Золота підкова Львівщини. Пам’ятки архітектури часто називають нетлінними сторінками історії. Цей й зрозуміло, адже кожний пам’ятник приховує свої таємниці, які так і приворожують бажанням розгадати бодай якусь з них. Замки, мов книга, сторінки якої розповідають дослідникам про час його створення, колорит епохи та деталізацію побутового життя короля та лицарів, що вірно служили йому. Хоча на території України є не мало замків, що заслуговують на вашу увагу, більшість з них мають статус музею. Олеський, Золочівський та Підгорецький замки відносяться до Львівської галереї мистецтв.
Екскурсію мальовничими місцями Львівщини можна почати із Золочівського замку, який датований XVII століттям та має історичне значення, оскільки ще в стародавні часи знаходився на перехресті доріг Золочева та Львова. Золочівська фортеця відбивала нашестя татар та турків, а згодом передавала інформацію про ворогів до Львова. Дослідники вважають, що саме тому це місто отримало свою назву, оскільки з польської Золочів перекладається як «зло чув». З часом фортеця була зруйнована, а на її місці було споруджено замок, який тішить гостей міста до сьогодні.
На території Золочівського замку розташований Палац в китайському стилі, що був своєрідним подарунком Яна ІІІ своїй коханій дружині Марії Казимири де Аркуйон. Цікаво, що в Європі збереглося лише три таких споруди, одна з який знаходиться саме на Львівщині. Після відвідування екскурсії в замку, прогуляйтеся неймовірним садом в стилі епохи пізнього ренесансу. Симетрія та гармонія – головні принципи цього саду.
Ще однією пам’яткою Золотої підкови Львівщини є Олеський замок. Справжня скарбниця, у якій зібрано більш ніж п’ятсот витворів живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва західноукраїнських земель Х-XVIII ст. Вперше про замок згадується в 1327 році. За своє довге «життя» замок витримав війни, пожежі та навіть землетрус в ХІХ столітті, однак й досі підноситься на високому пагорбі та представляє собою класичне розуміння замку, його прикрашають вежі, флюгер, товстелезні мури. А після реставрації у 1975 році, Олеський замок отримав нове життя. Крім унікальних шедеврів, в замку зберігається дерев’яна скульптура, виконана рукою видатного Йогана Пінзеля, що під іншим ім’ям знаходився деякий час у Львові. З часом виявилося, що ці роботи, виконані в стилі візантійської школи унікальні в світі!
Третя складова Золотої підкова Львівщини – це Підгорецький замок. Хоча багато туристів називають його скоріше палацом, аніж замком, оскільки будувався він в ті часи, коли краса набувала великого значення, а непереможна сила, разом із її оборонним мотивом, перейшла на другий план та проявилась оточеним ровом та обривом з іншої сторони замку. Однак навіть ці оборонні споруди додають краси палацу, який до того ж був оточений парком.
Програма туру:
23:45 – Виїзд з Житомира.
07:00 – 08:00 Прибуття до Львова. Сніданок.
08:00 – 09:00 1-годинний огляд центру міста.
10:00 – 11:00 село Унів (унівська лавра 16 ст., монаші келії, оборонні стіни, цілюще джерело).
12:00 – 13:30 Золочівський замок.
14:30 – 15:30 Підгорецький замок.
15:30 – 17:00 Олеський замок.
17:30 – Виїзд з Олеського замку.
01:00 – Повернення до Житомира.
У вартість туру входить:
- транспортне обслуговування;
- супровід групи по всьому маршруту;
- екскурсійне обслуговування;
- страховка.
У вартість туру не входить:
- вхідні квитки;
- витрати на харчування.
Автобус: "Сетра" на 50 місць.
Ціна: 180 грн.
Добавлено (11 Март 2011, 22:38:32)
---------------------------------------------
Залишилось: 48 місць.
Добавлено (13 Март 2011, 13:02:24)
---------------------------------------------
Залишилось: 46 місць.