Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Пятница, 05.03.2021    05:41:59
Житомир » Мой блог » Юрко » 2012 » Май » 13
Юрко Пістрява стрічка

Юрко


Оценка: 2.8/5 Голосов: 36

Пістрява стрічка

13.05.2012, 00:26:04 4966 2.8 37

Брати Капранови.

Ми часто помиляємося. Втім, як і всі люди. Проте деякі помилки бувають корисними.

Років п’ять тому, коли з півночі тільки-но імпортувати моду обв’язуватися стрічками до Дня Перемоги, ми давали коментар для телебачення і зопалу поплутали ордени та їхні кольори. І хоч це природно для людей далеких від фалеристики, проте помилка залишається помилкою, і нам на неї вказали.

Саме цей випадок змусив зазирнути до статутів Ордена Святого Георгія та його радянського клона – Ордена Слави. Почитайте і ви – довідаєтеся багато цікавого.

Наприклад те, що Орденом Слави, стрічка якого пістрявіє сьогодні на антенах машин, нагороджували за збитий з особистої зброї літак чи захоплений ДОТ, або ж за два танки, підбиті з протитанкової рушниці, чи то за один, підірваний гранатою. Орден отримував також той, хто вогнем особистої зброї знищив 10 солдатів, хто взяв в полон офіцера або, скажімо, захопив прапор військової частини ворога.

Орденська стрічка – це невід’ємна частина ордену. Щоб переконатися у цьому достатньо зазирнути до будь-якого довідника. Мало того, носити її, так само, як і сам знак, мають право виключно особи, які цим самим орденом нагороджені.

– Скільки танків ти підбив? – запитали ми одного зі знайомих, на „Тойоті” якого побачили помаранчево-чорну смугасту стрічку.

– Яких танків? – не зрозумів він.

– Ворожих. А може, ти служив льотчиком і знищив два винищувачі супротивника? Чи то три бомбардувальники? Бо якщо ні, ти не маєш права носити стрічку ордена Слави.

Далі ми довго сперечалися – він переконував, що стрічка є акцією пам’яті про війну. Ми – що шануючи загиблих зовсім не обов’язково профанувати військові нагороди. Не чіпляють же на себе зірку Героя як акцію. А могли б, бо закон не карає за носіння незаслужених нагород.

– Якщо ти хочеш святкувати Перемогу – начепи собі червону стрічку, під колір прапора переможців. Врешті-решт армія-переможець називалася Червона! Не біда, що переможені теж мали червоні прапори і теж були соціалістами, між своїми часто трапляються непорозуміння. Але чому святкування обов’язково має бути пов’язаним з топтанням ногами орденських стрічок?

– А хто їх топче?

Ми, звісно, одразу знайшли поруч машину іще з торішньою стрічкою, брудною, обдертою та вицвілою.

– Оце вшанування, так? А ті стрічки, що будуть валятися попід ногами ближче до 9 травня? Орденська стрічка – це зовсім не те, чим перев’язують подарунки і не те, що дівата вплітають у коси. На повсякденному одязі вона заміює сам орден, який роблять, до речі, зі срібла чи золота. Якби до революції ти отак от нав’язав на себе Георгієвську стрічку, одразу потрапив би до поліції, а то й до суду дійшло б.

– Зачекайте, а як же гвардійські частини? Чи то орденоносні? Вони теж гуртом носили. Хіба не те саме?

– Та ну? А ти хіба гвардієць? Орден Слави, до речі, давали тільки за особисті заслуги. І тільки рядовим та сержантам. Ані військові частини, ані тим більше автомашини „Тойота” цим орденом не нагороджували. У статуті спеціально зазначено.

– Ні, ну це ви перебільшуєте. Всі так роблять. Склалася традиція…

Дивний аргумент. Нас іще у школі вчили, що треба думати власною головою, а не робити „як усі”.

А от щодо традиції... Щодо традиції ми погодилися.

Традиція дійсно склалася, але не зараз. Корені її лежать в тих далеких роках, коли ані нас ані цього нашого приятеля ще на світі не було.

Наш дід, Іван Капранов, воював з липня 1941-го, був тричі поранений, востаннє – на Сапун-горі під Севастополем. За те, що особисто взяв у полон двох офіценів заслужив на медаль „За відвагу”. За штурм Севастополя -  на орден Червоної Зірки. Пізніше йому, як і всім ветеранам, регулярно давали блискучі брязкальця, проте їх за нагороди він не вважав, і навіть за труною звелів нести тільки „справжні” – тобто бойові.

А нещодавно ми довідалися, що маршал Жуков точно таким, як у нашого діда орденом нагородив був свою ППЖ – „похідно-польову жону” – можна тільки здогадуватися, які подвиги вона здійснила і чим заплатила за нагороду.

Що ж до нашого діда, то знаємо точно – за свій орден він заплатив головою, у буквальному сенсі слова. Бо в результаті останнього поранення йому видалили фрагмент черепа, і коли дід їв чи говорив, на скроні зліва було видно, як ходять вгору-вниз сухожилля, а трохи вище під тоненькою шкірою пульсує незахищений мозок.

Нам, дітям, тоді було страшно. А ще страшніше було – ночувати з дідом в одній кімнаті, бо всю ніч він воював: вимагав патронів, командував, лаявся з кимось. І так до останніх днів життя.

Не знаємо, чи відав дід, з ким саме він ділить честь бути кавалером ордена Червоної Зірки. Але цікаво, що наш відомий земляк Павло Глазовий, повернувшись з війни, роздав свої нагороди сусідським дітям і більше про них не згадував (http://vsiknygy.net.ua/review/298/) – може через те, що довідався, кому і за що їх роздавали?

А від діда, до речі, іще зберігся лист до районної влади з проханням хоч трохи збільшити пенсію – бо усі кругом торочать про героїв війни, а отримуючи пенсію у п’ятдесят чотири рублі на себе і дружину, ветерану жити важко. Пенсію дідові не збільшили, проте регулярно вітали з Днем Перемоги, дарували сувеніри та нагороджували черговими ювілейними брязкальцями – зі стрічками і без.

Таке ставлення до ветеранів було загальною практикою. Але чи може воно бути виправдане тим, що „всі так роблять”?

Актор Борис Січкін, той самий Буба Касторський з „Невловимих месників”, у своїй книжці із захватом згадує, як на одному з бенкетів Жуков наказав привести шльондр і кожній навішати на груди орденів та медалей – для солідності. Найбільш цицькатій вчепили Золоту Зірку Героя та Орден Леніна, і п’яний французький генерал просто-таки млів, тицяючись носом у профіль вождя світового пролетаріату.

Так вони святкували Перемогу.

Так закладалися ті самі „традиції”.

От звідки саме родом зневажливе ставлення до бойових нагород та орденських стрічок. От звідки взялася мода в’язати їх на машини та дерева.

Друзі, невже не є очевидним, що все це – звичайнісіньке блюзнірство? Дійсно, жукови, хрущови та брежнєви могли давати один одному Героїв до ювілею. Отак от просто з хвойдиних цицьок – і на свої груди. Але ж вони – нелюди, і це навіть не потребує доказів. А ми з вами?

Ким ми є, коли зневажаємо бойові нагороди?

І не треба розповідати, що підтяжки теж бувають смугастими, і дитячі банти та шарфи. Адже випадкове співпадіння кольорів – це одне, а пов’язування стрічок на машини з метою імітувати орденську стрічку – зовсім інше. Це свідоме приниження військової нагороди.

Звісно, не просто так відродилася раптом жуківська мода профанувати святині. Сьогодні, коли крізь десятиріччя замовчування та фальшування проростає справжня трагічна історія тої війни, сторожові пси „єдино-правильного” погляду на історію хочуть пов’язати нас із собою кров’ю – кров’ю наших дідів. Це давній бандитський прийом – зробити новачка співучасником злочину, щоб він був прив’язаний намертво і навіть думки не мав про повернення у світ порядних людей.

І тому мобілізуються все – паради, нагороди, показова агресія в бік інших учасників війни, зокрема УПА. Усе це ланки одного ланцюга, а точніше, складові ще однієї військової операції, тепер вже інформаційної.

Точно так, як комуністи кулеметами гнали свого часу наших дідів в атаку та прикривалися ними від ворога, путіни-януковичи-табачники тепер підіймають з могил і женуть в ідеологічну атаку вже мертвих, ховаються за їхніми нагородами та братськими могилами. Але тепер ця війна  - проти нас, бо сьогодні народ, пам’ять поколінь, історія кожної української родини є головним їхнім ворогом.

І хоч жоден не годен медалі „За відвагу”, бодай знятої з хвойдиних цицьок, можновладці святкують Перемогу так, неначе самі її здобули. Стріляють салютами, гупають чоботами, роздирають асфальт гусеницями танків. А ми...

А у нас з вами все-таки є тепер вибір.

Або забути про дідів і прадідів, і „як усі”, „за традицією” в пароксизмі святкової істериї в’язати стрічки від зрошених кров’ю орденів на машини, паркани та собачі нашийники.

Або вибачитися.

Вибачитися перед своїми дідами за те, що до влади у країні прийшли покидьки, які не хочуть дати спокій ані мертвим ані живим.

За те, що як і їхні попередники-комуністи, вони не здатні забезпечити гідне життя живим та людське вшанування загиблим.

За те, що в нашій країні знову розпочинають війну, намагаючись довести, що одні вбиті українці є кращими за інших. Довести попри те, що більшість кісток з того часу лежать у братських могилах вперемішку – вороги з друзями, старі з молодими, жінки з чоловіками. Радянська влада традиційно не розбиралася і загортала усіх одним бульдозером – не те, що нелюди-нацисти, які кожного свого солдата клали у окрему труну та ставили хрест.

За війну, що вас на неї кличуть з могил, за спекуляцію на ваших подвигах, за блюзнірство і зневагу до ваших нагород пробачте нас, діди! Пробачте, воїни!

Вічна вам пам’ять і вічний спокій!

P.S.Окремо хочеться звернутися до молоді:

Друзі, помаранчево-чорні стрічки – це не символ футбольного клубу „Шахтар”, хоч кольори і співпадають. Це не символ якоїсь політичної організації – „Партії регіонів” чи „Нашої України”.

Право носити орденську стрічку можна заробити тільки на полі бою. Знайте, що ані Орден Слави, ані Георгієвський хрест у мирні часи не давали, а отже ваші діди та прадіди за цю стрічку платити власною кров’ю. Тому не варто в’язати її на себе. Адже вам не отримати таких нагород – і слава Богу! – тож майте совість і поважайте мертвих!

Бо колись всі ми помремо.

http://www.kobzar.com.ua/index.php?id=4&theme_id=55

Прикреплённые изображения:
Юрко Пістрява стрічка Юрко Пістрява стрічка Юрко Пістрява стрічка Юрко Пістрява стрічка Юрко Пістрява стрічка Юрко Пістрява стрічка Юрко Пістрява стрічка Юрко Пістрява стрічка Юрко Пістрява стрічка Юрко Пістрява стрічка
Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.
Комментариев: 37
Lisa111
1 Роман (Lisa111)   • 01:12:17, 13.05.2012 [Материал]

http://s019.radikal.ru/i632/1205/88/5dc21cb8399e.jpg
http://s52.radikal.ru/i136/1205/1b/90d93a7958ff.jpg
Pulp_Fiction
2 Винсент Вега (Pulp_Fiction)   • 08:49:40, 13.05.2012 [Материал]

Носить георгиевскую ленту это тоже самое, что носить чужие медали и ордена.
Sams2
3 Александр (Sams2)   • 12:13:26, 13.05.2012 [Материал]

Это не лишено логики, но есть но. Есть строго регламентированный статус каждой награды, ее описание, порядок ее расположения на груди, очередность с другими наградами. То же самое касается орденских планок, обозначающих награждение данной наградой. А просто ленточка - это символ....
Lisa111
4 Роман (Lisa111)   • 12:23:46, 13.05.2012 [Материал]

А если к "Герой СССР" лента красного цвета, то красные трюселя теперь всё, запрещены? Сначала соверши подвиг, а до этого только трюселя белого цвета?

Ордена и медали имеют номера и свои книжки, а к лентам я номеров не видел, так что ношу, что хочу.
ПривидзГаю
5 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 12:28:57, 13.05.2012 [Материал]

"Орденська стрічка – це невід’ємна частина ордену. Щоб переконатися у цьому достатньо зазирнути до будь-якого довідника. Мало того, носити її, так само, як і сам знак, мають право виключно особи, які цим самим орденом нагороджені."
Юрко
6 Юрій Градовський (Юрко)   • 13:25:18, 13.05.2012 [Материал]

Особливо дико виглядають "нагороджені" автівки таксі марок "Мерседес", "Опель", "БМВ", "Фольксваген"...
Lisa111
7 Роман (Lisa111)   • 13:29:29, 13.05.2012 [Материал]

Особенно дико выглядят недочеловеки, поклоняющиеся идеям Гитлера.
Юрко
8 Юрій Градовський (Юрко)   • 13:43:02, 13.05.2012 [Материал]

...типу Фердінанда Порше, конструктора танка "Тигр"? Так, популярні його автівки - "Порше", "Фольксваген".
Lisa111
9 Роман (Lisa111)   • 13:58:06, 13.05.2012 [Материал]

Гитлер не считал Порше недочеловеком, а вот вас - украинских нациков (как всех славян)считал. А вы ему поклоняетесь, ну вернее, его идеям.
ПривидзГаю
12 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 19:17:51, 13.05.2012 [Материал]

8 Роман Lisa111 (Сегодня 13:29:29)
"Особенно дико выглядят НЕДОЧЕЛОВЕКИ, поклоняющиеся идеям Гитлера."

"Нацизм дотримується ідей про зверхність «вищої», «панівної» раси над іншими, «неповноцінними» націями і расами (доктрина «надлюдини» і «НЕДОЛЮДИНИ»)"

Замислився над Вашими словами і змістом ідеології нацизму, хм...
SteamRoller
11 Михаил (SteamRoller)   • 14:59:22, 13.05.2012 [Материал]

>>Орденська стрічка – це невід’ємна частина ордену.

Э, не. Не путайте утверждённую законом орденскую планку и, к примеру, изображённые на вашей фотографии чёрно-жёлтые трусы.
SteamRoller
10 Михаил (SteamRoller)   • 14:57:43, 13.05.2012 [Материал]

Знамя Победы - красное.
Это да.
DeadPixel
13 Дмитро (DeadPixel)   • 21:22:42, 13.05.2012 [Материал]

Знову срач про ті стрічки. Носити, не носити... Видно немає інших тем для обговорення.
Lisa111
14 Роман (Lisa111)   • 21:37:48, 13.05.2012 [Материал]

100-процентово. Носить или не носить - личное дело каждого. А тут начинается: это не смотрите, это не носите..
ПривидзГаю
15 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 13:05:31, 14.05.2012 [Материал]

Це справа совісті, зневажати чи ні військову нагороду.
SteamRoller
16 Михаил (SteamRoller)   • 13:46:37, 14.05.2012 [Материал]

Оранжево-чёрные трусы - это, по вашему, "вийськова нагорода", или нет?
Если я их, к примеру, сожгу, обижу ли я кавалеров Георгия?
ПривидзГаю
18 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 15:04:58, 14.05.2012 [Материал]

"І не треба розповідати, що підтяжки теж бувають смугастими, і дитячі банти та шарфи. Адже випадкове співпадіння кольорів – це одне, а пов’язування стрічок на машини з метою імітувати орденську стрічку – зовсім інше. Це свідоме приниження військової нагороди."
Riddler
25 Riddler (Riddler)   • 15:42:51, 14.05.2012 [Материал]

Тогда к чему здесь 4-е фото снизу?
ПривидзГаю
26 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 15:45:05, 14.05.2012 [Материал]

Це питання не до мене. ;)
Riddler
28 Riddler (Riddler)   • 15:49:24, 14.05.2012 [Материал]

Я понимаю:), ваше мнение хочу услышать
ПривидзГаю
31 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 18:23:10, 14.05.2012 [Материал]

Ні до чого))
Riddler
17 Riddler (Riddler)   • 13:56:16, 14.05.2012 [Материал]

А желто-голубые (цвета государственного флага) ленточки можно носить? Хочется ваше мнение услышать по этому поводу?
ПривидзГаю
19 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 15:07:33, 14.05.2012 [Материал]

Кольори державного прапора взагалі-то синьо-жовті. Можна звісно.
Riddler
20 Riddler (Riddler)   • 15:25:10, 14.05.2012 [Материал]

Можно? Тут один парень, в комментарии №6 сказал, что "Орденська стрічка – це невід’ємна частина ордену". Так вот "синьо-жовта" лента является частью ордена «Золотая Звезда» и ордена Державы, которыми награждаются герои Украины. Так что "Це справа совісті, зневажати чи ні нагороду Героя України".
ПривидзГаю
21 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 15:26:44, 14.05.2012 [Материал]

Не підкажете чому ці нагороди саме синьо-жовті? :)
Riddler
23 Riddler (Riddler)   • 15:40:22, 14.05.2012 [Материал]

Нагороди взагалі-то не синьо-жовті. Синьо-жовта лише орденська стрічка :)
ПривидзГаю
24 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 15:42:41, 14.05.2012 [Материал]

Ви ж мене зрозуміли, я мав на увазі чому стрічка синьо-жовта? :)
Riddler
27 Riddler (Riddler)   • 15:48:33, 14.05.2012 [Материал]

Я дизайном не занимался. Я просто констатирую факт, что сине-желтая лента это лента ордена, а посему вы определитесь, можно ли носить орденские ленты или нет. Или у вас, как обычно, всё выборочно, всё так как вам удобно?
ПривидзГаю
29 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 15:50:38, 14.05.2012 [Материал]

Е, ні так справа не піде, дайте будь ласка відповідь, а не з'їжджайте.
Riddler
30 Riddler (Riddler)   • 15:53:57, 14.05.2012 [Материал]

Я не могу вам дать ответ на вопрос "Почему лента сине-желтая", так как я не являлся дизайнером ленты и ордена вцелом. http://uk.wikipedia.org/wiki/Герой_України - тут про это не сказано.
ПривидзГаю
32 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 18:26:43, 14.05.2012 [Материал]

Гаразд підемо іншим шляхом, чому стрічка Героя РФ триколорна (білий, синій, червоний)?
Riddler
33 Riddler (Riddler)   • 18:29:50, 14.05.2012 [Материал]

Да не надо из меня вытягивать про флаг государства. Говорите дальше чего хотели сказать.
ПривидзГаю
34 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 18:39:40, 14.05.2012 [Материал]

Ви самі відповіли на рахунок стрічки (чому можна носити синьо-жовту), вітаю!
Riddler
35 Riddler (Riddler)   • 18:43:13, 14.05.2012 [Материал]

Одну минуточку, на что я ответил? Какая разница какого цвета орденская лента? Уж нет, если орденскую ленту нельзя носить, значит нельзя. Пусть даже если она с флагом цвета одного. А то получается, как я написал в своем посте №28, что у вас, как обычно, всё выборочно, всё так как вам удобно.
ПривидзГаю
36 Привид з гаю (ПривидзГаю)   • 18:47:05, 14.05.2012 [Материал]

Просто синій і жовтий колір мають відношення не лише до кольорів стрічки ордену, а "георгіївських" прапорів не зустрічав, і не знаю у якої держави така символіка.
Синій і жовтий це кольори державного прапору України, відповідно символіки держави.
Riddler
37 Riddler (Riddler)   • 19:57:34, 14.05.2012 [Материал]

О, пошли исключения, которые сами вы и придумали. Я ж говорил, что всё равно перекрутите в свою сторону. Какая разница, что "георгиевских" флагов вы не встречали? Орденскую ленту либо можно носить, либо нет. Третьего не дано. Ну а если хочется ходить с символикой страны, флаг в руки (в прямом смысле).
Нескучный
22 Игорь (Нескучный)   • 15:38:01, 14.05.2012 [Материал]

Эта лента такой же обман как и вся эта больная истерия по поводу даты в россии.


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо