Quote (zirka)
Сколько стоит, дата, что там за достопримечательности....
У нас не екскурсійне бюро, тому подібні претензії трохи недоречні. Дата поки не визначена. Пропонуйет свої варіанти - потрібен один день на це все.
Щодо вартості, не думаю, що буде коштувати дорожче 60-70 гривень. Але потрібно уточнити)
Маршрут
ЛІЩИН
пам’яток мало, але ми будемо проїздити його, чому б і не заїхати
- Маєток початку ХІХ ст, скромний і не дуже великий.
- Троїцький костел з дзвіницею (обидві споруди з 1805 р.)
СТАРА КОТЕЛЬНЯ
Згадується в літописах з 1143р. як Котельнич та Котельниця. В домонгольські часи селище мало фортецю. Тут ще можна побачити вали давньоруського городища.
- костел Антонія Падуанського, побудований в 1786р. Розташований на схід як раз від згаданого давньоруського городища, ви навіть можете прослідкувати фрагменти засипаного оборонного рову. Костел в найкращих традиціях бароко. Фасад прикрашений пілястрами іонічного ордеру, арка головного входу франкована тосканськими колонками.
На даний момент головною прикрасою косттелу є пам'ятна дошка з латинським написом над головним входом до храму. На північний схід від пам'ятки розташована вибудована з цегли дзвіниця.
-Покровська церква (ХІХ ст.)
АНДРУШІВКА
- маєток Терещенків з парком
Саме тут в 1848 р. збудовано перший в краї цукровий завод цукрозаводчиками Терещенками. Тут же розташований його графський маєток і парк з озерами.
Побудований в середині ХХст в стилі французького неоренесансу двоповерховий палац стоїть біля ставу, посеред парку, де ще збереглися завезені Терещенком пробкові та кедрові дерева. За компоновкою палацовий комплекс складався з самого палацу, оранжереї, господарчого корпусу.Пізніш його модернізували як і місцевий завод - він, розташований на околиці райцентру, і зараз функціонує. В 1975р над оранжереєю був надбудований другий поверх.
- Андрушівська обсерваторія (можна спробувати домовитись за екскурсію. зауважу - так, я ще не домовлявся, бо лише складаю маршрту - у нас не екскурсійне бюре)
Заснована в 2001р. бізнесменом Юрієм Миколайовичем Іващенко, астрономічна обсерваторія є повноцінним науковим закладом, на протязі 6 років було досліджено 35тис космічних об'єктів. Саме з Андрушівської обсерваторії і була відкрита нова зірка, що получила ім'я на честь міста.
ЧЕРВОНЕ
Засноване у 1624 р. воєводою брест-литовським Яном Тишковичем. Відоме завдяки своєму цукрозаводу, який функціонує тут вже довгі десятиліття і побудованим ще Терещенками. Тут розташований їх шикарний палац, що досить неогано зберігся.
Розкішна споруда виконана у стилі неґотики, подібному до англійської ґотики. Дві "замкові" вежі (одна двоповерхова, друга - одноповерхова), розташовані по обидва боки палацу і служили павільйонами. Неподалік в неоґотичному ж стилі були споруджені господарчі будівлі та конюшня.
Всередині палацу особливої уваги заслуговував вестибюль зі сходами, викладеними білим мармуром, а також – велика зала для балів з двома венеціанськими кришталевими люстрами. На жаль, від колишнього інтер'єру не збереглося майже нічого. Канули в Лету мармурові каміни, обшита деревом їдальня. Лише домашній театр гнилим вuскалом посміхається до одинокого туриста, що випадково завітає в колишній маєток.
Микола Терещенко трохи був перебудував палац, а неподалік звів своє дитя та джерело прибутків - цукровий завод. Пізніше в ньому розташувалася авіамайстерня.
Пожежа 1928 р. значно пошкодила будівлю й хоча згодом зовнішній вигляд було відтворено, та інтер'єри втрачені назавжди.
ВЕРХІВНЯ
В этом селе жил известный французский писатель Оноре де Бальзак, приехавший сюда к своей возлюбленной – польской графине Эвелине Ганской. От усадьбы Ганских сохранился дворец с пейзажным парком и даже винным погребом. В память о выдающемся французе, работавшем здесь над своей «Человеческой комедией», в селе действует литературный музей.
Два основні міста екскурсії - Андрушівка і Верхівня. Обидва поселеня входять до списку 200 найкрасивіших куточків України. І про них багато написано. Решта - по дорозі.
В Попільні нічого особливого немає, але нам тудою просто вертатись.