Журнал Житомир инфо
Новости сегодня: Суббота, 23.02.2019    13:42:24
Журнал Житомира » Статьи » Авторская колонка » Александр Грабчук

Що являє собою амністія 2016 року, яким чином і до кого вона застосовується?

Автор Александр Грабчук

Александр Грабчук

все статьи автора

     07 липня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про амністію у 2016 році». Даний Закон набере чинності після його підписання Президентом України, опублікування та підлягає виконанню протягом трьох місяців.
     На сьогоднішній день в Україні діє Закон «Про застосування амністії в Україні» від 01.10.1996 р. Згідно із даним Законом, амністією є повне або часткове звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб набрали законної сили. Амністія оголошується законом про амністію, який приймається відповідно до положень Конституції України, Кримінального кодексу України та вказаного Закону.
     Найближчим часом набере чинності Закон України "Про амністію у 2016 році". Згідно із зазначеним Законом, необхідно звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до ст.12 КК України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до ст.12 КК України. Наприклад, осіб, які на момент вчинення злочину були неповнолітніми; вагітних жінок; осіб пенсійного віку; інших окремо визначених категорій осіб.
     Слід також зазначити, звільняються від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, отримали статус УБД, які вчинили злочини, що не є особливо тяжкими злочинами проти життя та здоров’я особи, та не є діяннями, передбаченими ч.2, 3 та 4 ст.408 (Дезертирство), ст.410 (Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї…), ч.2, 3 та 4 ст.411 (Умисне знищення або пошкодження військового майна) Кримінального кодексу України.
     Звільняються з місць обмеження волі засуджені, невідбута частина покарання у яких на день набрання чинності Законом України «Про амністію у 2016 році» становить менше одного року.
Крім того, у Законі визначено конкретний перелік осіб та статей Кримінального кодексу України, до яких та за вчинення яких амністія не застосовується.
     Виконання закону про амністію покладається на суди. Питання про застосування амністії суд вирішує за ініціативою прокурора, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого (підсудного) чи засудженого, їх захисників чи законних представників. У даному випадку захисник (адвокат) має право подати заяву (клопотання) про застосування акту амністії до засудженого а також звільнення його від подальшого відбування покарання.
     Рішення щодо застосування чи незастосування амністії приймається судом стосовно кожної конкретної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання.
 
Адвокат Грабчук О.В. – керівник практики кримінального права
та правової безпеки бізнесу LGPC
(067-994-23-34; www.advokat-zt.com)
Автор: Адвокат Грабчук http://www.advokat-zt.com
Александр Грабчук | 08.07.2016 | Просмотров: 2730 | адвокат Житомир амністія, амнистия 2016, знайти адвоката амністія, Амністія 2016, адвокат амністія
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Обратите внимание:
Комментариев: 0

Читайте также:


Другие новости сегодня: