Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 17.02.2020    04:20:34
Журнал Житомира » Статьи » Авторская колонка » Леонід Тартасюк

ПРЕЗИДЕТСЬКІ ІНІЦІАТИВИ З ОЗНАКАМИ ПЕРЕДВИБОРЧОГО «РАЗВОДНЯКА»

Автор Леонід Тартасюк

Леонід Тартасюк

все статьи автора

Сьогодні до вашої уваги нова стаття з циклу «Психологія абсурду». В ній моє бачення майбутніх наслідків для більшості пересічних громадян України широко розрекламованих провладними ЗМІ президентських ініціатив.

Зважаючи на те, що вони з’явились не на голому місці, вважаю за доцільне нагадати про експеримент, який понад рік проводив видатний «реформатор» від чинної влади пан Тігіпко. Цим експериментом були його перемовини з лідерами громадських організацій шахтарів-інвалідів за участі лідерів обох шахтарських профспілок та представників кількох політичних сил.

Сергій Леонідович за останні два тижні вже неодноразово підкреслював досягнуті на цих перемовинах успіхи. Безумовно, що вони є. Але які і у кого? Лідери шахтарів-інвалідів за 14 місяців перемовин домоглися того, що напередодні чергових парламентських виборів ті, хто за 10 років існування Фонду ССНВУ незаконно зменшив виплати постраждалим на виробництві в 2,633 рази пообіцяли зменшити пограбування в 1,31 рази і не грабувати нинішнього року. Документ, який підтверджує, що напередодні виборів грабувати поки не будуть, прийнятий Правлінням згаданого Фонду 3 березня 2012 р.

Стосовно зменшення розмірів пограбування в подальшому, питання ще не вирішено, але шанс є. Навіть за умови його успішного вирішення, переважна частина моїх колег по нещастю матимуть тільки половину величини передбачених законом соціальних виплат, пов'язаних з втратою працездатності від ушкодження здоров'я на виробництві, що Сергій Леонідович вважає великим успіхом.

Стосовно успіху влади та Сергія Леонідовича в мене сумніву не виникає. Не виникає, бо йому, представнику чинної влади, очільниками якої 10 років грабувались потерпілі на виробництві вдалося переконати лідерів шахтарів-інвалідів в тому, що часткове усунення порушень чинного законодавства, допущених раніше, є для них успіхом. Для посилення ефекту досягнуті домовленості були широко розрекламовані на кількох телеканалах. Одночасно, на лідерів громадської організації афганців «Ніхто крім нас» було вчинено тиск правоохоронців за те, що вони, повернувшись спинами до Президента та Прем’єра, продемонстрували всій країні, що перемовини з владою вести не збираються. Не збираються, адже вона демонстративно, з порушенням законодавства, відмовилась виконувати рішення судів, які зобов’язували її усунути порушення прав афганців.

Домовившись з лідерами шахтарів-інвалідів про часткове незначне усунення порушень їх прав, Сергій Леонідович продемонстрував афганцям і чорнобильцям, що перемовини з владою дають корисний ефект. З точки зору економіки, його перемовини з шахтарями-інвалідами варто вважати блискучими – повернення 20% вкрадених державою грошей не тільки попередило їх майбутні акції протесту, але й розкололо протестантів.

Досягнуті успіхи зацікавили не тільки Миколу Яновича, але і Віктора Федоровича. Що призвело до появи Президентських ініціатив, якими передбачається підвищити з травня на 100 грн. пенсії тим, в кого вони менші за 1000 грн. на місяць.

Порівняння індексації їх за останні 2 роки з рівнем інфляції наочно демонструє, що саме за ці 2 роки кожен з пенсіонерів не отримував приблизно по 100 грн. щомісяця. Фактично, влада по відношенню до найменш забезпечених пенсіонерів, яких за їх даними в країні налічується 4 млн., спрацювала за тим самим, що й до інвалідів праці сценарієм: спочатку 2 роки, порушуючи їх права, їм недоплачували, а нині, напередодні виборів, порушники вирішили усунути власні порушення для отримання їх підтримки на виборах.

Зважаючи на те, що мало хто з «ощасливленого» контингенту здатен зрозуміти «лохотрон» в президентських ініціативах, влада, запровадивши їх навіть частково, може суттєво підняти свій рейтинг і, застосувавши масові фальсифікації, навіть досягти так необхідної Партії Регіонів перемоги. Шкода, але це так, бо так влаштована психологія людини, що після отримання того, що в неї вкрали вона швидко забуває про те хто вкрав і значно довше пам’ятає про те, хто йому повернув вкрадене. Саме на цей ефект розраховує чинна влада, і саме це може знову привести до влади тих, хто його цинічно грабував і знущався.

Оцінюючи дії чинної влади мовою вуркаганів, Президентські ініціативи іншим словом, як«разводняк», назвати неможливо. Буде дуже прикро, якщо люди старшого віку, які від природи мають бути мудрими, на нього «поведуться». Платити за це доведеться всьому народу України. Ставка дуже висока. Тільки усунення від влади злодіїв, шахраїв з Партії Регіонів та їх поплічників з інших партій, може хоча б не сьогодні, а в найближчому майбутньому покращити життя тих 78% українців, які цього найбільш потребують. Навіть половини кількості їх голосів достатньо для перемоги патріотичних сил. Завдання кожного патріота, кожної порядної людини їм це втлумачити.

Леонід Тартасюк, інженер та винахідник

Автор: Леонід Тартасюк http://lelekanews.blogspot.com/
Леонід Тартасюк | 23.03.2012 | Просмотров: 7312 | вибори, пенсії, Влада
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Обратите внимание:
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему:


НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

Другие новости сегодня: