Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 17 Января 2022    20:41:14
Житомир » Мой блог » amberis » 2013 » Февраль » 20
amberis ТИ ДИВИ! 21 ЛЮТОГО Міжнародний День Рідної Мови.

amberis


Оценка: 3.7/5 Голосов: 6

ТИ ДИВИ! 21 ЛЮТОГО Міжнародний День Рідної Мови.

20 Февраля 2013, 01:07:39 1797 3.7 7

Особисто  вважаю, що Українська Мова не потребує політичного захисту. Для неї не потрібно створювати «фан-зони», законодавчо насаджувати або скандально пропагувати. Це виглядає штучно і часом огидно.
Наразі щиро переконаний: вона потребує продуманої популяризації,  позиціювання та поширення. І неабияку роль в цьому відіграють харизматичні носії мови - батьки, родичі, друзі, вчителі, письменники, поети, співаки, тощо.
Тому не випадково в Міжнародний День Рідної Мови ми запросили до Житомира непересічну особистість: щасливу дружину, письменницю і прекладача - Надійку Гербіш.
Інформаційна довідка:
Надійка Гербіш (Шевченко) – щаслива закохана жінка, пригодошукачка та мандрівниця. У вільний від мандрів і мрій час письменниця займається перекладами, викладає історію світової літератури, фотографує й пише книжки. Разом зі своєю родиною мешкає в затишному будинку з вікнами, що виходять на Збаразький замок. Авторка вірить, що її основне завдання – дарувати натхнення і радість. Перша збірка Надійки «Теплі історії до кави» побачила світ у вересні 2012 року й одразу стала українським бестселером, захопивши читачів щирістю і теплом.
«Теплі історії до шоколаду» – це продовження попередньої книги автора «Теплі історії до кави». Проте у новій книжці все таки більше ілюстрацій, фотографій з подорожей, за словами самого автора, у ній більше оптимізму, рок-н-ролу та веселощів.


Ритуал.

«Ти пам'ятаєш, як усе почалося?» — спитала вона сьогодні вранці, щойно прокинувшись.
У неї завжди дивні запитання спросоння. Щось собі наснить уночі, а потім домучує... Якось запитала, за що він її кохає. Потім — що він бачить у її очах. Ще колись — як має пахнути любов. А якогось разу взагалі перевершила себе, запитавши, що він скаже, коли вперше усвідомить, що вони разом постаріли.
Тому він намагався прокидатися раніше за неї й готувати каву в ліжко — усе, як учать підручники з етикету для закоханих. І зовсім не тому, що він був невиправним романтиком, — радше навпаки. Коли вона мліє від ніжності й п'є гарячу каву зі спеціями, то мовчить. Інколи, щоправда, нахвалює його, часом просто мурчить, як удоволена кицька, але принаймні не ставить своїх безглуздих запитань. Як пахне любов? Ну ви лишень подумайте. І звідки те все береться в її голові?
Це було єдине питання, яке він пробував ставити у відповідь на її, безглузді. Але вона ображалася, супила губки, поверталася спиною до нього, накривалася ковдрою з головою і взагалі поводилася так, наче вся та безглуздість із запитань переходила в учинки. Тому він відмовлявся від усіляких спроб зрозуміти жінку. Краще вже варити їй каву щоранку.
«Ти пам'ятаєш, як усе почалося?» — запитала вона. Заскочила його зненацька! Прокинулася раніше! Але ж сьогодні субота... Невже йому ніколи-ніколи-ніколи не вдасться поспати трохи довше? Перше, що він скаже, коли зрозуміє, що вони разом постаріли, буде: «Звари мені кави, кохана. Сьогодні субота, і мої старечі суглоби геть не хочуть вилазити з-під ковдри. Ти все-таки молодша», — він це вже знав. Може, ще трохи, і він навчиться відповідати на всі її вранішні запитання, і вона сама буде чимдуж бігти на кухню, щоби зварити...
— Що ти пам'ятаєш?
— Що?
— Як усе почалося?
— Що?
— Коли ти закохався?
— У кого? (Сьогодні субота, субота, субота!)
— Ну, по-справжньому.
— Тобто?
— Ну не тобто. Ти знаєш.
— Що? (Ще трішки, і вона сама втече на кухню, і зробить каву без спецій, натомість із вершками - їй так гарно вдається збивати пінку!)
— Припини! І скажи, чи пам'ятаєш, — вона вже зібралася насупити губки і повернутися спиною.

...Ця жінка вже стільки років виводить його з себе. Вона любить млосні романтичні комедії, з її боку ліжка досі спить м'який ведмедик, у неї вісім відтінків губної помади, вона не вміє зашивати дірки й різати хліб рівно. Вона плаче, коли читає книжки. Вона слухає блюз і теж під нього плаче. Вона плаче просто так, коли їй заманеться. Вона пам'ятає всіх героїв із романів якихось там сестер Бронте, проте забуває купити хліба й посолити вермішель. І коли вона прокидається раніше за нього, то ставить свої нестерпні запитання.
Ні, він не пам'ятає «як усе почалося». Він не пам'ятає, коли до безпам'ятства закохався, не пам'ятає, чому вирішив запросити її на каву під час обідньої перерви, не пам'ятає, коли белькнув оте «ти вийдеш за мене?». І навіть не пам'ятає, навіщо.
Єдине, що він знає, — це те, що нізащо би нічого не змінив, навіть якби добрий чарівник сотню разів давав йому можливість повернутися в минуле, закохатися в іншу (практичну й урівноважену) жінку, яка би сама варила каву вранці й готувала смачні та досолені супи замість вермішелі.
Але він кохав це навіжене дівчисько, хотів бачити її щасливою й досі ні про що не шкодував. Якби вона ще тільки мовчала вранці... Але тоді все було би, напевне, по-іншому, і він нічого б не знав про спеції до кави.
Він не вмів говорити гарних слів, не хотів їх говорити. Якщо чесно — не бачив потреби. Він любив її — і вона це знала. Бачила. Відчувала. Смакувала його коханням щоранку. Інколи хвалила, інколи мурчала, як удоволена кицька, але головне — не ставила своїх безглуздих питань.
— Сьогодні субота, люба. Я зроблю тобі з вершками.

© Надійка Гербіш, «Теплі історії до кави»

http://hudozhnytsya.livejournal.com/309830.html

Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.

Блоги на эту тему:
Комментариев: 7
Hoakina
1 Марина (Hoakina)   • 09:56:23, 20 Февраля 2013 [Материал]

Дякую за запрошення. Виправте заголовок.
amberis
4 Інгварь (amberis)   • 00:57:02, 21 Февраля 2013 [Материал]

Дякую! Запрацювався :)
bo4arov
2 Сергей (bo4arov)   • 11:34:03, 20 Февраля 2013 [Материал]

Наверно надо.
коррупционер
3 владимир (коррупционер)   • 20:16:18, 20 Февраля 2013 [Материал]

смотрел вчера по нтн передачу...милицейская хроника или как там она называется....
вот на что я обратил внимание.....
преступление в харьковской области....все должностные лица включая прокуроров и следователей разговаривают на украинском языке...
луганская область...тоже самое....
у одесской такая же ситуация.....
ровенская и так понятно....а вот с чернигова комментаторы были на ужасном русском....
amberis
5 Інгварь (amberis)   • 00:59:16, 21 Февраля 2013 [Материал]

О_О???
amberis
6 Інгварь (amberis)   • 01:05:03, 21 Февраля 2013 [Материал]

В планах також інтерв’ю в «Каві без цукру», прямий ефір на «Житомир.info» (об 11:00), сюжет або репортаж на ЖОДТРК. Очікуємо на неймовірно насичений день :)))
amberis
7 Інгварь (amberis)   • 03:02:51, 22 Февраля 2013 [Материал]

Неймовірна особистість! Неймовірний день!


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо