Журнал Житомира
Новости сегодня: Суббота, 21.04.2018    00:49:43
Журнал Житомира » Статьи » Украина

Засоби захисту рослин у сучасному сільському господарстві

Засоби захисту рослин у сучасному сільському господарстві

Нашу державу часто називають аграрною та сільськогосподарською. І дійсно, ми володіємо прекрасними площами землі, що чудово підходять для вирощування різноманітних культур. У нас є чорнозем, який вважається найродючішим типом ґрунту з усіх відомих. Тому процвітання даної галузі промислового виробництва в Україні практично гарантовано.

На сьогоднішній день вітчизняне сільське господарство – це успішний та прибутковий бізнес, продукти діяльності якого користуються величезним попитом не лише на території нашої країни, а й далеко за її межами. Найпоширенішими культурами, які вирощуються українськими аграріями, являються яра та озима пшениця, кукурудза, соняшник, картопля, соя, гречка, жито, сорго, горох, червоний та цукровий буряк та багато інших.
 

Засоби захисту рослин: чому варто застосовувати?

Проте, на сучасному етапі розвитку сільського господарства неможливо обійтись без ефективних, якісних, дієвих засобів, які сприяють захисту культур від різноманітних негативних факторів. Що це за фактори?

Перше – це небажана рослинність, яка заважає сільгоспкультурам отримувати важливу вологу із землі та споживає призначені для посівів мікроелементи та мінеральні речовини.

Друге – це комахи-шкідники, що являються справжнім лихом як для молодих зелених пагонів та листя, так і для вже майже достиглих плодів.

Третє – це грибкові захворювання, які можуть знищити до 40-60% майбутнього врожаю, спричинивши тим самим великої економічної шкоди.

Засоби захисту рослин – комплекс хімічних препаратів різних напрямків та механізмів дії, що мають різні активні речовини та допомагають сільському господарству успішно проводити господарську діяльність. Профілактика, контроль, запобігання, знищення – це основні функції, які виконують засоби, створені агрохімічною промисловістю.
 

Різновиди засобів захисту рослин

Гербіциди, фунгіциди та інсектициди – це найпоширеніші хімічні препарати, що мають захисні властивості. Звичайно, існує ще багато інших видів засобів, які захищають культури, проте традиційно вищеназвані три різновиди використовуються найчастіше. Цікаво, що, хоча у фунгіцидів, гербіцидів та інсектицидів різні функції, схеми впливу та «цілі», проте досить часто їх можна поєднувати у бакових сумішах та застосовувати разом. Погодьтесь, це досить зручно – обприскавши, наприклад, один раз поле пшениці однією сумішшю, відразу ж даєш їй захист і від бур'янів, і від важких грибкових хвороб.

Автор: Євгеній Вашковський
Украина | 16.02.2016 | Просмотров: 1065
Обратите внимание:
Комментариев: 0

Новости сегодня:


Распродажи интернет-магазинов