Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Четверг, 27 Января 2022    17:29:51
Житомир » Мой блог » Юрко » 2012 » Март » 13
Юрко Про героїв кінофільму «СВАДЬБА В МАЛИНОВКЕ» (від Юрія Фоменка)

Юрко


Оценка: 3.7/5 Голосов: 39

Про героїв кінофільму «СВАДЬБА В МАЛИНОВКЕ» (від Юрія Фоменка)

13 Марта 2012, 02:25:56 2182 3.7 29Бог не може змінити минуле, але історики можуть. (Самуел Батлер)

- Діду, а вчитель говорив щоб Ви розповіли як Радянську владу встановлювали?
- Записуй. Вийшли ми з лісу, а будьонівці награбоване везуть. То ми їм як дали...
- Діду , будьонівці то ж наші. Ви де служили?
- Іди звідси. Давно це було. Не пам'ятаю як командира звали.

Є така думка, що історія то кубики розкидані на столі. І кожен правитель складає потрібну історію з них. Таку яка йому до вподоби. Ту, що дасть картину його величі. І не так важливо, що дійсним творцям тої історії відводиться роль далеко не завжди та котру вони виконували. 
Не один десяток раз переглядав кінофільм «Свадьба в Малиновке» («Весілля в Малинівці»). Цитати з сценарію Леоніда Юхвіда самі приходять на уста у повсякденному житті. Добрі артисти, хороша музика, пейзажі степової України. А чого тільки вартий колектив артистів, зібраний режисером Тутишкіним: Володимир Самойлов, Олексій Смирнов, Михайло Пуговкін, Тамара Носова, Зоя Федорова, Михаило Водяний, Євген Лебедєв… Картина від 1967 року живе на кіноекранах. І нещодавно, на декількох телеканалах, пройшов цей кінофільм. Атаман з розбіниками, червоні бійці, жінки розбійників з усіх сил допомагають червоним бійям. 
Зацікавило мене питання: хто ж є прототипами героїв кінокартини? Кого так прославляють і над ким сміються? Де та красива місцевість, зі степовими краєвидами? Уважний перегляд кінофільму і наполеглива праця з літературою відкрили зовсім інше бачення подій змальованих режисером. 
Відповіді шокували. Село Малинівка, в котре по обіду повинні приїхати хлопці з Верблюжки (за сценарієм фільма), знаходиться аж за Кривим Рогом на північній Херсонщині (наразі Кіровоґрадська область). І переплутати з Малинівкою під Харковом не можливо, бо там Верблюжки нема. До речі, у згаданому селі був штаб отамана Херсона і Таврії (як він себе величав) Григорьєва* - чим не прообраз для пана Гриціана Таврічеського?
Чим же уславився цей отаман у дійсності? Хто він такий? І хто ті недолугі люди, що оточували його. 
Григорьєв Микола Олександрович - уродженець міста Олександрії Херсонської ґубернії. Колишній офіцер російської царської армії. Ще у 1917 році він був залучений до роботи з українізації армії. За цей вчинок Григорьєв отримав звання підполковника. Тоді ж йому головний командуючий силами Української Народної Республіки Симон Петлюра доручає сформувати повстанські загони в місті Олександрія. Безумовно, організаційний військовий хист у колишнього штабс-капітана був. Першу військову операцію він провів проти австрійських військ на станції Куцівка під Олександрією. Провадив бої з гетьманцями і німцями, брав Херсон, Одесу і Миколаїв. Його навіть записали на два місяці до красної армії коли він там зброї випросив. Пишалися його перемогою над військами Антанти, орден надіслали. Александра Коллонтай так змальовує Григор'ева в той час: 
«... Не то торговец, не то чиновник, «из мелких», старого режима, может быть, мастер. Ничего воинственного, героического, «повстанческого» в облике. Приземистый, скорее широкоплечий, лицо тупое, с низким лбом и острыми, «себе на уме» глазами, которые упорно избегают пытливого взгляда собеседника, шаря по присутствующим бегло — пытливым взглядом. Так глядят люди, которые знают за собой что-то нечистое и вечно опасаются, не раскусил ли их собеседник... Со стороны Григорьева посыпались хвастливые фразы о непобедимой силе его повстанческих отрядов. Выспренные речи и деланный пафос, выражающий «верноподданные чувства» недавнего петлюровца к советской власти и тут же преувеличено вульгарное выражение ненависти к буржуазии, намерение «утопить всю эту сволочь в собственной крови». Слова сильные, а веры в искренность говорящего нет»
Не помилилася товариш Колон тай. Йому була чужою революційна ідея, йому болів Херсонський степ. Відразу ж після цієї перемоги він розпочав війну проти «червоних». Після повернення з півдня України в рідних землях не склались стосунки євреями в земельному питанні, то вчинив декілька погромів. Загинув Григорьєв, через конфлікт, спровокований Махном, 27 липня 1919 року. Отаке зустрічається на сторінках його біографії.
Військовий талант його підтверджує взяття Одеси. Красний командарм Скачко доповідав керівництву: «Одессу взяли исключительно войска Григорьева . В двухнедельных беспрерывных боях бойцы показали выносливость и выдающуюся революционную стойкость, а их командиры — храбреет и военный талант... Прошу товарища Григорьева, который лично показал пример мужества в боях на передовых линиях, под ним было убито два коня и одежда прострелена в нескольких местах, и который добился победы над сильным врагом с незначительными потерями, наградить орденом Красного Знамени...» Від його десяти тисяч хлопців захищали місто: 18 тисяч французьких, 12 тисяч грецьких, 4 тисячі білогвардійців та 1, 5 тисяч польських солдат і старшин. До речі, його хлібороби-козаки якраз і зображені недолугими алкоголіками в названому кінофільми. Ці селяни, хочемо цього чи ні - наші пращури, селяни Херсонських степів.
Ну, а хто ж воював проти них у кінофільмі? Хто ці браві будьонівці? З червоною армією сутички починаються після взяття Одеси. Тобто після початку квітня 1919 року. Що ж за події відбулися про які більшовик Шлихтер писав в 1919-м: «...каждый пуд заготовленного зерна был облит кровью».
Клим Ворошилов,Олександр Єгоров, Йона Якір, Григорій Котовський, Мойсей Вінницький (Мішка Япончик)...Ні це не помилка Мішка Япончик. В степах центральної України, змальованих в безсмертному творінні Юхвіда відзначився цей червоний командир. 
В травні 1919 року командиром совєтського бронепоїзда № 870 932 стає Мішка Япончик. Команда його була набрана з анархістів і бандитів для придушення повстання, піднятого отаманом Григорьєвим... Цікавий поворот подій. І яке службове підвищення: вже в липні 1919 Япончик - командир 54-го імені Лєніна совєтського стрілецького полку… Полк складався з трьох батальйонів. У перших двох були добровольці: одеські нальотчики і вори. У третьому призовники - студенти Новоросійського університету. Сам Япончик згадував ці часи в листі до редакції одеської газети так: «…После целого ряда военных испытаний я попал в Киев, где после обсуждения всего вышеизложенного я получил от Народного военного комиссара назначение в 1й Подольский полк, где военным губернским комиссаром была возложена на меня задача как на командира бронепоезда № 870 932 очистить путь от ст. Вапнярка до Одессы от григорьевских банд, что мною было выполнено; подтверждается документом командующего 3-й армией за №1107. … Моисей Винницкий под кличкой Мишка Япончик. 30 мая 1919 г.»
20 липня, у неділю, полк Япончика пройшов парадним маршем центральними вулицями Одеси. Очевидці зоставили спогади паро цю подію: «Впереди шли музыканты. Люди Япончика собирали их по всему городу. Трубачи и флейтисты из Оперного театра, нищие скрипачи, побиравшиеся по дворам, гармонисты из слободских пивнушек - все они сегодня шли рядом, играя походные марши и знатные молдаванские мелодии. Позади оркестра, на белом жеребце - сам Япончик в кожаной фуражке, как у Котовского, в офицерском френче и красных галифе… Рядом несли огромное знамя из тяжелого малинового бархата. На нем было вышито полное название полка: «Непобедимый революционный одесский железный полк Смерть буржуазии».
Під таким лозунгом вони йшли нищити і грабувати селян. Вже не було і Григор'єва, його хлібороби під проводом Юрка Тютюника зустрічали багнетами в центральній Україні орду. Ці «червоні» «доблесні» вояки 1920 року добивали роздрібнених селянські загони Гулого-Гуленко, Цвітковського, Гризло в районі Умані, повстанські загони в Холоднім Яру, та по усій Неньці Україні. Поливали хліборобською кров'ю кожний пуд заготовленого зерна. 
Едуард Дзюбин (Багрицький) перебуваючи в лавах червоної армії писав:
Гляжу: близ Елисаветграда,
Где в суходоле будяки,
Среди скота, котлов и чада
Лежат верблюжские полки. 
И ночь и сон. Но будет время -
Убудет ночь, и сон уйдет.
Загикает с тачанки в темень
И захлебнется пулемет... 
И нива прахом пропылится,
И пули запоют впотьмах,
И конница по ржам помчится -
Рубить и ржать. И мы во ржах. 

У одних була мета вирощувати хліб та по необхідності боронили землю, а в інших : «Рубить и ржать» . 
Того року бригада Котовського була перейменована на 1-й кінний корпус «Червоного козацтва». Козаки - захисники хліборобів та ремісників, жінок і дітей, благородні лицарі. А «червоні козаки» що захищали? Селян у громадянську? Допомагали їм безкоштовно позбутися результатів їх праці і майна? А нерідко…
Ото Леонід Юхвід познущався з пращурів. А я сміюся з них, засуджую, не поважаю. І плескаю в долоні Япончикам і Котовським! А можливо треба взяти квітів і віднести пращурам на могили… Поставити свічку в церкві за упокой хліборобських душ, що землю свою боронили.
Олександр Довженко говорив про випущений 1943 році підручник професора Павловського: «… По этой книжке выходит, что с давних времен и до наших дней украинский народ только и жил тем, чтобы воссоединиться с Россией. Украины в книге нет, есть привесок, придаточек России… Послереволюционная история наполнена фактами о доярках и свиньях, среди которых затесался академик Богомолец. Я поэтому и предложил свои услуги написать книгу, чтобы она была книгой об Украине и любимой книгой детей на Украине…»
А Леонід Юхвід Довженка оцінив так: «Выступление Довженко напоминает выступление Хвылевого в свое время, только оно таит в себе в современных условиях еще большую опасность, чем выступление Хвылевого в то время».
Не знаю. Але враження після вивчення прототипів героїв музичного фільму «Свадьба в Малиновке» - пустота на душі. Добра подяка переможцям Антанти від совєтського кінематографа. Десятиріччями сміємося над пращурами, а хтось сміється над нами. А ми ще й прислуховуємося до тих хто сміється над нами. Виявляється хлібороби Херсонщини то є «бандити», а бандити-нальотчики то є червоні бійці-»пролетарі». Та ні, поки пращурів не почнемо поважати, то ми громадянами своєї країни не будемо. Поки не виправимо історії, нічого не зміниться і через декілька поколінь нас спікатиме така ж доля. Можливо сила нашої землі не соціалізмі чи капіталізмі, а в міцному родовому устрої. Повазі до предків та своєї історії, любові до землі і волі. Тому так наполегливо «друзі» і спрямовують свої сили на фальшування історії. А не дай Боже її переглянути то гріх.
Такими виявились прототипи героїв відомої кінострічки при навіть не досить поглибленому вивченню історії. А скільки таких творінь взагалі на екранах і в літературі… Чому творчість Довженка, Яновського, Багряного, Горліса-Горського не екранізується? А за місяць два на телеканалах пройде знову безсмертне творіння сценариста Юхвіда і режисера Тутишкіна, щоб чого доброго пращурів не почали поважати. Не гріх переглянути історію, а необхідність. Бо так і залишимося внучатами п'яниць-бандитів проти котрих навіть власні жінки ополчились з граблями і вилами допомагаючи загонам Мішки Япончика.

http://mamajkraj.blogspot.com/2010/07/blog-post_07.html

Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.

Блоги на эту тему:
Комментариев: 29
РИП
1 Игорь (РИП)   • 07:43:46, 13 Марта 2012 [Материал]

Це не історичний фільм, це - оперета. Так дурні і вивчають історію по мультфільму "Як козаки ...".
SteamRoller
2 Михаил (SteamRoller)   • 10:15:17, 13 Марта 2012 [Материал]

>>Після повернення з півдня України в рідних землях не склались стосунки євреями в земельному питанні, то вчинив декілька погромів.

Типа, сами виноваты.
Мне вообще нравится ваш покровительственный тон.

"у Муравьёва не сложились отношения со студентами в вопросе незалежности Украины, то он их расстрелял".
Lisa111
3 Роман (Lisa111)   • 15:34:19, 13 Марта 2012 [Материал]

В вопросе свободовской цензуры Сталин начинает нервно курить в сторонке...:-)
Требую запретить:
1) Солдата Швейка, кок порочащего чехов.
2) "Соломенную шляпку", как порочащую французов
3) Солдата Чёнкина, как порочащего русских
4) "Белый кот, чёрная кошка", как порочащий румынских цыган
5) Мимино, как порочащего грузин
....:-)))
Юрко
4 Юрій Градовський (Юрко)   • 19:07:38, 13 Марта 2012 [Материал]

А Ви яке маєте до цього відношення?
SteamRoller
8 Михаил (SteamRoller)   • 09:50:07, 14 Марта 2012 [Материал]

Не, не так.
Зачем отходить от канона?
Правильно будет:
"А ты вообще кто такой? С какого раёна? Есть закурить?"
Юрко
9 Юрій Градовський (Юрко)   • 12:48:42, 14 Марта 2012 [Материал]

Ваші "смалянскіє" канони тут ні до чого.
SteamRoller
10 Михаил (SteamRoller)   • 13:59:02, 14 Марта 2012 [Материал]

А до чого "А Ви яке маєте до цього відношення?"
Юрко
11 Юрій Градовський (Юрко)   • 14:03:27, 14 Марта 2012 [Материал]

А Ви Ліза? Тоді Вас варто блокувати за два ніки.
SteamRoller
12 Михаил (SteamRoller)   • 15:05:08, 14 Марта 2012 [Материал]

Ні, я не Ліза. В Інтернеті прийнято влазити в чужу розмову, якщо маєш якесь запитання.
Так ось моє запитання: на якій підставі ви відмовляєте Лізі в праві обговорювати суспільне життя України?
Юрко
13 Юрій Градовський (Юрко)   • 15:21:22, 14 Марта 2012 [Материал]

А де я відмовляв Лізі? Ви голослівні.
SteamRoller
16 Михаил (SteamRoller)   • 15:52:46, 14 Марта 2012 [Материал]

>>А де я відмовляв Лізі? Ви голослівні.

4 Юрій Градовський Юрко
А Ви яке маєте до цього відношення?
Юрко
18 Юрій Градовський (Юрко)   • 15:59:26, 14 Марта 2012 [Материал]

У Вас таки проблеми з українською... Де тут відмова?
SteamRoller
20 Михаил (SteamRoller)   • 16:11:00, 14 Марта 2012 [Материал]

Так, мабуть це через недостатнє володіння солов'їною.
Юрко
27 Юрій Градовський (Юрко)   • 19:07:53, 14 Марта 2012 [Материал]

Вірогідно...
Lisa111
14 Роман (Lisa111)   • 15:21:56, 14 Марта 2012 [Материал]

Ну, я вообще то, и читатель и зритель. То есть, это всё для таких как я пишется и снимается. Странно спрашивать читателя и зрителя, какое отношение он имеет к произведению.
Юрко
15 Юрій Градовський (Юрко)   • 15:23:51, 14 Марта 2012 [Материал]

Ви чекали моєї відповіді Ролєрові? Цікаво, цікаво...
Lisa111
17 Роман (Lisa111)   • 15:59:11, 14 Марта 2012 [Материал]

Нет, я в отличие от вас, в Интернете по рабочим дням могу сидеть максимум пару часов. Поэтому быстро захожу, читаю, комментирую и убегаю на работу.
Юрко
19 Юрій Градовський (Юрко)   • 16:01:59, 14 Марта 2012 [Материал]

А у Вас і вихідні є? Тоді Ви щаслива людина...
Lisa111
22 Роман (Lisa111)   • 16:22:21, 14 Марта 2012 [Материал]

Есть: с утра Субботы до вечера Понедельника.
Lisa111
24 Роман (Lisa111)   • 16:48:27, 14 Марта 2012 [Материал]

Гы, а минусы на 22 за что? За выходные? :-))) Учту и обязуюсь работать без них! :-))
as
25 Сегрій (as)   • 17:55:40, 14 Марта 2012 [Материал]

Минус не мой, но думаю кто-то обратил внимание, что (Сегодня 15:22:21),среда-это не есть" с утра Субботы до вечера Понедельника."
Юрко
28 Юрій Градовський (Юрко)   • 19:09:54, 14 Марта 2012 [Материал]

Та й 15:48:27 в середу ніби не воно...
Lisa111
29 Роман (Lisa111)   • 15:23:46, 15 Марта 2012 [Материал]

Дорогие вы мои, а что, кроме выходных я дома не бываю? Я прихожу утром, сплю до обеда и вечером опять на работу. :-)
Дорогенька
5 Людмила Харчук (Дорогенька)   • 21:11:09, 13 Марта 2012 [Материал]

мдя... дивуюсь. невже інших проблем немає. чи ви вже скотились на мізки комуністів?

хоча після спілкування із деякими комуністами я зрозуміла, що навіть ворог по ідеології може виявитись розумнішим, ніж побратим...
telefon
6 джавахарлал нюру (telefon)   • 22:51:23, 13 Марта 2012 [Материал]

Юрий, что, Свободе больше заняться нечем?

Мне сразу вспомнился идеологический отдел ЦК КПСС (самый главный в ЦК) и система секретарей по идеологическим вопросам. Одним из них был наш первый президент.

К слову:
Когда в Крыму ввели изучение украинского языка, то разрешили (формально) родителям писать официальные заявления и освобождать своих детей от изучения этого предмета.
Я у своего отца выпросил такое заявление и отдал его учителю.
Через пару дней отца вызвали в партком (КПСС!!!) завода и такой прочухон ПО ИДЕОЛОГИЧЕСКОЙ ЛИНИИ ему устроили, что он в этот же день побежал в школу и забрал эту заяву.

КПСС ЗАСТУПИЛАСЬ ЗА УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК! А Вы коммунистов ругаете!
Cobalt
7 Cobalt (Cobalt)   • 00:24:35, 14 Марта 2012 [Материал]

юрко, штудіруй народні казки та занось їх до чорного списку, там теж є багато крамольного!
HOOLIGAN
21 По жизни (HOOLIGAN)   • 16:18:36, 14 Марта 2012 [Материал]

ПрэдлаГАЮ расстрэлятъ фрэх камунистав!кахда не путет камунистОФФ,то В.О.С. превратится в политического трупа.
Эй,полупартейные свободОвцы,вас в нынешнем политическом строе,я так понимаю,всё устраивает???Где акции протеста тогда или до выборов "Усё чётко,всё будет донбас???",т.е.всё подмазано???
Lisa111
23 Роман (Lisa111)   • 16:27:38, 14 Марта 2012 [Материал]

Вообще, произведения в юмористическом стиле в любом случае содержат сарказм. И в любом случае идёт высмеивание каких то человеческих качеств и пр. Поэтому, если запрещать по принципу дискридитации того или другого, то юмор надо запретить вообще!
Вот сейчас Чёнкина читаю. Книга написана русским о русских с таким высмеиванием русских, что мало не горюй. А книга - бесцеллер. Русские её читают и ржут над собой и что?
SteamRoller
26 Михаил (SteamRoller)   • 18:13:03, 14 Марта 2012 [Материал]

Из чего водка?))


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо