Живой Журнал
  • Страница 1 из 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форума: Admin, kefir  
Форум Житомира » Бизнес и политика » Политика и Общество » 100 найкращих битв УПА з Радянськими каральними військами
100 найкращих битв УПА з Радянськими каральними військами
ІванДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 10:07:55 | Сообщение # 1
Генерал-лейтенант
Сообщений: 556
Репутация: 134
Награды: 8

Украина, Житомир
10 грудня 1944 - - - сотня "Гайдамаки", під к-ою Ясьміна ліквідувала в бою з військами НКВД, котрі грабували людей, біля с.Тростянець, р-н Долини, Івано-Франківськ, 98 ворогів (убитими і раненими), при втраті 7 убитих і 4 ранених повстанців

В першій половині грудня спецвідділ УПА повністю захопив летовище в Скнилові біля Львова де на той час знаходились 5 літаків та великий склад військової амуніції.

20 грудня сотня "Змії" провела визвольну акцію у райцентрі Товмач, Івано-Франківськ, де звільнено в'язнів із тюрми НКВД та людей підготовлених до висилання у Сибір, вбито 60 більшовиків та зруйновано будинки де знаходились каральні служби. Захоплено багато зброї і амуніції, котру передано тиловим підрозділам УПА.
28 грудня відбувся жорстокий бій біля с.Кореличі, р-н Перемишляни, Львівщина між сотнею "Полтавці" і 2 батальйонами НКВД. Втрати НКВД: 300 вбитих, 90 ранених, 1 танк; втрати УПА: 22 вбитих і 11 ранених.
У грудні спецвідділи УПА здобули біля Тернополя 3 транспортні поїзди із різноманітною зброєю і військовою амуніцією, котру успішно передали тиловим підрозділам вищого командного складу УПА. Це на довгі роки забезпечувало відділи УПА Східної Галичини необхідною зброєю та військовою амуніцією.
30 грудня однією з найбільших перемог УПА була битва за Космач, Коломийщина, Івано-Франківськ, де були звільнені люди із тюрми та роздано людям награбоване майно. У 12 годинному бою брали участь 3 курені УПА під командою майора Козака, к-р ТВ 21 "Гуцульщина". Втрати НКВД: 500 бійців та старшин і кілька гармат; втрати УПА: 12 вбитих і 18 ранених. Захоплено багато зброї і військової амуніції.
Продовж місяця грудня підрозділи УПА вели важкі бої із 127 полком НКВД між Жмеринкою, Вінницької обл. і Кам'янець-Подільськом, Хмельницької обл.

03 січня 1945 - - - підсилена рота енкаведистів, що поверталась із грабунків навколишніх сіл, потрапила на шляху Товмач-Париці, Івано-Франківськ в засідку сотні УПА к-ра Чорноти і втратила 70 забитих, а УПА - 4.
06 січня 1945 курінь к-ра Різуна наскочив на більшевицьку базу в с.Рип'янці, біля Чорного Лісу, яку знищено, а людей із в'язниць відпущено по домах. Більшовики втратили 120 вбитими, а решта в паніці втекла до Калуша. Захоплено багато зброї і амуніції.
09 січня курінь "Зубри" - УПА здобув велику перемогу над радянськими каральними військами біля с.Горожанка Велика, Дрогобиччина. Радянські втрати: 304 убитих, 30 ранених, 11 знищених автомашин та 2 легкі танки разом із к-ром батальйону майором НКВД. Втрати УПА: 30 вбитих і ранених. Захоплено багато зброї і амунції.
20 січня "Березівська сотня" із курення "Карпатський" к-ра Юрка зробила засідку на більшовиків на шляху Космач-Яблонів, Гуцульщина, в якій знищено близько 100 ворогів із майором МГБ, при втраті 3 вбитих бійців УПА.
30 січня курені "Гайдамаки" і "Гуцульський" в бою навколо Космача, р-н Яблонів, Гуцульщина вбили 140 енкаведистів, втративши 14 полеглих і 17 ранених.
В кінці січня курені к-рів Благого і Прута з ТВ "Чорний Ліс" вели важкі бої з московськими карателями в с.Глибоке, р-н Богородчани, Івано-Франківськ, в яких ворог втратив 150 забитих і 150 ранених. Власні втрати: 12 забитих і 20 ранених.
04 лютого курінь "Сивуля", під к-ов сотника Іскри, провів важкий бій з батальйоном НКВД у Парищанському Лісі, р-н Ланчин, Івано-Франківськ. Втрати НКВД: 50 вбитих і 55 ранених; втрати УПА: 41 вбитий і 25 ранених.
06 лютого курінь к-ра Бистрого повністю знищив більшовицьку базу в с.Бариші, р-н Бучач, Тернопільщина. З гарнізону чисельністю 200 осіб врятувались одиниці.
10 лютого курінь "Перемога" під к-ою Недобитого, розгромив біля присілка Сеньківський, р-н Жаб'є, Гуцульщина, банду наступаючих більшовиків, знищивши 140 і ранивши 60 осіб. Втрати УПА: 7 вбитих і 9 ранених.

Добавлено (23/06/2008, 10:06:14)
---------------------------------------------
14 лютого відділи УПА наскочили на батальйон НКВД, який проводив зачистку в сс.Братишів і Нижанківці, р-н Томашівці, Івано-Франківська обл. і ліквідували близько 80 бандитів, разом з їхнім командиром капітаном НКВД. Втрати УПА: близько 15 забитих і ранених.
16 лютого відбувся великий багатогодинний бій в с.Гербуртів, р-н Рогатин, з гарнізонами НКВД із Рогатина, Букачівців і Бурштина. Втрати НКВД: 69 вбитих і 35 ранених; втрати УПА: 5 вбитих.
20 лютого війська НКВД великими силами та методами відкритого бою напали на с.Космач, р-н Яблонів, де квартирували сотні УПА "Чорногора" і "Сурма". Наступ успішно відбито із великими втратами для ворога: 140 вбитих і 50 ранених. Втрати УПА: 14 вбитих і 17 ранених.

22 лютого сапери УПА підірвали поїзд в с.Голинь, р-н Калуш із 1500 некаведистами і великою кількістю зброї та військової амуніції. Ворог втратив близько 150 вбитих і ранених. УПА без втрат захопили багато зброї і амуніції котру передали у служби постачання УПА-"Захід".

24 лютого 5 сотнеь УПА провели акцію ліквідації більшовицької бази в с.Збору, р-н Долина, Івано-Франківськ. Ворог втратив 90 вбитих і ранених, а повстанці втратили 1 убитого. Захоплено багато зброї і амуніції.

13 березня відділи УПА, ОУН та Служби Безпеки (СБ), під к-ою пор.Прута організували засідку на 2 роти енкаведистів, котрі проводили каральні акції проти селян під виглядом фальшивих підрозділів УПА в селах Стрийського району. Втрати НКВД: 170 вбитих і 60 ранених. Загинув 1 воїн УПА.

14 березня курінь к-ра Бистрого провів багатогодинний бій біля с.Худиївці, р-н Мельниця-Подільська, Тернопільщина. Втрати ворога: 80 вбитих, в тому числі 16 офіцерів; втрати УПА: 5 вбитих і 8 ранених.

15 березня курінь к-ра Бистрого розбив біля с.Германівка, р-н Мельниця-Подільська, Тернопільщина, над Дністром, наступ більшовиків, знищивши 70 ворогів та поранивши 150.

21 березня сотня к-ра Перемоги із куреня "Галайда" прийняла нерівний, героїчний бій із 6000-им військом НКВД та фронтового СМЕРШ біля с.Верини, р-н Куликів, на північ від Львова. Втрати НКВД і СМЕРШ: 470 вбитих, в тому числі 38 офіцерів включно із 2 полковниками і 4 майорами. Втрати УПА: 40 вбитих і 17 ранених. Незважаючи на 35-кратну перевагу 110 повстанців із усіма раненими прорвалися із оточення.

21 березня сотня "Сірі Вовки" з куреня к-ра Бистрого ліквідувала роту карателів в лісі біля с.Цигани, р-н Скала Подільська, недалеко р.Збруч, Тернопільщина, котрі планували проведення зачисток у навколишніх селах. Втрати терористів: 70 вбитих і 40 полонених. Втрати УПА: 0.

21-22 березня сотня к-ра Веселого-Свистеля вела важкі бої з чекістами з дивізії "Червона Мітла", біля с.Струбовиська та г.Прислуп, Лемківщина, Польща. Втрати чекістів: 87 вбитих і 150 ранених; втрати УПА: 14 вбитих. Захоплено багато зброї і амуніції.

22 березня відбувся великий бій між сс.Лесівка і Саджава, в Чорному Лісі, де курінь "Месники" під к-ою Благого ліквідував 180 карателів. Втрати УПА: 75 вбитих і ранених. Захоплено багато зброї і амуніції.

23 березня відділи УПА наскочили на базу в с.Яселко, повіт Сянік, Лемківщина, Польща і знищили там великий відділ польських прикордонників, які періодично грабували довколишні українські села жорстоко знущаючись із селян. Вбито 72 бандитів, при втраті 3 ранених повстанців.

24-25 березня курінь "Підкарпатський" під к-ою Прута звів бій з військами НКВД біля сс.Тростянець Майдан Присліп, р-н Стрий, Львівщина. Втрати НКВД: 160 вбитих; втрати УПА: 3 вбитих.

25 березня сотня "Рубачі" к-ра Гамалії провела бої з 2 ротами НКВД в с.Городище, р-н Великий Глибочок біля Тернополя. Втрати НКВД: 50 вбитих і 43 ранених; втрати УПА: 1 ранений.

07 квітня курінь "Скажені Підкарпатці" к-ра Прута розбив у с.Посіч, під Чорним Лісом, спецвідділ НКВД. Втрати НКВД: 60 вбитих; втрати УПА: 2 вбитих і 2 ранених. Захоплено багато зброї і військової амуніції.

Добавлено (23/06/2008, 10:06:51)
---------------------------------------------
07 квітня у лісі Запуст, біля Богородчан, у бою із оперативним підрозділом УПА війська НКВД втратили близько 280 вбитих і ранених. Втрати УПА: 50 повстанців вбиті, в тому числі і командир Благий, 25 - ранені.

14 квітня полк НКВД проводив облаву на села Братишів і Нижнів, Івано-Франківськ. Відділи УПА стали в обороні населення і в бою ліквідували близько 60 енкаведистів, включно з к-ром батальйону НКВД.

15 квітня сотня "Лісовики" к-ра Крука провела переможний бій з переважаючими каральними військами в лісах між сс.Сільце і Діброва, р-н Підгайці, Тернопільщина. Ворог втратив: 170 вбитих і 200 ранених. Втрати УПА: 60 вбитих і ранених. Захоплено багато зброї і військової амуніції.

28 квітня відділи УПА організували вдалу засідку між сс.Тишиця і Воля Радванецька, р-н Радехів на великий підрозділ каральних віськ. Втрати карателів: 200 вбитих і 100 ранених; втрати УПА: 5 вбитих і 10 ранених. Захоплено багато зброї і військової амуніції.

29 квітня відбувся успішний бій з полком НКВД на Крем'янеччині, Тернопільщина, в якому ліквідовано близько 200 ворогів, в тому числі майора, 2 капітанів і 2 лейтенантів. Втрати УПА: 40 вбитих і ранених. Захоплено багато зброї і військової амуніції.

В другій половині квітня, біля с.Колоколин, р-н Рогатин, північна Івано-Франківщина, ліквідовано 56 оперативних працівників обласного слідчого управління НКВД, між ними майора обласного слідчого управління та 6 інших офіцерів. Відділ втратив 6 повстанців.

Впродовж квітня здобуті у ворога засоби ППО знищили в р-ні Дубно 6 ворожих літаків, котрі використовувались в операціях проти підрозділів УПА. На шляху Дубно-Шумськ знищено 5 танків.

У другій половині квітня, між сс.Стрільбичі і Биличі, р-н Ст.Самбір, Дрогобиччина, повстанці організували засідку, в яку потрапило 8 транспортних засобів з різними визначними республіканськими, обласними і районними урядовцями колоніального режиму. У запеклому бою ліквідовано усіх 34 чиновники.

07 травня відбулися запеклі бої між куренем к-ра Бистрого і 282-им полком НКВД та чортківським "істрєбітєльним батальоном", котрий проводив операції під виглядом фальшивого УПА. Бій відбувся у лісі біля с.Сосулівки, р-н Чортків, на т.зв.Качуровій Горі, в південній Тернопільщині. Втрати терористів: близько 100 вбитих і ранених; втрати УПА: 5 вбитих, але між ними к-ра ТВ "Серет 2" Крука і 10 ранених. Захоплено багато зброї і військової амуніції.

10 травня полк НКВД наскочив на 2-ва рої із сотні "Бурлаки" у с.Остальці, р-н Микулинці, Тернопільщина. У завзятому бою ворог втратив 85 вбитих і 50 ранених, а УПА - 16 поляглих. Захоплено багато зброї і військової амуніції.

Від 7 по 15 червня рейдуючий відділ УПА з Холодного Яру аж до передмість Кременчука про перманентні жорстокі бої із ротою каральних спецвійськ НКВД. Рота НКВД була повністю знищина, із 130 чоловік залишилось декілька живих.

Очевидною перемогою УПА над каральними російськими військами був наскок сотні к-ра Чорноти з куреня Грегота на гарнізон МГБ у с.Гринівці, р-н Богородчани, Івано-Франківськ. Втрати карателів: 87 бандитів. Втрати УПА: 0.

20-21 липня відбулася велика акція УПА по ліквідації військового гарнізону у с.Борівниця, п-т Бірча, на Сяниччині. Ворожі втрати: 200 вбитих і ранених. Втрати УПА: 7 вбитих і 9 ранених.

У другій половині липня, відділ УПА організував засідку в с.Ніновичі, п-т Ляшки, на Ярославщині, Польща, в яку в'їхала колона авт польського війська. Ворожі втрати: 55 вбитих, в тому числі к-р полку майор, 2 капітани, 11 інших старшин і 80 ранених. Втрати УПА: 1 вбитий і 2 ранених.

Добавлено (23/06/2008, 10:07:05)
---------------------------------------------
22 липня 1945 - - - 4 сотні УПА провели битву з полком НКВД біля сіл Саджава і Глибівка, на Івано-Франківщині. Втрати НКВД: 150 вбитих і 180 ранених; втрати УПА: 20 вбитих і ранених.

25 липня 5 сотень УПА розбили роту НКВД в Кінчацькому Лісі. Втрати НКВД: 50 вбитих, а решта ранені і полонені. Після перегрупування сотень УПА і переходу на інші позиції, на котрі випадково наскочили значні сили НКВД зав'язався короткий бій. В результаті чого повністю розгромлено війська НКВД. Втрати НКВД: 80 вбитих і ранених; втрати УПА; 3 вбитих і 4 ранених. Захоплено багато зброї і військової амуніції.

07 серпня відділ к-ра Хмари знищив біля Гринова, Гуцульщина, спецвідділ НКВД силою однієї роти. Втрати НКВД: 140 вбитих і ранених; втрати УПА: 0.

16 серпня більшовистський каральний батальйон наскочив на укріплені позиції 2 сотень УПА у лісі, р-н Товмач, Івано-Франківщина. Втрати більшовиків: 80 вбитих і 100 ранених; втрати УПА: 3 вбитих і 1 раненого. Захоплено багато зброї і військової амуніції.

27 серпня відділи УПА вступили в бій з військами НКВД біля с.Кінчаки Старі, р-н Єзупіль, Івано-Франківщина. Втрати НКВД: 100 вбитих і 100 ранених.

27 серпня 3 сотні УПА та спецвідділ СБ під к-ою сотника Чорного провели бій з "отрядом по борьбє с бандітізмом" чисельністю 600 осіб, котрий довший час тероризував місцеве населення бувши переодітим у форму УПА. Втрати бандитів: 120 вбитих, 150 ранених і 20 полонених. Втрати УПА: 0.

31 серпня відділи ОУН і УПА святкували Свято Зброї біля с.Арламрва, р-н Добромиль, Дрогобиччина. На зібрання наскочили більшовики із Добромиля, але з добре укріплених позицій наступ відкинуто і завдано ворогові важких втрат: 83 забитих і 120 поранених. Відділами УПА-ОУН командував Зміюка-Андрієнко.

02 вересня більшовики намагалися оточити і знищити сотню "Галайда 1" під к-ою Перемоги у лісі біля с.Камінські, р-н Магерів, Львівщина. Але сотня вдало маневруючи і вступаючи у жорстокі бої завдала ворогові тяжких втрат. Втрати більшовиків: 100 вбитих і 150 ранених. Втрати УПА: 8 вбитих і 30 ранених.

06 вересня відбувся вдалий наскок відділу к-ра Бурлаки в с.Тисова, Перемищина, на ткрористичний відділ ВП (Войско Польське), котрий довший час знущався над жителями українських сіл. Ворожі втрати: 71 вбитий і ранений, в тому числі 1 капітан і 2 молодших офіцерів.

Добавлено (23/06/2008, 10:07:19)
---------------------------------------------
10 вересня сотня УПА в с.Жогатин, п-т Бірча, Перемищина провела бій із ВП. Втрати ВП: 45 вбитих включно із капітаном і 2 молодшими офіцерами та 50 ранені; втрати УПА: 2 вбиті і 6 ранені.

До великих повстанських акцій зараховуємо також наступ відділів УПА і польського збройного антикомуністичного підпілля на Бірчу, 22 жовтня, під к-ою Прута. Польські та московські каральні війська втратили понад 150 вбитих і близько 200 ранених та 9 полонених.

Також 22 жовтня відділ к-ра Громенка провів наступ бандитську базу - Кузьмину, Перемищина. Ворог втратив: 90 вбитих і понад 100 ранених. Втрати УПА: 4 вбиті і 9 ранених.

15 листопада 3 сотні УПА (Явора, Сапера, Вовка) провели добре підготовлену акцію на більшовицьку каральну базу в Перегінському р-ні, над р.Лімницею, на захід від Івано-Франківська, під час якої ліквідовано 65 горлорізів. Втрати УПА: 0.

26 листопада чота УПА попала в засідку в лісі між селами Сурмачівка і Старе Село, п-т Любачів, Польща, великим відділо ВП. Чота УПА спритно маневруючи завдала важких втрат ворогові. Втрати ВП: 60 поляків вбитих, в тому числі майора і капітана і 40 ранених. Втрати УПА: 1 вбитий і 5 ранених.

30 листопада курінь "Бескид" к-ра Довбуша ліквідував у м.Делятин і на г.Синяк, недалеко Надвірної, Івано-Франківщина 50 енкаведистів і знищив 20 авто. Втрати УПА: 10 вбитих і ранених.

13 грудня сотня "Хорти" к-ра Бея і чота з сотні "Опришки" зробили засідку на великий відділ НКВД, що прямував до с.Церківка, р-н Болехів, Івано-Франківщина проводити каральну акцію над селянами. Втрати НКВД: 200 вбитих, між ними майор і 2 капітани та 47 ранених. Втрати УПА: 18 вбитих і 6 ранених.

17 грудня біля хутора Травнисте, с.Поляна, р-н Янів, Львівщина 300 більшовиків зіткнулися із 6 бійцями спецпідрозділу СБ. Бійці спецпідрозділу прийняли нерівний бій і в наслідок відмінних маневрів та правильно вибраної стратегії бою ліквідували 150 осіб противника. Усі бійці загинули героїчною смертю.

21 грудня курінь "Дзвони" під к-ою сот.В.Чав'яка-Чорноти виконав знамениту військову операцію проти 300 загону більшовиків над с.Завій, р-н Перегінське, Гуцульщина під час якої повністю знищено даний військовий підрозділ ворога. Втрати УПА: 0.

29 грудня 2 сотні УПА провели бій с.Новосільці, Перемищина, Польща з відділом ВП. Втрати ВП: 60 вбитих і понад 40 ранених; втрати УПА: 1 ранений.

23 січня 1946 року курінь "Дзвони" звів бій з большевиками між сс.Красне і Хмелівка в Чорному Лісі, в якому ворог втратив 50 вбитих і 30 ранених. Втрати УПА: 15 вбитих.

6 і 7 січня 1946 року відділи УПА під к-ою полк.Коника провели третій великий наступ на Бірчу, в південній Перемищині. Ворог втратив 70 вбитих і 150 ранених,. Втрати УПА: 23 вбитих, в тому числі полк.Коник і сот.Орський, та 22 ранених.

24 січня 1946 року відділ к-ра Хріна наскочив у с.Мокре, п-т Сянік, на Лемківщині, на польську банду, яка грабувала та знущалася з українського населення. Із 120 бандитів вбито або поранено 80; втрати УПА: 2 вбитих.

7 лютого відділ УПА з курення "Дружинники" зорганізував засідку на шляху Львів-Рівне, під Бродами і розгромив колону авт головного штабу НКВД УССР, які їхали з Києва, знищивши полк.Крижанівського та численних високих старшин та десятки конвоїрів.

Добавлено (23/06/2008, 10:07:38)
---------------------------------------------
28 лютого відбувся інтенсивний бій в с.Ліски, р-н Белз, на північ від Львова, де відділ "Вовки 3" знищив 150 росіян і поранив 150. Втрати УПА: 40 вбитих із командирами Крапкою і Галайдою. Зачистку проводив полк спецпризначення НКВД.

В кінці лютого сотня к-ра Чорного наскочила на чисельний каральний підрозділ більшовиків у с.Гирботів, р-н Більшівця, Івано-Франківськ. Втрати ворога: 60 вбитих і ранених; втрати УПА: 0.

8 березня відділ УПА провів бойову акцію на м.Любачів, п-т Томашів, на Закерзонні, в якій вбито 55 ворогів, між ними підполковника, капітана і 4 поручників із штабу ВП та 70 поранено.

У другій половині березня відбувся трагічний, але завзятий бій в лісі біля с.Дітківці, р-н Великий Глибочок, на Тернопільщині, де 300 більшовиків окружили групу повстанців із сотенним к-ром Гордієнком. Всі 17 народних месників загинули, але знищили 70 ворогів і ранели 90.

19 березня відділ УПА к-ра Гуцула і відділ СБ ОУН в Любачівськім п-ті знищили 80 чоловік ВП і поїзд із військовою технікою для каральних підрозділів. Втрати УПА: 1.

20 березня сотні к-рів Хріна і Мирона виконали наступ на польську військову базу ВП в західній Лемківщині, недалеко м.Кросна. Втрати ворога: 24 вбито, 3 ранено, 79 взято в полон, в тому числі 12 старшин і 32 підстаршин. Втрати УПА: 5 ранено.

30 березня відбувся великий бій між сотнями Хріна і Мирона з 32-им полком ВП у сс.Середнє Велике і Лукове, п-т Сянік, на Лемківщині. Ворог втратив 80 вбитих, 120 ранених, 5 полонених. Втрати УПА: 7 вбитих і 12 ранених.

8-15 квітня полк НКВД провів ряд боїв з повстанцями і групами ОУН у р-ні Лопатин, на Львівщині. Ворог втратив: 58 вбитих і 82 ранених. Втрати ОУН-УПА: 10 вбитих.

24 квітня відділ "Вовки" організував засідку на дорозі Грубешів-Варяж, на Закерзонні, в яку попала колона із 18 авт і 1 легкого танку. Всі авта і танк знищено. Втрати ворога: близько 100 вбитих і ранених. Втрати УПА: 1.

Однією з найбільших перемог УПА на Закерзонні була акція 25 квітня на чисельну ворожу базу в с.В'язовниця, п-т Ярослав, де вбито близько 500 польсько-російських бандитів. Втрати УПА: 8 вбитих і 13 ранених.

3 травня чота к-ра Глити з курення "Месники" к-ра пор. Павла провела засідку на шляху Івано-Франківськ - Калуш на автоколону штабу МГБ УССР між сс.Гутиська і Суха Воля. Знищено: начальника МГБ УССР генерал-полковника Москаленка, 2 полковники, 2 майори і 25 конвоїрів. Також знищено броньоване авто та кілька кілька автомашин. Втрати УПА: 0.

12 травня сапери УПА підмінували на шляху Угнів-Корчів, біля Балигороду, на Львівщині, поїзд військ НКВД. Ворожі втрати: 80 вбитих, 200 ранених. Захоплено багато зброї та військової амуніції.

27 травня відділи УПА спільно з польським підпіллям "Вольносць і Нєподлєглосць" (ВіН) провели вдалу бойову акцію на м.Грубешів, де ліквідовано майора к-ра гарнізону в Грубешові і понад 50 польських і російських бандитів. Втрати УПА: 1. Втрати ВіН: 9.

24 червня відбувся завзятий бій між відділами УПА і ВП в с.Явірник, п-т Бірча, на Закерзонні, в якому ворог втратив 51 вбитих і 83 ранених. Втрати УПА: 6 вбитих і 7 ранених.

6 липня був успішний для УПА бій сотні "Булава" біля с.Коростенко, р-н Хирів, на Дрогобиччині, в якому ворог втратив: 55 вбитих, в тому числі, полковника, 3 майорів і кілька інших старшин та близько 70 ранених. Втрати УПА: 9 вбитих і ранених.

1 вересня під час відзначення Свята Зброї в Браніславському Лісі б. гаївки Урвихвіст, між сс.Ямна Горішня і Квашенина, на Перемищині почало наступати ВП силою 1200 вояків з гарнізонів Перемишля, Ліська і Сянока. Військовий підрозділ УПА був добре приготований до оборони, а тому завдав ворогові тяжких втрат: 72 вбитих, в тому числі, 8 старшин і 18 важко поранених. Втрати УПА: 31 вбитих і 4 ранених.

8 жовтня ВП атакувало добре укріплений табір УПА біля с.Миків, на Лемківщині. Ворог втратив 55 вбитих і понад 100 ранених. Багато поляків загинули чи були ранені від численних мін, якими був охоронюваний табір УПА.

13 жовтня сапери відділу "Хорти" висадили в повітря поїзд МВД на лінії Долина-Калуш, знищивши 100 москалів, разом із високими чинами.

19 жовтня сотні к-рів Хріна і Стяга вбили в бою в с.Прусєк-Небєщани, на Лемківщині, 60 поляків, при втраті 3 вбитих і 7 ранених.

У березні 1947 року відбувся запеклий бій в с.Струбовиська, р-н Лисець, на Львівщині, між сотнею к-ра Веселого і каральним батальйоном МГБ, котрий жорстоко знущався над мирним населенням. Ворожі втрати: 180 вбитих і ранених. Втрати УПА: 12.

4 березня 1947 року відділи УПА на Закерзонні провели великий бій з ВП у Туркницьких Лісах, на північ від с.Юричкова, на Перемищині, в якому ворог зазнав втрат - 58 вбитими. Втрати УПА: 11 вбитих і 6 ранених.

Добавлено (23/06/2008, 10:07:55)
---------------------------------------------
28 березня 1947 року сотня к-ра Хріна з засідки на дорозі між Балигородом і Тісною знищила міністра внутрішніх справ Польщі, ген. Кароля Свєрчевського-Вальтера разом із офіцерами штабу, в тому числі, полк. Герарда.

19 червня сотня к-ра Бродича під час прориву на Словаччину, на г.Великий Буковець, знищила 30 поляків і 20 чехів та кільканадцять ранила, втративши 2 полеглих. Чота к-ра Горіха в другому прориві знищила близько 50 поляків на кордоні із Словаччиною. Власні втрати: 2 вбитих.

8 лютого 1948 року дійшло до великого бою з каральними загонами МВД у Майданських Лісах, р-н Бориня, Дрогобицької обл. Ворог втратив 120 вбитих і кілька десятків ранених, а ОУН-УПА - 24 полеглих воїнів в битві із солдатами антихриста.

У грудні 1948 року сотня к-ра Заяця з засідки на колону автомашин у с.Збруї, на шляху між Бродами і Станіславчиком-Радеховом знищила 60 ворогів.

1 березня 1949 року боївка ОУН ліквідувала в с.П'ятигори, р-н Здолбунів, Рівненської обл. полковника Миколаєнка, начальника управління МВД Рівненської області разом із кількома високопосадовими міліціонерами.

1 травня 1949 року спецгрупа ОУН ліквідувала в Івано-Франківську полковника МГБ із обласного управління, котрий брав безпосередню участь у катуванні мирних людей.

20 травня 1949 року підвідділ "477" к-ра Оріха виконав засідку в райцентрі стрілки, Дрогобицької області на делегацію високопосадових чинів МГБ з Москви і Києва. Знищено 4 офіцери із Москви, а разом 18 ворогів, без власних втрат.

21 травня підвідділ к-ра Кузьми з засідки на шляху Головецьке-Гвоздець, р-н Підбуж, на Дрогобиччині ліквідував підполковника Колодяжного із штабу обласного управління МГБ, майора, капітана і 3 інших емгебістів, без власних втрат.

Offline (Украина)  
  Блог пользователя Іван   
DAKДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 10:08:40 | Сообщение # 2
Генерал-майор
Сообщений: 278
Репутация: 2
Награды: 2

Украина, Житомир
лучше бы перечислил лучшие 100 голов Сборной Украины
Offline (Украина)  
  Блог пользователя DAK   
alisaДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 10:11:53 | Сообщение # 3
Генерал-майор
Сообщений: 370
Репутация: 28
Награды: 17

Украина, Житомир
DAK, столько не наберется! biggrin biggrin biggrin
Offline (Украина)  
  Блог пользователя alisa   
PassionarДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 10:17:55 | Сообщение # 4
РЕАЛИСТ
Сообщений: 23188
Репутация: 3066
Награды: 801

Украина, Житомир
Поражает маниакальное желание выдавать желаемое за действительное.
Кроме того, вызывает сомнение в адекватнм знании вражеского языка (русский).
Ибо называть указанные вещи "битвами" - просто детство.
И разбавлять все эето "антихристами" и прочим набором букв.
Посему молчать не будем, а будем отрезвлять! wink
Offline (Бразилия)  
  Блог пользователя Passionar   
alisaДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 10:39:59 | Сообщение # 5
Генерал-майор
Сообщений: 370
Репутация: 28
Награды: 17

Украина, Житомир
Человек хочет внимания. И это нормально. А то, что это внимание он получает от наших оскорблений, его только тешит. В психологии есть такое понятие "психологический вампиризм". В одном из видов этого самого вампиризма, человек нуждается в негативном внимании и он ищет пути его получения раздражением окружающих. Ванёк, мож ты у нас вампирчик? wink


Сообщение отредактировал alisa - Понедельник, 23 Июня 2008, 10:46:13
Offline (Украина)  
  Блог пользователя alisa   
PassionarДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 10:44:54 | Сообщение # 6
РЕАЛИСТ
Сообщений: 23188
Репутация: 3066
Награды: 801

Украина, Житомир
Quote (alisa)
вампирчик?

Он просто необразованный человек! )
Offline (Бразилия)  
  Блог пользователя Passionar   
alisaДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 10:47:28 | Сообщение # 7
Генерал-майор
Сообщений: 370
Репутация: 28
Награды: 17

Украина, Житомир
Passionar, просто не обращай внимания. Ему когда-то же должно надоесть писать ЭТО?!
Offline (Украина)  
  Блог пользователя alisa   
wolandДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 11:37:34 | Сообщение # 8
Інтернет-козак
Сообщений: 1521
Репутация: 56
Награды: 37

Украина, Житомир
А по суті, пані та панове. Звичайно, добре, що ви маєте власну позицію відносто УПА. Дещо шкода, що не всім вистачає лексичного запасу, щоб її виразити (а ще російська така багата мова....)

А які заперечення є по суті.
У мене особисто - ніяких. Можу лише сказати - Слава Україні!

Offline (Украина)  
  Блог пользователя woland   
KAPJICOHДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 11:53:09 | Сообщение # 9
Генералиссимус
Сообщений: 4896
Репутация: 1361
Награды: 123

Украина, Житомир
Пускай еще напишут сколько мирных жителей убили за сотрудничество с советской властью.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя KAPJICOH   
PassionarДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 12:03:50 | Сообщение # 10
РЕАЛИСТ
Сообщений: 23188
Репутация: 3066
Награды: 801

Украина, Житомир
Quote (woland)
Можу лише

не можешь

А по сути скажу.
Если хочешь объективного взгляда на ситуацию, то постарайся писать нормальным языком.

Offline (Бразилия)  
  Блог пользователя Passionar   
Egor_GoodmanДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 12:10:36 | Сообщение # 11
Генерал-полковник
Сообщений: 1895
Репутация: 242
Награды: 66

Украина, Житомир
Quote (Passionar)
постарайся писать нормальным языком.

ну-ну - какие являются нормальными, кроме русского?
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Egor_Goodman   
PassionarДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 12:23:14 | Сообщение # 12
РЕАЛИСТ
Сообщений: 23188
Репутация: 3066
Награды: 801

Украина, Житомир
Egor_Goodman, имелось ввиду не носитель, а если есть желание разбираться по сути, то фразы типа
"більшовиків"
"каральними російськими військами"
"польських і російських бандитів"
"польсько-російських бандитів"
"солдатами антихриста" и т.д. в одном флаконе говорит лишь о неадекватности автора и его повторителей.
Всего-то, Егор! )
Не стоит представлять и навязывать нам мнение о том, что противниками УПА были искючительно деграданты не умеющие воевать или воюющие бездарно да еще и гонимые "комиссарами".
Мои родители, например, рассказывали мне о том, как ловили этих "героев", а потом спасали от народного гнева то же МГБ.
Доверия у меня к моим родителям больше, чем ко всем этим "белобысым" героикам в 100 раз больше!


Сообщение отредактировал Passionar - Понедельник, 23 Июня 2008, 12:27:19
Offline (Бразилия)  
  Блог пользователя Passionar   
МихаилДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 13:04:22 | Сообщение # 13
Полковник
Сообщений: 233
Репутация: 27
Награды: 4

Украина, Житомир
Vanyok.В 1905 году. был такой поп Гапон.он тоже повел безоружных людей на расстрел.В советские времена это праздновали как кровавое воскресенье. biggrin .Что славного в том. что мирных людей вывели под пули НКВД?С точки зрения военного искусства это заранее провальные операции.А сколько детей не родились благодаря этому?
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Михаил   
DAKДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 14:11:53 | Сообщение # 14
Генерал-майор
Сообщений: 278
Репутация: 2
Награды: 2

Украина, Житомир
Как учил незабвенный Карлсон (не наш форумный, а который живет на крыше), в любой проделке самое главное «посмотреть, как жертва сердится»
Offline (Украина)  
  Блог пользователя DAK   
МихаилДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 14:21:39 | Сообщение # 15
Полковник
Сообщений: 233
Репутация: 27
Награды: 4

Украина, Житомир
А подумайте сами. Раз все делалось без возможности достичь какой-либо цели. чем это не геноцид?Вместо того. чтобы беречь генофонд нации. растить поэтов. писателей. музыкантов. кинуть их еще не родившихся под пули.Зачем. Лбом пробить броню танков?
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Михаил   
PassionarДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 15:12:28 | Сообщение # 16
РЕАЛИСТ
Сообщений: 23188
Репутация: 3066
Награды: 801

Украина, Житомир
Не стоит путать кучку одержимых с НАРОДОМ УКРИАНЫ.
Который был есть и будет!
Offline (Бразилия)  
  Блог пользователя Passionar   
Egor_GoodmanДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 15:12:41 | Сообщение # 17
Генерал-полковник
Сообщений: 1895
Репутация: 242
Награды: 66

Украина, Житомир
Quote
А подумайте сами. Раз все делалось без возможности достичь какой-либо цели. чем это не геноцид?Вместо того. чтобы беречь генофонд нации. растить поэтов. писателей. музыкантов. кинуть их еще не родившихся под пули.Зачем.

вообще тема неродившихся детей весьма спекулятивна.
Почемуто принято считать что они все Пушкины, Ломаносовы... Гудманы и тд и тп.
А ведь среди них могли быть и Оноприенко, Чикатило .... даркангел и тд и тп
это как то практически не берут в расчет.Сообщение отредактировал Egor_Goodman - Понедельник, 23 Июня 2008, 15:14:09
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Egor_Goodman   
МихаилДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 15:25:27 | Сообщение # 18
Полковник
Сообщений: 233
Репутация: 27
Награды: 4

Украина, Житомир
Egor_Goodman.А никакой спекуляции. просто представь своего деда. соблазненного посулами тех времен и получишь искомое. нет такого Egor_Goodman а природе biggrin
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Михаил   
НадюшищеДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 15:25:57 | Сообщение # 19
ДВОРОВОЙ КОТЯРА
Сообщений: 4034
Репутация: 78
Награды: 22

Украина, Житомир
Quote (Egor_Goodman)
Почемуто принято считать что они все Пушкины, Ломаносовы... Гудманы и тд и тп.

ты забыл дописать Гудманы - богообразные biggrin biggrin
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Надюшище   
PassionarДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 15:26:19 | Сообщение # 20
РЕАЛИСТ
Сообщений: 23188
Репутация: 3066
Награды: 801

Украина, Житомир
Да, его, этотак же спекулятивно как и преувеличивать кол-во репрессий 38 года.
В частности по военных - из 36 тысяч реепресированных (у нас почему-то считается, что это непременно растрелл), 16 тысяч были сняты с должностей (замечу недавно Луценко-помаранч - снял 10 000 только в одной милиции), еще около 15 тысяч были сосланы на разные сроки из которых основная масса вернулась, а вот расстреляно было около 1600 человек. Это безусловно преступление власти перед народом, но надо цифры называть реальные.
Так же как из 5 млн. доносов 36-39 голов более 3 млн. были написаны соседями друг на друга по собственной инициативе.
Так что спекулировать бесперспективно.
Offline (Бразилия)  
  Блог пользователя Passionar   
МихаилДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 15:31:48 | Сообщение # 21
Полковник
Сообщений: 233
Репутация: 27
Награды: 4

Украина, Житомир
Вчера чудесная информация была по НТВ. Даже история про Рамзая (Зорге) не совсем верная.А сколько исторической ерунды нам натолкали в голову
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Михаил   
Egor_GoodmanДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 15:37:16 | Сообщение # 22
Генерал-полковник
Сообщений: 1895
Репутация: 242
Награды: 66

Украина, Житомир
Дед мой вырезал спящих немцев в тылу врага в основном из офицерского состава, поэтому про войну не когда не рассказывал, делов натворил не мало, но остался в живых хотя конечно мог бы и тог. Представляешь сколько бюргеров не родилось? А ведь там могли родится тоже великие люди.
Каждый делает свой выбор сам, и тот кто расстреливает и тот кого, каждый из тех мужиков которые стреляли НКВДистов знали что такой же конец ждёт и их. Это война двух систем. И нет тут хороших и плохих, есть победившие и проигравшие - селяви.
Ребята видели лучшее будущее для Украины без коммунистов - кто их может осудить? Они предпринимали те действия которые считали найэффективнейшими для достижения своей цели.

Лес рубят, щепки летят.
извините за цинизм.Сообщение отредактировал Egor_Goodman - Понедельник, 23 Июня 2008, 15:39:58
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Egor_Goodman   
PassionarДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 15:37:45 | Сообщение # 23
РЕАЛИСТ
Сообщений: 23188
Репутация: 3066
Награды: 801

Украина, Житомир
Совершенно верно!
Кстати там же совершенно резонно рассказывали как работали топки по уничтожению архивных документов в хрущевские времена. А нам тут втюхивают "документы".
Offline (Бразилия)  
  Блог пользователя Passionar   
МихаилДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 15:47:24 | Сообщение # 24
Полковник
Сообщений: 233
Репутация: 27
Награды: 4

Украина, Житомир
Геноцид это.Господа. и заканчивайте вы разборки друг с другом. пока нас нашими же руками не передавили.Вспомните остроконечников и тупоконечников у Свифта
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Михаил   
PassionarДата: Понедельник, 23 Июня 2008, 16:03:10 | Сообщение # 25
РЕАЛИСТ
Сообщений: 23188
Репутация: 3066
Награды: 801

Украина, Житомир
Стало быть предлагается забыть?
Только вот "забыть" это как-то своеобразно получается с валкой одних неоднозначних памятников, да с установкой других не менее неоднозначных.
Offline (Бразилия)  
  Блог пользователя Passionar   
Форум Житомира » Бизнес и политика » Политика и Общество » 100 найкращих битв УПА з Радянськими каральними військами
  • Страница 1 из 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Поиск: