Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Четверг, 27 Января 2022    18:50:43
Житомир » Мой блог » RomanDavydenko » 2013 » Сентябрь » 18
RomanDavydenko Хто працює в міністерствах або тепла не буде?

RomanDavydenko


Оценка: 2.0/5 Голосов: 4

Хто працює в міністерствах або тепла не буде?

18 Сентября 2013, 17:22:55 1119 2.0 0

Вчора, тобто 18 вересня, відбулось засідання Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, на якому розглядалось три питання:
1. Про підготовку до опалювального сезону 2013-2014 років
2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо переобладнання та перепланування жилих приміщень. (реєстр №2538а від 05.07.2013 року, внесений Кабінетом Міністрів України).
3. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності.
Зупинюсь на перших двох, оскільки трете питання доопрацьовується і потребує додаткового часу на обговорення.

На засідання Комітету було запрошено представників Уряду, відповідних профільних міністерств, громадськість і журналістів. Що характерно, Уряд взагалі нікого не прислав, а  міністерства були представлені всього одним першим заступником палива і енергетики і директорами і начальниками управлінь, що викликало обурення членів Комітету.  Представники Міністерств фінансів, палива і енергетики, освіти,  звітували, хто радісно, хто статистично, про те, що Україна до опалювального сезону готова на 95%, що всі дитячі садки, лікарні, загальноосвітні школи мають гарячу воду та теплове підключення. Чим, власне, здивували членів Комітету, оскільки гарячої води в школах ніколи й не було.

Представник Міносвіти переконливо наполягав, що сигналів не поступало, на що народні депутати іронічно відповіли, хто посміє з вчителів чи директорів шкіл «сигналити».  До речі,  з Міністерства фінансів було делеговано взагалі людину, яка зачитала статистичну інформацію і по суті не дала відповіді на жодне питання. Це викликало обурення Першого заступника Комітету Геннадія Зубка, який досить чітко поставив запитання стосовно фінансування газопостачання та послуг водоканалу і неприпустимість ігнорування Заступниками Міністрів таких засідань. Також, на репліку щодо розрахунку не живими грошима, а векселями за спожитий газ та тепло,  представнику відповідного міністерства, Геннадієм Зубко  було задано питання: «Якщо НАК «НАФТОГАЗ», та облводопостачання векселя приймати не буде, що будете робити?» Знову мовчання. Чого приходив питається?

На питання членів Комітету представникам міністерств енергетики та освіти, що у вас немає взаємодії між вашими відомствами, ті неохоче заперечили і без впевненості погодились, що взаємодія буде, але яка і коли не уточнили. Так, в Україні набув чинності скандальний Закон № 391-VII «Про обіг векселів в Україні», який дозволяє уряду випускати п'ятирічні векселі з прибутковістю до 5%, але цей Закон був мертвонародженим і це розуміють не тільки в Верховній Раді, але й в Міністерствах, які бояться прокуратури, суду, правоохоронної системи і наслідків та відповідальності за використання векселів. Бо будуть питати за гроші, а не за сурогат, яким, начебто, можливо розрахуватися. Можливо це можна замінити облігаціями внутрішньодержавного займу, під державні гарантії, але це інша історія. На репліку  ПершогозаступникаМіністраенергетики, що Законодавча влада у цих випадках буде застосовувати нетрадиційні методи впливу, Народний депутат України Геннадій Зубко, якось так з тяжким серцем відповів: «На коліна перед цим Урядом впасти, чи що?» І нікому з цих  слів не було смішно. Мені також.

Ось цікава інформація, яку оприлюднив Народний депутат член Комітету Барвіненко Віталій Дмитрович в соціальних мережах від ПершогозаступникаМіністраенергетики щодо видобування вітчизняного газу. Собівартістьгазувітчизняного видобутку складає УВАГА! 346гривень! Видобуваємо - 18 млрд. кубівна рік, а населеннюпродаютьв дваразидорожче. У Комітеті вирішилипровестиспеціальне розслідуванняцих розрахунків.
 І правильно!
Щодо другого питання, Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо переобладнання та перепланування жилих приміщень, то як сказав, автор проекту, це стосується знесення перегородок між ванною і туалетом, без втручання в несучі стіни, а також усунення правил і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень на місцях. З чим я погоджуюсь. Справа маленька, але корисна.
 З усього почутого і сказаного, можна зробити висновок, що до опалювального сезону ми не готові, а якщо готові, то тільки на папері. А в міністерствах працюють статисти і перекручувальники фактів, що викликає великий сум.

            Єдине, що прозвучало оптимістично, насамкінець, це прийняття зазначених рішень в цілому за основу, і те, що газ по трубам піде! З чим Вас і вітаю!

Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.
Комментариев: 0


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо