Живий Журнал
 
  • Страница 1 из 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 6
  • 7
  • »
Модератор форума: Admin, kefir  
Форум Житомира » Бизнес и политика » Политика и Общество » Патриотизм vs Национализм (В чём отличие?)
Патриотизм vs Национализм
KAPJICOHДата: Вт, 20.02.2007, 01:58:15 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Сообщений: 4896
Репутация: 1361
Награды: 123

Украина, Житомир
"Патриотизм - это любовь к своему народу, а национализм - неприязнь к чужому." - интересует мнение участников форума насчет этого высказывания.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя KAPJICOH   
IBMДата: Вт, 20.02.2007, 12:28:19 | Сообщение # 2
Генерал-лейтенант
Сообщений: 558
Репутация: 42
Награды: 17

Украина, Zhitomir
Quote (KAPJICOH)
"Патриотизм - это любовь к своему народу, а национализм - неприязнь к чужому."

На мой взгляд это высказывание вырвано из контекста, распростронилось и стало неформальным определением патриотизма и национализма.

Национализм - бывает разный (радикальный, этнический, экстремальный, культурный), поэтому нельзя однозначно ответить так это или нет.

Offline (Украина)  
  Блог пользователя IBM   
McSymДата: Вт, 20.02.2007, 14:24:45 | Сообщение # 3
Quote (KAPJICOH)
"Патриотизм - это любовь к своему народу, а национализм - неприязнь к чужому.

Чюмма. Когда, блин, на єтом хворуме некоторіе люди научаться формулировать вопросі правильно? Опять дисер предлагают писать... :(

Ондрушка, навадящий вапрос тибе, как летчику с пропеллером в районе копчика: тебя лично недолюбили или перененавидели? А то с чего такие вопросі? ;)

(Украина)  
  Блог пользователя McSym   
KAPJICOHДата: Вт, 20.02.2007, 17:43:14 | Сообщение # 4
Генералиссимус
Сообщений: 4896
Репутация: 1361
Награды: 123

Украина, Житомир
McSym, да вот знаеш ли увидал такую вот "развеселую" футболочку с надписью: "Дякую тобі Боже, що я не москаль!". И навело меня вот это на очень грустные размышления.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя KAPJICOH   
donkeДата: Вт, 20.02.2007, 17:50:57 | Сообщение # 5
Русский солдат
Сообщений: 30
Репутация: 1
Награды: 1

Украина, Zhitomir
KAPJICOH, абсолютно согласен с тобой, ситуация в Украине наводит на размышления - блин откуда такая ненависть к братскому народу. Ведь под понятием "москаль" подразумевают не москвичей а блин ВСЕХ русских, а то и просто русскоязычных!!!?!?!?!
Offline (Украина)  
  Блог пользователя donke   
Cruel_birdДата: Ср, 21.02.2007, 11:10:45 | Сообщение # 6
Генерал-полковник
Сообщений: 808
Репутация: 7
Награды: 2

Украина, Житомир...
Знаете с этими понятиями надо бы поосторожнее. В РОссии вон патриотов сколько... бритоголовых, кот. мочат всех кто не похож на них. С другой стороны национализм тоже не сахар - надо признать, что все таки перегибают палочку наши националистические организации. Короче так вот все и живем.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Cruel_bird   
donkeДата: Ср, 21.02.2007, 11:41:29 | Сообщение # 7
Русский солдат
Сообщений: 30
Репутация: 1
Награды: 1

Украина, Zhitomir
Да ведь дело не в скинах, скины это вообще стадные животные, с присущими таким животным инстинктами. Мое мнение - скины не так страшны, как слепая ненависть одного народа к другому, созданная абсолютно искусственно.
Улавливаеш разницу в масштабах между организацией и целым народом?
Offline (Украина)  
  Блог пользователя donke   
IBMДата: Ср, 21.02.2007, 12:14:37 | Сообщение # 8
Генерал-лейтенант
Сообщений: 558
Репутация: 42
Награды: 17

Украина, Zhitomir
Уже столько всего сказано и написано на эти темы...
Глупо опять начинать говорить о глобальном.
Все переругаемся и каждый останется при своём мнении.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя IBM   
donkeДата: Ср, 21.02.2007, 12:26:15 | Сообщение # 9
Русский солдат
Сообщений: 30
Репутация: 1
Награды: 1

Украина, Zhitomir
Считаю что осбуждать это нужно обязательно. И ругаться совсем не обязательно, просто хочется знать глас народа вменяемого.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя donke   
Cruel_birdДата: Ср, 21.02.2007, 12:56:21 | Сообщение # 10
Генерал-полковник
Сообщений: 808
Репутация: 7
Награды: 2

Украина, Житомир...
Quote (donke)
как слепая ненависть одного народа к другому, созданная абсолютно искусственно.

Как по мне - это стереотип. По-моему только долбодятлы типа Жириновского или Тягнибока нагнетают обстановку. А на самом деле, все не так проблемно. Сколько раз видел как чуваки - один россиянин второй украинец - за бутылкой водки начинают по-дружески общаться на эту тему и никто при этом никого не ненавидит. ПРосто это уже как традиция какая-то, типа поговорить на тему: «Ты меня уважаешь»...
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Cruel_bird   
donkeДата: Ср, 21.02.2007, 13:07:22 | Сообщение # 11
Русский солдат
Сообщений: 30
Репутация: 1
Награды: 1

Украина, Zhitomir
Cruel_bird, отчасти согласен, вот только ряды этих "товарищей" растут довольно быстро.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя donke   
KAPJICOHДата: Ср, 21.02.2007, 15:18:04 | Сообщение # 12
Генералиссимус
Сообщений: 4896
Репутация: 1361
Награды: 123

Украина, Житомир
Национализм, очень просто делит людей на "своих" и "чужих". Это вызывает конфликт в обществе. К тому же спекуляция на языковых проблемах подогревает этот конфликт. Политики сознательно это используют в своих целях для привлечения той или иной части электората.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя KAPJICOH   
IBMДата: Ср, 21.02.2007, 15:31:09 | Сообщение # 13
Генерал-лейтенант
Сообщений: 558
Репутация: 42
Награды: 17

Украина, Zhitomir
Quote (KAPJICOH)
Политики сознательно это используют в своих целях для привлечения той или иной части электората.

Да кроме языковых проблем политики ещё много чего используют для привлечения электората.
Например: Религию, ОУН-УПА, НАТО.
Недают людям сделать самостоятельно свой выбор и навязывают то что в их интересах.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя IBM   
wolandДата: Ср, 21.02.2007, 19:50:28 | Сообщение # 14
Інтернет-козак
Сообщений: 1521
Репутация: 56
Награды: 37

Украина, Житомир
1. Абсолютно не коректно ставити versus між поняттями патріотизму і націоналізму. Останній - це є реакція патріотів на зовнішню загрозу нації. Для того, щоб бути націоналістом треба:
а) мати цю зовнішню загрозу
б) цю загрозу усвідомити
в) бути готовим на все задля її ліквідації

2.

Quote (KAPJICOH)
"Дякую тобі Боже, що я не москаль!"

Суперова фраза. Це гасло людини, яка любить свій народ. Любить настільки, наскільки глузує з його катів. Це не тупе гасло - це наша дійсність, я б сказав тягар сусідства з агресивною державою з її імперськими амбіціями.
Примітка: москаль не дорівнює росіянин.

Quote (donke)
откуда такая ненависть к братскому народу

Як тобі сказати. Спитати чи вчив історію - образишся. Спитати чи була то історія України - образишся ще більше. У Metallica є такий альбом "St. Anger", що у довільному перекладі є "Праведний гнів". Ненависть не до чужого народу, а до катів свого.

Я - український націоналіст. Я дякую за комплімент, коли мене називають бандерівцем. Я хочу жити у своїй країні і мати за керманичей людей з подібним світоглядом. Я хочу, щоб моя влада поважала історію свого народу та усвідомлювала її трагізм. Я хочу щоб моя влада промовляла до мене виключно моєю мовою.

Це абсолютно самостійний і усвідомлений вибір. Я готовий його відстоювати.

Offline (Украина)  
  Блог пользователя woland   
McSymДата: Чт, 22.02.2007, 02:32:46 | Сообщение # 15
Старый партизан
Сообщений: 419
Репутация: 13
Награды: 5

Аргентина, Хухуй
Quote (KAPJICOH)
McSym, да вот знаеш ли увидал такую вот "развеселую" футболочку с надписью: "Дякую тобі Боже, що я не москаль!". И навело меня вот это на очень грустные размышления.

Дійсно, сумно.

Quote
Национализм, очень просто делит людей на "своих" и "чужих". Это вызывает конфликт в обществе. К тому же спекуляция на языковых проблемах подогревает этот конфликт. Политики сознательно это используют в своих целях для привлечения той или иной части электората.

З першим реченням незгоден, але висновки - вірні.

Брати, як казали у "Людині із бульвару Капуцинів": справжньому джентельмену завжди є що сказати. smile Тому кажу, щей так, щоб "коротко і смачно".

На сусідній гілці обговорюють тему ментів і мусорів. Тут дискусія про явище подібного гатунку. Важливо не тільки ЩО ти робиш, але й ЯК ти робиш. Насмішніше, що колупни людішку у згаданій футболці - прізвище буде Іванов, Долгіх - чи щось подібне з далекого Сибіру. Дякувати Богові за те, що ти не є чимсь чи кимсь - абсурд, бо в "назіданіє" можеш дуже швидко "цим" стати. Власне, хтось ходить до лікарів лікуватися, а хтось, щоб щось їм довести wink

Я прожив в Росії 8 років свого життя (універ та аспірантура). Об*їздив її від Іркутську до Кьонігсберга і дуже люблю цю країну і її людей. Один мій земляк 150 років тому написав - про 2 біди Росії : дурнів і дороги. Зараз треба апгрейдити: в Росії 2 біди: кремль і лубянка.

А ДІЛИТИСЯ НАМ ІЗ ПОЛЬЩЕЮ-БІЛОРУССЮ-РОСІЄЮ НЕМА ЧИМ. МИ Є ОДНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ.

Добавлено (22/02/2007, 02:32:46)
---------------------------------------------

Quote (woland)
Як тобі сказати. Спитати чи вчив історію - образишся. Спитати чи була то історія України - образишся ще більше. У Metallica є такий альбом "St. Anger", що у довільному перекладі є "Праведний гнів". Ненависть не до чужого народу, а до катів свого.

Я - український націоналіст. Я дякую за комплімент, коли мене називають бандерівцем. Я хочу жити у своїй країні і мати за керманичей людей з подібним світоглядом. Я хочу, щоб моя влада поважала історію свого народу та усвідомлювала її трагізм. Я хочу щоб моя влада промовляла до мене виключно моєю мовою.

Це абсолютно самостійний і усвідомлений вибір. Я готовий його відстоювати. Слава Україні!

От ти, друже, і відповів на запитання, яке тебе хвилює: чому влада України не визнає ОУН. Подивися на світлинах обличчя і очі ОУНівців і порівняй з портретом всяких типків типу Жебрацьких, Їбаницьких чи Юри-клоуна.

Відправляю всіх на УП читати першу частину моєї роботи. biggrin



Сообщение отредактировал McSym - Чт, 22.02.2007, 02:34:37
Offline (Украина)  
  Блог пользователя McSym   
KAPJICOHДата: Чт, 22.02.2007, 09:46:08 | Сообщение # 16
Генералиссимус
Сообщений: 4896
Репутация: 1361
Награды: 123

Украина, Житомир
woland, на протяжении всей истории с Польшей тоже были не простые отношения, но почему-то их палачами украинского народа никто не называет. Или украинская история переписывается каждый раз в зависимости от политической обстановки?
Offline (Украина)  
  Блог пользователя KAPJICOH   
НадюшищеДата: Чт, 22.02.2007, 09:56:50 | Сообщение # 17
ДВОРОВОЙ КОТЯРА
Сообщений: 4034
Репутация: 78
Награды: 22

Украина, Житомир
Зовсім не розумію звідки взялася ця ворожба між українцями та росіянами.
Quote (woland)
Як тобі сказати. Спитати чи вчив історію - образишся. Спитати чи була то історія України - образишся ще більше. У Metallica є такий альбом "St. Anger", що у довільному перекладі є "Праведний гнів". Ненависть не до чужого народу, а до катів свого.

Але це було у минулому. У чому винні теперешні представники російської національності? Хіба вони катували твоїх близьких чи рідних? Хіба ти зміг би підійти до дитини десь в якомусь місті Росії, і сказати їй прямо в обличчя, що вона москалиха і твій ворог? Безглуздо. Таке враження, що цією ворожбою ми просто втамовуємо свою генетичну жагу до супротивництва, інстинкт боротьби за теріторію. Чи просто не вистачає адреналіну?

Последняя часть предложения явно не имеет никакого смысла.

Quote (McSym)
Власне, хтось ходить до лікарів лікуватися, а хтось, щоб щось їм довести
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Надюшище   
wolandДата: Чт, 22.02.2007, 10:33:17 | Сообщение # 18
Інтернет-козак
Сообщений: 1521
Репутация: 56
Награды: 37

Украина, Житомир
KAPJICOH, Надюшище, Я абсолютно погоджуюсь, що ми мали складну історію з своїми сусідами (росіяни, поляки, татари/турки т. д.) Втім ми живемо тут і зараз.
Якщо говорити про Польщу, то вона наразі є другом. Причому вірним другом. Згадайте перший нафтовий цугцванцунг після Помаранчевої революції. Польща - імпортер(!) нафти постачала її на Україну. Це так, приклад, а взагалі ми геостратегічно один одному необхідні.
Татари - природні союзники у тому ж Криму, де спочатку папа всіх народів їх гноїв всіма засобами (як і українців), а потім позаселяв ними целіни і ще які Сибіри. А зараз ті ж брати-росіяни на всю горлянку кричать про від'єднання, приєднання, розшматування і ще які ПіСУАРи.
Турції не до нас. Вони вже не одне десятиліття пнуться у Європу і таки роблять на цьому шляху успіхи. Ще й нам переможні Євробачення організовують tongue
А от Росія - це окремий випадок. Російське месіонерство, третій Рим, імперські амбіції - це все виникло зовсім не зараз, і навіть не у ХХ столітті. Московія була експансивною з самого початку своєї державності. І все б нічого, всі імперії саме так і розширювались. Але є одна докорінна відмінність: менш цивілізований народ не може мати влади над більш цивілізованим. Завоювати - так. Утримати владу - ні. Російська цивілізація має значно молодший і бідніший фундамент. Вона одна з похідних від Руської, центр якої був у Києві.
Розуміючи це всі російські даруйте на слові імперіалісти нищили українців просто фізично, вибивали цвіт нації: інтелігенцію, богему, офіцерів та ін.
А зараз триває надпотужна інформаційна війна. І ми її програємо.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя woland   
НадюшищеДата: Чт, 22.02.2007, 11:01:43 | Сообщение # 19
ДВОРОВОЙ КОТЯРА
Сообщений: 4034
Репутация: 78
Награды: 22

Украина, Житомир
Але ти не відповів на питання. Сьогодні зараз, це вже не ті люди, яке здійснювали все вище зазначене. Деякі молоді українці та росіяни викрикують один одному образи просто, тому що так їх переконали більш дорослі та авторитетні люди, що зовсім не виключає помилковості їх суджень. Більшість спокійно та с задоволенням живуть та працюють поряд.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Надюшище   
KAPJICOHДата: Чт, 22.02.2007, 12:18:51 | Сообщение # 20
Генералиссимус
Сообщений: 4896
Репутация: 1361
Награды: 123

Украина, Житомир
Ну, вот и докатился woland, до проповедования превосходства одной нации над другой.
Насчет нецивилизованности и бедного фундамента очень спорный вопрос.

Quote (woland)
нищили українців просто фізично, вибивали цвіт нації: інтелігенцію, богему, офіцерів та ін.

