти тоді, коли різниця між температурою у кімнаті та на вулиці  складає не менш ніж 12-13град. Тобто, якщо на вулиці 30 град спеки, а в кімнаті 25, то тяги скоріш за все не буде, вона  може бути навіть зворотньою. Тому зараз саме той час, коли можна її перевірити.

             Крім того, зазначу, що встановлення  кухоних витяжок з повним блокування вентиляційного отвору недопустиме! Обов’язково повинна стояти рішітка таким чином, щоби крім труби, яка йде від витяжки, був вільний отвір для загального повітря. І його так само потрібно перевірити на наявність тяги,без примусового включення витяжки.

Підсумовуючи, бажаю всім без форс-мажорів прожити черговий опалювальний період і закликаю всіх все ж таки ставати обізнаними та відповідальними власниками  свого житла!

Все залежить від нас самих!


Ігор Скоропад | 10.10.2011 | Переглядів: 4719
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.
Коментарів: 2
Іскандер
1 Іскандер (Іскандер)   • 14:09:36, 12.10.2011 [Материал]

"...для моніторингу подальшого обслуговування будинку, я би рекомендував старшим будинку робити для себе копії цих паспортів".
--------------------------
Дякую за пораду. Обов'язково зроблю наголос на цьому старшому по будинку, де проживаю. Впевнений, в нього такий протокол відсутній.
Танюша
2 Татьяна (Танюша)   • 20:07:45, 13.01.2012 [Материал]

"Всі Ви сплачуєте у тарифі за перевірку та прочистку димо-вентиляційних каналів,але не всі отримуть цю послугу". Саме так! Прочистку ніхто не робить! А з промакашкою по хатам ходять раз на два роки саме у період коли ріниця температур 12-13 градусів.