Живий Журнал
 
Модератор форума: Admin, kefir  
Форум Житомира » Бизнес и политика » Политика и Общество » Украинский язык
Украинский язык
PassionarДата: Пт, 15.06.2007, 15:28:10 | Сообщение # 251
РЕАЛИСТ
Сообщений: 23188
Репутация: 3066
Награды: 801

Украина, Житомир
Я могу попробовать, но после... biggrin

Добавлено (15/06/2007, 15:28:10)
---------------------------------------------

Quote (master)
Passionar, политики в этом ой как предостаточно...

А эта фраза предназначалась для моего друга, а так я согласен, даже больше.
Кстати привет Орловчанам, там и мои ветки есть.


Сообщение отредактировал Passionar - Пт, 15.06.2007, 15:33:22
Offline (Бразилия)  
  Блог пользователя Passionar   
CloudДата: Пт, 15.06.2007, 16:23:32 | Сообщение # 252
Генерал-лейтенант
Сообщений: 505
Репутация: 1
Награды: 2

Российская Федерация, Москва
master,
Quote (master)
Как это проще сделать с помощью молодого поколения которому навяжут современными средствами информации нужную точку зрения.

Вот это самое опасное - загаженные СМИ молодые головы.
Offline (Российская Федерация)  
  Блог пользователя Cloud   
PassionarДата: Пт, 15.06.2007, 20:42:22 | Сообщение # 253
РЕАЛИСТ
Сообщений: 23188
Репутация: 3066
Награды: 801

Украина, Житомир
Quote (Cloud)
загаженные СМИ молодые головы.

Зато как они яро посылают нас ...!
Offline (Бразилия)  
  Блог пользователя Passionar   
virusДата: Сб, 16.06.2007, 07:47:20 | Сообщение # 254
Генералиссимус
Сообщений: 2118
Репутация: 429
Награды: 31

Чешская Республика, где-то в Чехии
Quote
Это относится к бизнесу или к образованию в школах и вузах? И на какие вузы ориентируются те с кем вы общеетесь (чешские или заграничные)?

Это относится к бизнесу.На счет школ и вузов не знаю,но обязательно найду ответ.
Offline (Чешская Республика)  
  Блог пользователя virus   
amberisДата: Чт, 01.08.2013, 14:35:53 | Сообщение # 255
Генералиссимус
Сообщений: 2238
Репутация: 240
Награды: 30

Украина, Житомир
Неймовірно красива мова від Мирослава Дочинця!
Словничок до книги «КРИНИЧАР»

Бавка - іграшка.
Бинда - стрічка.
Боканчі - черевики.
Бранзулетка - браслет.
Бродники - мандрівник, волоцюга.
Валило - водойма для вимочування шкур і полотна. Вандрувати - мандрувати.
Гачі - штани.
Гонвед - вояк угорської армії.
Гудак - музика.
Гужовка - мотузка.
Завгура - забава, розвага.
Збіща - нехрещене дитя.
Карбач - батіг.
Карічка - коло.
Кедь - якщо.
Клебан - шапка, капелюх.
Клепачик - молоток.
Кокош - гуля.
Колотвиця - поліно.
Коцка - квадрат.
Крисаня - капелюх.
Лайбик - безрукавка, камізелька.
Ледаяка - благенька, абияка.
Крумплі - картопля.
Лежниця - опочивальня, спальня.
Мантля - шинеля.
Наремно - завзято.
Начадатися - народитися.
Об'ярюватися - впоратися з весняними роботами.
Обшаря - господарство, маєток.
Палачінта - млинець.
Паленка - горілка.
Парцела - наділ, ділянка.
Пиловиння - тирса.
Пирь - риба харіус.
Плат - полотнище.
Покон - закон, звичай.
Потя - пташка.
Прощава - голота.
Пструг - форель.
Пугар - склянка, кварта.
Регула - настрій, завзяття.
Рези - відсотки.
Рябунець - чавунець.
Скалуба - шпара, щілина.
Скусник - митець.
Сокачка - кухарка.
Солможак - солом'яний мартац.
Стравниця - кухня, їдальня.
Тайстрина - торбина.
Твар - обличчя.
Уйош - піджак.
Факля - факел.
Фриштик - сніданок.
Хосен - користь.
Цвайгелт - сорт червоного вина.
Черлениця - глиниста земля.
Чінговик - дзвіночок.
Штемпелик - чарочка.
Щопта - дрібка.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя amberis   
dimakovalenkoДата: Чт, 01.08.2013, 16:06:59 | Сообщение # 256
Полковник
Сообщений: 169
Репутация: 561
Награды: 17

Украина, Житомир
Скусники в ледаяких мантлях та гачах вандрували наремно туди-сюди по парцелах.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя dimakovalenko   
amberisДата: Пт, 02.08.2013, 02:43:50 | Сообщение # 257
Генералиссимус
Сообщений: 2238
Репутация: 240
Награды: 30

Украина, Житомир
«Мова, що спущена людям з небес для порозуміння, відкривала мені приховану мудрість слів. Неначе хтось із тих вершин підказував їх спорідненість.»
Мирослав Дочинець, «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії»


Сообщение отредактировал amberis - Сб, 03.08.2013, 01:49:41
Offline (Украина)  
  Блог пользователя amberis   
ЖитаДата: Пт, 02.08.2013, 14:58:00 | Сообщение # 258
...та ещё штучка
Сообщений: 1328
Репутация: 894
Награды: 121

Украина, Житомир
- Скажи, как будет по-украински синхрофазатрон?
- Шо?
- Боже, какой прекрасный лаконичный язык!
(с)
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Жита   
amberisДата: Чт, 30.01.2014, 01:30:19 | Сообщение # 259
Генералиссимус
Сообщений: 2238
Репутация: 240
Награды: 30

Украина, Житомир
Прикрепления: 0330477.jpg (179.5 Kb)


Сообщение отредактировал amberis - Чт, 30.01.2014, 01:30:35
Offline (Украина)  
  Блог пользователя amberis   
amberisДата: Чт, 30.01.2014, 01:31:32 | Сообщение # 260
Генералиссимус
Сообщений: 2238
Репутация: 240
Награды: 30

Украина, Житомир
Прикрепления: 6069700.jpg (200.6 Kb)
Offline (Украина)  
  Блог пользователя amberis   
amberisДата: Сб, 04.04.2015, 22:25:49 | Сообщение # 261
Генералиссимус
Сообщений: 2238
Репутация: 240
Награды: 30

Украина, Житомир
Offline (Украина)  
  Блог пользователя amberis   
KuzyaPavlovaДата: Вс, 26.07.2015, 12:02:55 | Сообщение # 262
Генерал-лейтенант
Сообщений: 642
Репутация: -15
Награды: 8

Украина, Zhitomir
чим більше мов знаємо, тім краще - які проблеми
Offline (Франция)  
  Блог пользователя KuzyaPavlova   
БудиккаДата: Вт, 25.08.2015, 10:11:42 | Сообщение # 263
Майор
Сообщений: 85
Репутация: 94
Награды: 2

Украина, Житомир
Я вважаю, що ніякої двомовності в найближчі 50 років і бути не може. Ніякої другої державної теж бути не може.

Якби росіяни не стрибали і не робили спроби замилювати очі, українська мова
свідомо Росією заганялась в села і позиціонувалась як мова селюків, а
отже мова другого сорту.

Всі чули про Рузгій мір. Так от, основна задача цього Рузгого міра - поширення і розповсюдження
російської мови за межами Росії, що і робиться.

Я вважаю, що тепер має бути створений свого роду Український дивосвіт, який убде популяризувати українську мову і боротись за її чистоту.

І останнє. Я українка живу в Україні, де мої україномовні права захищає Конституція і Гарант. Але до сих пір мої права грубо порушувались. Мене і мого сина примусили вивчити чужу для мене російську мову і до сих пір примушують нею користуватись. Я хочу щоб мої права громадянина України були захищені. І тому я ЗА те, що російську мову заборонити в державних закладах, а працівники сфери обслуговування людей мають вільно володіти українською.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Будикка   
kefirДата: Вт, 25.08.2015, 10:14:47 | Сообщение # 264
резонёр
Сообщений: 6367
Награды: 165

Украина, Житомир
Цитата Будикка ()
а працівники сфери обслуговування людей мають вільно володіти українською.


если это будет влиять на доходность, то так и будет smile
Offline (Украина)  
  Блог пользователя kefir   
MasterXДата: Вт, 25.08.2015, 10:22:34 | Сообщение # 265
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Цитата Будикка ()
І тому я ЗА те, що російську мову заборонити в державних закладах

Наскільки мені відомо, зараз в школах її пропонують вивчати як другу іноземну мову (англійська перша), поряд з німецькою, наприклад, на вибір. Ніхто нікого не примушує.

Забороняти не бачу сенсу. Чим більше мов знаєш, тим краще. Кожний має мати вибір. Забороняти - це шлях сучасної Росії.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
БудиккаДата: Вт, 25.08.2015, 11:14:57 | Сообщение # 266
Майор
Сообщений: 85
Репутация: 94
Награды: 2

Украина, Житомир
Цитата MasterX ()
Забороняти не бачу сенсу. Чим більше мов знаєш, тим краще. Кожний має мати вибір. Забороняти - це шлях сучасної Росії.

я не мала на увазі заборонити взагалі розмовляти, між собою там хто хоче той хай так і розмовляє. А з відвідувачами має бути лише українська.

А я не хочу вчити російську, чому мене хтось має примушувати.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Будикка   
MasterXДата: Вт, 25.08.2015, 11:52:46 | Сообщение # 267
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Цитата Будикка ()
А з відвідувачами має бути лише українська.

Тоді треба казати на заборонити, а ввести єдину державну мову. Ввести звісно треба, але...

Тут можна сперечатись, бо багато людей її не знають. Треба спочатку заохотити людей, щоб її всі захотіли вивчити та спілкуватися на ній. Бо так як ви не хочете вчити російську, багато людей з різних причин не хочуть вчити і спілкуватися українською. Тут біда.

У мене дуже мало знайомих, хто спілкується українською, тому здебільшого спілкуюся російською. Але завжди приємно, якщо хтось говорить українською.

Вона, як на мене, мелодичніше звучить. smile
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
HoakinaДата: Вт, 25.08.2015, 12:16:40 | Сообщение # 268
Генералиссимус
Сообщений: 10974
Репутация: 6192
Награды: 666

Украина, Житомир
Цитата kefir ()
если это будет влиять на доходность, то так и будет
помітили, як в дорогих бутіках зразу переходять на українську, коли до продавців на ній звертаєшся?
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Hoakina   
БудиккаДата: Вт, 25.08.2015, 12:36:34 | Сообщение # 269
Майор
Сообщений: 85
Репутация: 94
Награды: 2

Украина, Житомир
Цитата MasterX ()
Тоді треба казати на заборонити, а ввести єдину державну мову. Ввести звісно треба, але...Тут можна сперечатись, бо багато людей її не знають. Треба спочатку заохотити людей, щоб її всі захотіли вивчити та спілкуватися на ній. Бо так як ви не хочете вчити російську, багато людей з різних причин не хочуть вчити і спілкуватися українською. Тут біда.


На мою думку, це в корні неправильний підхід. Є закони України і кожен громадянин має х поважати і виконувати, якщо хоче, щоб закони і його захищали. Вимагати українську в державних установах - це вимагати дотримання закону і норм Конституції.

Певна річ, що все залежить від влади, а не бажання людей. Росіяни НІКОЛИ не захочуть розмовляти українською. бо вважають її мовою другого сорту. На жаль в нашій країні ми надто довго жили по понятіям, а не за законами, ось тому Донбас є російськомовним. І все залежить від політики влади в цьому питанні.

Всі російськомовні мають знати, що не хочеш вчити українську - твоє право, але тоді ти лишаєшся торгувати на базарі і "велике світле майбутнє" тобі закрите. Тоді будуть "хотіти" вчити мову, бо не буде іншого вибору, якщо хочеш чогось досягти.
Цитата Hoakina ()
помітили, як в дорогих бутіках зразу переходять на українську, коли до продавців на ній звертаєшся?

В дорогих бутіках я не помітила, а от в солідних фірмах то таки переходять на українську, якщо звертаєшся українською.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Будикка   
MasterXДата: Вт, 25.08.2015, 14:20:16 | Сообщение # 270
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Цитата Hoakina ()
помітили, як в дорогих бутіках зразу переходять на українську, коли до продавців на ній звертаєшся?

Марина, то ви своєю силою волі та харизмою їх змушуєте. Вони при вас ніяковіють та на іншій мові, крім української, говорити не можуть. smile

Цитата Будикка ()
На мою думку, це в корні неправильний підхід. Є закони України і кожен громадянин має х поважати і виконувати, якщо хоче, щоб закони і його захищали. Вимагати українську в державних установах - це вимагати дотримання закону і норм Конституції.

Певна річ, що все залежить від влади, а не бажання людей...

Справа в менталітеті. Не вірять наші люди в справедливість наших законів. Закони та держава за ці роки їх ніколи не захищали, а тільки ускладнювали життя. А щоб це змінити, треба час і правильні кроки з збоку держави.

Тому і стався майдан, тому люди і хочуть змін, але вони і досі не відчувають захисту. Якщо вводити закон прямо зараз, то буде не аби який спротив, та проблеми з його дотриманням. А це може перетворити державну мову на бозна який суржик. Держава повинна створити передумови, щоб це змінити. Так, в першу чергу безпека, а потім вже заохочення. Може заохочення й не знадобиться, якщо люди повірять в свою державу та закони. Зараз вже такі кроки відбуваються, але їх дуже замало.

Прийняти закон і сказати всім, що його треба виконувати - це не спрацює. Це те саме, що змусити всіх. Це нікому не потрібно.

Але попри все вірю, що все буде добре. smile


Сообщение отредактировал MasterX - Вт, 25.08.2015, 14:32:43
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
БудиккаДата: Вт, 25.08.2015, 15:05:24 | Сообщение # 271
Майор
Сообщений: 85
Репутация: 94
Награды: 2

Украина, Житомир
Цитата MasterX ()
Тому і стався майдан, тому люди і хочуть змін, але вони і досі не відчувають захисту. Якщо вводити закон прямо зараз, то буде не аби який спротив, та проблеми з його дотриманням. А це може перетворити державну мову на бозна який суржик. Держава повинна створити передумови, щоб це змінити. Так, в першу чергу безпека, а потім вже заохочення. Може заохочення й не знадобиться, якщо люди повірять в свою державу та закони. Зараз вже такі кроки відбуваються, але їх дуже замало.Прийняти закон і сказати всім, що його треба виконувати - це не спрацює. Це те саме, що змусити всіх. Це нікому не потрібно.


Про який закон ти ведеш мову? Якийц потрібно вводити закон?

Він уже Є! В Конституції прописано, що державною мовою є українська. Більш нічого не потрібно, окрім контролю за дотриманням норм Конституції.

Відповідно до ст. 10 (Розділ І — «Загальні засади») Конституції України[12] українська мова є єдиною державною мовою України.

Стаття 10.Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією
України та визначається законом.


Рішенням Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року[13] про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України у пункті 3 установчої частини рішення та пункті 1 основної частини рішення зазначено таке :

- Під державною (офіційною) мовою розуміється мова, якій державою надано правовий статус обов'язкового засобу спілкування у публічних сферах суспільного життя.

- Українська мова як державна є обов'язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо). Поряд з українською мовою можуть використовуватися й інші мови.

- Відповідно до чинних законів питання застосування української мови визначено щодо розгляду звернень громадян; діяльності Збройних Сил України та Національної гвардії України; видання друкованої продукції, призначеної для службового та ужиткового користування, що розповсюджується через державні підприємства, установи і організації
(бланки, форми, квитанції, квитки, посвідчення, дипломи тощо); висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації; оформлення митних документів тощо.


- Володіння державною мовою є обов'язковою умовою для прийняття до громадянства України.

- Відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту»[14] від 13 травня 999 року (стаття 7) встановлено, що мовою виховання в дитячих дошкільних установах, мовою навчання і виховання в загальноосвітніх школах, професійно-технічних училищах, середніх спеціальних і вищих навчальних закладах є українська мова.

- Володіння українською мовою є однією з обов'язкових умов для зайняття декількох державних посад (Президента, судді та судді Конституційного суду України).


Сообщение отредактировал Будикка - Вт, 25.08.2015, 15:11:28
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Будикка   
MasterXДата: Вт, 25.08.2015, 15:40:26 | Сообщение # 272
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Цитата Будикка ()
Він уже Є! В Конституції прописано, що державною мовою є українська. Більш нічого не потрібно, окрім контролю за дотриманням норм Конституції.

Про цей саме. Вибачаюсь, я не знав про це, і з нашої розмови подумав чомусь, що він не прийнятий ще.

Ну тоді чекатимемо поки зімнеться менталітет. У наступного покоління напевно так і буде. З теперішнім не все так просто.

Дякую за спілкування. smile


Сообщение отредактировал MasterX - Вт, 25.08.2015, 15:43:59
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
HoakinaДата: Вт, 25.08.2015, 15:46:32 | Сообщение # 273
Генералиссимус
Сообщений: 10974
Репутация: 6192
Награды: 666

Украина, Житомир
Цитата MasterX ()
Вони при вас ніяковіють та на іншій мові, крім української, говорити не можуть.
та ні, просто у них вишкіл. І приватні підприємці, якщо розумні, то теж стараються - я купую фурнітуру на одеському сайті, так адмін так зі мною українською шпрехає, що й не скажеш, що з Одеси. Переходить зразу і смс-ки українською навіть шле.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Hoakina   
Arina1985Дата: Вт, 25.08.2015, 16:07:03 | Сообщение # 274
Генерал-лейтенант
Сообщений: 560
Репутация: 1022
Награды: 53

Украина, Житомир
Цитата Будикка ()
І тому я ЗА те, що російську мову заборонити в державних закладах,

В державних закладах діловодство й так ведеться виключно на державній мові. В більшості випадків, держслужбовці якщо і говорили російською мовою, то при зверненні до них українською, також переходили на українську. Або взагалі тільки на українській й розмовляли. Принаймні так я згадую свої розмови із держслужбовцями.
Цитата Будикка ()
А я не хочу вчити російську, чому мене хтось має примушувати.

Не вчіть. Вас хтось примушує?

Русский язык - это один из языков международного общения. Его знают миллионы людей. Это дело каждого, учить его или нет.
Offline (Украина)  
  Блог пользователя Arina1985   
MasterXДата: Вт, 25.08.2015, 16:56:36 | Сообщение # 275
Генералиссимус
Сообщений: 4889
Репутация: 2558
Награды: 40

Украина, Житомир
Hoakina, та я все розумію, вишкіл звісно. Це про те, що я казав, що чим більше мов знаєш, тим краще. Але погано, що вони живуть в Україні і в житті ураїнською майже не користуються.

А на рахунок вас я пожартував. В мене про вас складося враження цілеспрямованої та вольової людини.
Впевнений, ви б їм спуску не дали, якщо б вони з вами російською заговорили б. smile
Offline (Украина)  
  Блог пользователя MasterX   
Форум Житомира » Бизнес и политика » Политика и Общество » Украинский язык
Поиск: