Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Вторник, 31.03.2020    22:39:52
Житомир » Блоги » amberis » 2018 » Февраль » 24
amberis ПРО Читання. Маркіян Прохасько «Нестримна сила води»
Оценка: 5.0/5
Голосов: 2


ПРО Читання. Маркіян Прохасько «Нестримна сила води»

24.02.2018, 13:55:51 720 5.0 0

Маркіян Прохасько та Ігор Шурпан - про фагментацію міста
У Житомирі презентація книги «Нестримна сила води»

У суботу, 24 лютого, у житомирській Майстерні Шоколаду (майдан Перемоги, 7/8) відбудеться презентація збірки короткої прози Маркіяна Прохаська «Нестримна сила води». Це шоста розмова з циклу «9 міст- 9 історій», під час якої журналіст, письменник Маркіян Прохасько та літературознавець, співорганізатор культурних подій Ігор Шурпан розмірковуватимуть про місто під мікроскопом. Початок зустрічі о 16:00. Вхід вільний. 
Ключем до розмови є оповідання Маркіяна «Мікросвіт» і пошук автором фрагментів, з яких складається цілісність життя. Загалом збірка «Нестримна сила води» — це дев’ять оповідань, що так чи інакше зводяться до пошуку ідеального міста. Серед безлічі можливих урбаністичних пейзажів, часів, вимірів й альтернативних світів тут розгортаються історії розквіту та занепаду, відчаю та надії, безпеки та переховування, поразки та рутинного переживання найбільшого щастя. «Ніщо у Всесвіті немає сенсу, якщо ти його у цьому не бачиш, - каже автор. - Тож сенс — це дуже суб'єктивна річ. І сам пошук — це сенс. Шукати можна скрізь, але ця книга про пошук ідеального міста і місця, пошук себе у місті через мільйони його сюжетів, деталей і комбінацій. Місто дає для цього необмежені можливості, адже його концепція є вершиною людської цивілізації, а розвиток міст впродовж історії показує те, як ідеї різних цивілізацій проявляються у культурі та побуті».
Дев’ять історій з книжки, які автор знову перепроживатиме одну за одною під час зустрічей у 9 містах країни, сповнені різною мірою напруги та сюжетності. Кожна переплітається між собою за допомогою спільних ідей, а інколи персонажів. У цих текстах — усі напівтони світу, проте об’єктом цікавості автора стає саме місто як найвиразніша ознака людської цивілізації. «Спосіб мислення різних людей пов'язаний із тим, що їх оточує: з кліматом, ландшафтом, кількістю сонця, - зауважує Маркіян. - Відповідно до цього ми створюємо наші поселення, вписані у світ, але і відмежовані від нього; будуємо теплі помешкання чи вішаємо дерев'яні жалюзі на вікна, ми п'ємо холодне мате або гарячі чаї о п'ятій вечора, ми споруджуємо із каменю чи дерева. Усе це міське плетиво відображає плин нашої історії, хід якої — це нестримна сила води, що беззупинно все оновлює, але принцип її дії залишається незмінним».

 


Інформаційна довідка:
Маркіян Прохасько - письменник, журналіст, колумніст. Народився в Івано-Франківську, з дитинства живе у Львові. Вивчав історію та журналістику в Українському католицькому університеті. Працював у львівському виданні «Твоє місто». Публікувався у виданнях «Zbruc», «The Ukrainians», «Українська Правда», «День», «Галицький кореспондент», «Курс», «Медіакритика», «Український журнал» та інші. «Нестримна сила води» — перша книга автора.

 

Субота, 24 лютого, початок о 16:00
Львівська Майстерня Шоколаду

м. Житомир, майдан Перемоги, 7/8

Прикреплённые изображения:
amberis ПРО Читання. Маркіян Прохасько «Нестримна сила води»
Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.
Комментариев: 0


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо