Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто

Житомирянка награждена нагрудным знаком "За заслуги перед Житомиром". ФОТО

Автор: Анна Макарова, Факты, 16.10.2008, 18:30:16

ЦИБУЛІНІ ГЛАДІОЛУСІВ У МЕНІ ПРОСИВ ДАЛІ ВОЛОДИМИР ЩЕРБИЦЬКИЙ

Антоніна Мірошниченко, велику частину життя посвятила виведенню нових сортів квітів, нагороджена нагрудним знаком "За заслуги перед Житомиром"

Антоніна Мірошниченко живе разом із сином та його батьківщиною у приватному секторі Житомира. Садиба квіткарки огороджена високим забором, за яким знаходяться чисельні клумби. Абсолютно всі квіти з бирками, на них позначено назву та година посадки. Квітами жінка займається більшу частину свого життя. Нещодавно розпорядженням житомирського міського голови її було нагороджено нагрудним знаком "За заслуги перед Житомиром".

"Щоб відібрати п'ять луків, потрібно висадити 12-15 тисяч рослин"

- Прийшли б ви до нас влітку, - журиться син Антоніні Мірошниченко Джордж. - Тут така краса, що дух захоплює. У нас вся земля використовується під квіти – ні про що інше мама і слухати не бажає. Один метр виділила під моркву і то обурюється, що землі "вкрали" більше, ніж належить. Але ми задоволені, хай садити квіти, радіє їм. Вона і сама, як літня квітка. Ви їй дасте майже сто років?

– Кожна людина має ген радості, – ділиться секретами Антоніна Мірошниченко. - Він прокидається лише за яскравого сонця. Похмурий день треба дивитися на квіти, тоді й ген радості прокинеться. Я впевнена, щоб бути здоровим, потрібно постійно перебувати у гарному настрої, творити добро. А після 60 років випивати перед обідом 30-50 грамів гарної горілки, а ще краще за коньяк. Але найголовніше - не слід рахувати роки, а просто радіти кожному дню.

Квітами жінка займається вже п'ятдесят років, вивела нові сорти ірисів, лілій, гладіолусів. Щоб виростити новий вид ірису або лілії, потрібно витратити 5-6 років, а з гладіолусами доводиться поратися вдвічі довше. Іноді, щоб відібрати придатні для подальшої роботи п'ять луків, потрібно висадити 12-15 тисяч квітів! Створені нею нові ґатунки Мірошниченко називає на честь улюблених композиторів, письменників, артистів. Навіть сина назвала на честь англійського поета Джорджа Байрона.

– Я дуже рада, що мною зацікавилися “ФАКТІ”, – каже жінка. - Це моя улюблена газета. Пам'ятаю, коли про мене написали в "Известиях", я отримала кілька мішків листів із усього Радянського Союзу. Люди захоплювалися моїми досягненнями, селекціонери зверталися з проханням надіслати розсаду. Саджанці просив у мене навіть Володимира Щербицького. Одного разу прийшов такий важливий вигляд чоловік і сказавши, щоб я вислала свої найкращі гладіолуси до Вільнюса і дала адресу. Я пообіцяла, а потім подумала, чому це я маю виконувати чиїсь вимоги? І не надіслала квіти. За місяць знову з'явився цей чоловік. Він майже благав, говорячи, що Щербицький кланяється та особисто просить вислати квіти.Пізніше я дізналася, що Ляудіс, якому хотів надати послугу Щербицький, був великим людиною у Литві. Ми з ним швидко потоваришували,

складання букетів

"Я на всьому заощаджувала - навіть зимою ходила у босоніжках" Антоніна Опанасівна садила квіти, де тільки можна було.

– Після закінчення інституту мене направили агрономом до колгоспу, – розповідає Мірошниченко. - Прибувши на місце, побачила біля правління кропиву та поцікавилася біля голови, для чого вона тут зростає. Голова сказавши, що у кропиві... кури ховаються від жару. Я одразу все викосила та посадила яскраві квіти. Для того щоб купити той чи інший квітку, заощаджувала на всьому. З літа та взимку ходила у... босоніжках, але мене це не турбувало.

Навіть місто озеленяла за власний кошт. Якось принесла у зелене господарство п'ятдесят луків лілій, щоби працівники висадили їх на головних вулицях і площах. Хочу зазначити, що одна лукуліна тоді коштувала 10 карбованців. Минула година, а мої лілії не цвітуть. Виявилося, що їх і не сідав ніхто. Тоді я викопала у себе на ділянці ще 500 луків і зателефонувала, щоби співробітники зеленого господарства приїхали та забрали їх, але попередила, що висаджуватиму квіти сама. Разом із двома помічницями я скопала грядки і висадила 250 луків, доручивши дівчатам закінчити роботу. А коли поїхала на площу Сергія Корольова, щоб помилуватися квітами, їх там не було! Виявилося, жінки за чиїмось наказом усі бульби викопали.

В архіві Антоніни Опанасівні 213 дипломів, 50 грамот, 9 атестатів ВДНГ, чотири медалі.

- У 1972 році на персональній виставці біля Москви я отримала одразу 48(!) дипломів, - згадує квіткарка. - Для участі у конкурсі потрібно було надати гладіолус, на стеблі якого не менше ніж п'ять квіток. У мене на одному стеблі виросло 17! Наступний диплом отримала 1980 року за гладіолус "Гімн космонавта". Мої червоні квіти красувалися на клумбах, що тішили гостей Олімпіади 1980 року.

- Минулого року на всесвітньому конкурсі в Парижі з тисячі кольорів, представлених селекціонерами 20 країн, найкращими були визнані ваші фіолетові іриси "Солов'їна ніч". Чи важко було потрапити туди?

– 2005 року я отримала приглашення на конкурс ірисів від фірми "Вільморен". Звідки про мене дізналися у Франції, гадки не маю. Треба було надіслати до шести зразків рослин. Судді оцінювали 1700 екземплярів ірисів. Скажу чесно, не розраховувала на перемогу. Тому, коли мені зателефонували та ламаною російською попросили приїхати до Парижа забрати Гран-прі міжнародного конкурсу, я не повірила. Пізніше дізналася, коли голова конкурсу оголосив мою назву, усі члени журі зааплодували. На жаль, я не поїхала за нагородою, її привезли мені знайомі.

Антоніну Мірошниченко знають і в Нью-Йорку, де культивується 50 сортів її ірисів, і в Англійському королівському товаристві поціновувачів лілій. Квіткарка обмінюється насінням із колегами із США, Великобританії, Голландії, Китаю, Росії. Одному англійському квітникарі жінка відправила посилку сушених грибів і намекнула, що всю життя мріє обзавестися насінням дельфініуму. Вдячний селекціонер негайно надіслав українці цей квіток. Американському селекціонеру-священику вона презентувала самовар, після чого у неї на ділянці з'явилися нові сорти гладіолусів. Жінка купує квіти за великі гроші, а свої найчастіше дає безоплатно.

– Я розмовляю з квітами, – зізнається Антоніна Опанасівна. - Мені здається, вони мене чують та розуміють. Навіть після катастрофи у Чорнобилі, коли люди боялися виходити на міста, я пересаджувала квіти.

Кур'єрська доставка квітів додому - це послуга, завдяки якій можна подарувати частинку тепла близькому тобі людині, привітати її з урочистістю незалежно від відстаней, що розділяють Вас. Це напрямок нашої діяльності відрізняється певною специфікою, у зв'язку з цим ці зобов'язання покладаються на тих службовців, які дуже добре орієнтуються в тому чи іншому місті – доставка квітів додому 
Автор: Анна Макарова, Факты, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто | 16.10.2008 | Переглядів: 3355