Если речь идет о советском периоде истории, то от сталинской диктатуры страдали все
в том числе и русская интеллектуальная элита и диссиденты. И тут вопрос не в национальности.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя KAPJICOH   
Cruel_birdДата: Чт, 22.02.2007, 12:30:38 | Сообщение # 21
Генерал-полковник
Сообщений: 808
Репутация: 7
Награды: 2

Украина, Житомир...
woland, от у нас є стереотип - на сході люди спілкуються російською. Коли я телефоную на Луганщину, у Запорізьку область в СЕЛА дивуюсь від того, що на мої запитання, поставлені російською, люди відповідають українською. Так ясна річ здебільшого російською спілкуються у великих містах на сході це не заперечую. Я до того веду, що, якщо запитати пересічного росіянина як він ставиться до українців, відповідь тебе здивує. Не заперечую, що імперські бажання і прагеннення є у Москви як такої, але не у росіян
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Cruel_bird   
wolandДата: Чт, 22.02.2007, 13:09:02 | Сообщение # 22
Інтернет-козак
Сообщений: 1521
Репутация: 56
Награды: 37

Украина, Житомир
Повторююсь: росіянин не дорівнює москаль.
Я абсолютно нормально ставлюсь до нормальних росіян. У мене у Москві живуть родичі з якими мені завжди приємно спілкуватись.
У мене особисто немає жодних пересторог відносно б-якої дитини у б-якому російському місті.
Quote (KAPJICOH)
Ну, вот и докатился woland, до проповедования превосходства одной нации над другой.

У контексті зазіхань і прагнення підкорити одну націю іншою.
Quote (KAPJICOH)
Насчет нецивилизованности и бедного фундамента очень спорный вопрос.

Я не говорив про нецивілізованість і бідний фундамент. Я говорю про порівняно слабший рівень культури і цивілізованості. Євроазіати, все ж таки (і вони це визнають, б'ючи кулаком у груди).
Quote (Cruel_bird)
якщо запитати пересічного росіянина як він ставиться до українців, відповідь тебе здивує.

Про інформаційні війни і їх вплив розповідати не тобі, втім російська еліта є антиукраїнською. Або ні, по іншому. Російська еліта не визнає Україну як таку. Сировинна база, територія, через яку качається нафта, джерело дешевої раб. сили та московських повій. А, ну ще Сердючка у них є. wacko
Утрую, але приблизно так. Відповідно еліта і впливає на решту населення.
Cruel_bird, Ти коли-небудь пробував заговорити українською з росіянином у центрі Москви. Я припускаю, що результат може бути різним, але мені одного експерименту вистачило dry
Не треба дуже сильно відділяти Кремль і Лубянку від решти країни. Адже "каждый народ имеет то правительство, которое его имеет"
Offline (Украина)  
  Блог пользователя woland   
KAPJICOHДата: Чт, 22.02.2007, 13:47:04 | Сообщение # 23
Генералиссимус
Сообщений: 4896
Репутация: 1361
Награды: 123

Украина, Житомир
woland, ну если говорить про культуру и цивилизованность тут она ничем не лучше.

Quote (woland)
Ти коли-небудь пробував заговорити українською з росіянином у центрі Москви
В России тоже есть свои националисты.
Поэтому я считаю национализм очень опасным явлением способным перерасти в ксенофобию.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя KAPJICOH   
wolandДата: Пт, 23.02.2007, 18:08:59 | Сообщение # 24
Інтернет-козак
Сообщений: 1521
Репутация: 56
Награды: 37

Украина, Житомир
Quote (KAPJICOH)
В России тоже есть свои националисты.

Тільки у кремлі сидять не вони, а (ще раз перепрошую) імперіалісти.

О, а ось і та сама суперова футболка

Offline (Украина)  
  Блог пользователя woland   
KAPJICOHДата: Пт, 23.02.2007, 21:37:30 | Сообщение # 25
Генералиссимус
Сообщений: 4896
Репутация: 1361
Награды: 123

Украина, Житомир
woland, ну, а вот теперь представь себе ситуацию: идеш ты прогуливаешся и видиш человека в футболке с надписью "Слава тебе Господи, что я не хохол!". Интересно какие чувства вызовет у тебя такая надпись.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя KAPJICOH   
Форум Житомира » Бизнес и политика » Политика и Общество » Патриотизм vs Национализм (В чём отличие?)
  • Страница 1 из 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 6
  • 7
  • »
Поиск: