Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Вторник, 09.03.2021    02:55:26
Житомир » Мой блог » aaa777 » 2013 » Декабрь » 16
aaa777 В экстремальных условиях. Как известные люди стали волонтерами Майдана

aaa777


Оценка: 3.1/5 Голосов: 17

В экстремальных условиях. Как известные люди стали волонтерами Майдана

16.12.2013, 03:53:24 1518 3.1 16

15.12.2013
Екатерина Сергацкова

За три недели Евромайдана многие украинцы оказались в совершенно нетипичных для себя условиях. Посреди Киева появился целый город, который некоторые уже называют столицей Европы.

В каком-то смысле это действительно так: за происходящими событиями наблюдают и с Запада, и с Востока, а европейцы, кажется, невероятно вдохновлены Майданом, поскольку Киев сейчас олицетворяет собой западные протесты за права и свободы человека.

"Революционный" Киев стал средоточием взаимопомощи и поддержки. Ежедневно на нужды "майдановцев" в организованные копилки поступают десятки тысяч гривен, а в поддержании бытового комфорта участвуют довольно известные люди: топ-менеджеры прибирают снег, художники стоят в охране, бизнесмены строят баррикады.

И при этом считают, что их вклад не сравним с тем, что делают другие.

Екатерина Сергацкова поговорила с известными киевлянами, которые вышли на Майдан, чтобы бескорыстно помогать людям.

В этой статье -  некоторые из таких волонтеров, на самом деле из значительно больше.

Дмитро Шимків, генеральний директор компанії Microsoft в Україні

До недавнього часу я підтримував Майдан, приходячи туди як громадянин вечорами і у вихідні - був на Михайлівській до пізнього вечора, був на Віче.

От коли ти робиш це у вільний від роботи час, це одне. Але коли я побачив, що сталося в ніч на 11 грудня, то прийняв рішення постійно бути на Майдані і підтримувати людей.

Оскільки я є офіційною особою, то не можу одночасно перебувати на роботі і на Майдані. Тому я, дотримуючись етику і юридичну відповідальність перед компанією, тимчасово склав повноваження, вiдповiдно відмежувався від бізнесу - пішов у відпустку. І прийшов на Майдан допомагати.

Прийшов як громадянин.

Дмитро Шимків. Автор фото - Анна Грабарська 

Важливо, що на Майдані немає соціальної ієрархії. Разом зі мною сніг прибирав священик, дівчата, хлопець у військовій формі. Крім того, ми з колегою стояли біля постів, поїли міліціонерів чаєм, заряджали їм телефони.

Адже там такі ж хлопці, як і ми, у них є мами, їм потрібно зателефонувати, сказати, що все добре. А з місця зрушити не можна. Їх поставили в такі умови.

Є ще такий момент: на Майдані потрібно перебувати фізично, бути як би частиною всього. Це форма вираження незгоди з агресивними діями міліції.

Моя громадянська позиція виражається в тому, що я виступаю за дотримання прав і свобод людей. І вважаю, що влада здатна вибачитися, що влада повинна почати розслідування і покарати людей, які скоїли насильницький розгін Майдану.

Олексій Золотарьов, скульптор

Днями я займався тим, що збирав сніг для барикад. Хотів би брати участь і в нічний сторожі, але не можуть, оскільки хвора нога не дозволяє. Але кожен день я приходжу на Майдан і "створюю масу". Як на плакаті, який став знаменитим, я – "крапля в океані, який змінить країну". Допомагаю і з харчуванням: ось зараз приїде їжа, будемо розвантажувати, роздавати.

Тут я відчуваю громадянське єднання. Створення нації. Зараз про це всі говорять, це очевидно: створюється серйозне суспільство. Нещодавно я був у Відні, і екскурсовод через дві години екскурсії сказав: які погані політики, які вони корумповані і так далі.

Олексій Золотарьов. Автор фото - Анна Грабарська

Політики завжди будуть якимись не такими, як суспільство, але вони повинні виконувати свою роль. Майдан має довести, що ми їх беремо на роботу, ми платимо їм гроші з податків. А вони зобов'язані перед нами звітувати.

Я не задоволений діями Табачника - це один з меседжів, чому я тут стою. Він непрофесіонал, українофоб і взагалі неприємна особистість. Я проти такого міністра освіти, тому що він паплюжить історію і освіту як таку.

Зараз чиновники роблять все проти людей, а повинні робити для людей. У цьому у нас з ними виник великий розрив.

Звичайно, такі "майдани" не можуть збиратися постійно, адже цей колапс у Києві ускладнює життя місту. Але це тимчасова жертва, вона повинна привести до розуміння того, що ми повинні достукаться до влади, щоб ті виконували потрібні нам завдання. А інакше для чого вони?

Цікаво, що однією з завданням Майдану є не стільки вибір політика чи керівника, скільки створення громадських організацій та профспілок.

Тобто вони є, але саме зараз відчувають свою потрібність, свою силу. Вони були мертві, а тепер за рахунок громадського руху стали інструментами для того, щоб донести до влади та ладу ту чи іншу інформацію про які невдоволення і пропозиції людей.

Олексій Шеметюк, архітектор

З досвіду минулого Майдану, найправильніше, що можуть зробити кияни, - виходити вночі, коли найменше людей.

Я вирішив стояти на барикадах, якщо відбуваються якісь напади або провокації. А на час, коли все тихо, я обрав для себе іншу функцію - або ці барикади лагодити, або займатися чистотою на Майдані.

Знаходжу собі спорядження, пакети або мітлу, і починаю прибирати. Отримую від цього абсолютне задоволення: коли вичищаю яку-небудь ділянку, то наче вичищаю щось із себе. Робота велика, доводиться перемогати свою гординю. Така свого роду медитація.

Головне знаходити собі справу, щоб не стояти і не тупити.

Олексій Шеметюк. Автор фото - Анна Грабарська

Був цікавий досвід, здається, у вівторок, перед контактом з "Беркутом". Ми стояли на верхній барикаді на Інститутській, і там нас потренували, як ходити колоною, вставати в шеренгу, наступати і відступати.

Поділили нас в три-чотири сотні - нічний патруль. Логіка така: раз ми не спимо, потрібно, щоб і наш ворог теж не спав, щоб він, як і ми, був у тонусі.

Ми хвилюємося, що він прийде до нас, але у ворога немає відчуття, що вночі до нього можемо прийти ми. Ми пройшли по всіх блокпостах на Липках до Маріїнського парку, ввели в тонус вольєр з тітушками.

Коли в ніч на середу Майдан стали штурмувати, я відчував себе тут дуже потрібним. При цьому дивно, якими чіткими і усвідомленими були дії людей - як один злагоджений організм.

Потрібен, мабуть, проводити серйозний філософський аналіз усього цього. Поверхнево можна сказати, що це приклад потужної синергетичної соціальної роботи.

Синергія - термін, який несе в собі феномен самоорганізації. Приклад синергетики - візерунки на склі після морозу. Немає координаційного центру, але мільярди молекул складаються в певну фрактальну схему, яку можна описати математично. Я вважаю, що саме це відбувається зараз на Майдані.

Рівень усвідомленості нації піднявся настільки, що вона може абстрагуватися від необхідності мати лідера і може збиратися просто заради якогось гасла, ідеї - соціальної, культурної, економічної. Це той випадок, коли людей може зібрати ідея, а не поводир.

Мені здається, це найбільш потужний ефект, який можна зараз спостерігати. Я почав ще більше поважати нашу націю і зрозумів, що у нас є майбутнє. Незважаючи на довгі роки гноблення, настав певний Реннесанс, і, на мій погляд, чим більше буде тиску на нас, тим краще, тому що висікається домінують, а для нього потрібен мільйон атмосфер.

Маша Драгина, поэт, сценарист

В первые дни Майдана я просто приходила стоять и думала, что моего присутствия достаточно. А потом поняла, что очень хочется что-то делать.

Когда начал строиться Майдан и появились баррикады, я увидела, что на дальних баррикадах у людей нет возможности и времени достать горячего чая, особенной ночью, поскольку после полуночи людей гораздо меньше, а волонтеры стараются работать на одном месте.

Мы с другом купили несколько термосов и несколько дней разносим кофе и чай по дальним пунктам охраны. Когда мне однажды эти люди сказали – "вы ангел, мы вас так ждали!" - и начинали целовать мне руки, я поняла, что не могу их так оставить. Мы готовим им супы, покупаем перчатки и теплые носки.

Здесь кто-то помогает собирать деньги, кто-то помогает заключенным, кто-то постит новости, но иногда обычные потребности людей, которые находятся здесь, неизвестны, поэтому я стараюсь подходить к разным пунктам и спрашивать, что  нужно. Тогда мне говорят, что, например, под Лядскими воротами нужна вода, и я пытаюсь организовать воду, а где-то нужен кофе, где-то – колючая проволока…

Я понимаю, что есть медийные ресурсы, но все равно они не настолько оперативны, лучше просто подойти и спросить.

Маша Драгина. Фото из Facebook

Я чувствую, что ни высшее образование, ни профессиональный опыт не нужны, когда речь идет о помощи. Это может сделать любой человек.

Я не ангел и не герой, многие здесь делают больше, но просто есть вещи, которые никто – наверное, никто - кроме меня не сделает, и включается какая-то ответственность, что ли. Эта ответственность здесь у многих проснулась.

Я вижу здесь очень светлые открытые лица. Это люди, которые знают, что все делают правильно и соответствуют своим принципам, это очень здорово, и я тоже это чувствую.

Геннадий Корнев, менеджер по мультимедийным продуктам и услугам, текстовым и интеллектуальным развлечениям в Kyivstar GSM, экс-глава департамента приобретения и распространения контента PocketBook International

Я прихожу на Майдан в полночь, ухожу где-то после двух - дежурю на КПП возле Главпочтамта. Занимаемся тем, что проверяем людей, вызывающих подозрение. Проверяем сумки людей в масках – вдруг под ними скрываются провокаторы. Отсекаем пьяных и агрессивных людей, хотим начать использовать металлоискатель, чтобы избежать возможных неприятностей. Пока что металлоискателя нет, экспериментировали с приложением на смартфоне, но это не работает. Такие проверки сейчас просто необходимы.

Ггеннадий Корнев. Автор фото - Анна Грабарская

Для меня это не первый опыт: будучи студентом, я активно помогал на Майдане в 2004 году. Помогал переводить "Украинскую правду" на английский, был наблюдателем на всех турах выборов.

Прелесть нынешнего Майдана в том, что если в 2004 году были четкие лидеры, иерархия и централизованное управление, то сейчас это все похоже на bittorrent или bitcoin – систему open source. Если исключить  людей, которые сейчас занимаются управлением процесса, все равно останется эффективная система. И это очень хороший признак того, что у нас происходит формирование гражданского общества, и очень приятно иметь к этому хотя бы небольшое отношение.

Автор фото - Анна Грабарская


http://life.pravda.com.ua/person/2013/12/15/145711/

Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.
Комментариев: 16
Berserk80
1 63rS3rK (Berserk80)   • 10:47:46, 16.12.2013 [Материал]

Ни одного производственника -один креативный класс.
boomer
2 Дмитрий (boomer)   • 11:04:57, 16.12.2013 [Материал]

а ты производственник?
именно производственники - высшая каста?
ну если так, то успокою тебя, на Майдане очень много производственников
wowa
11 житомирянин (wowa)   • 13:57:30, 16.12.2013 [Материал]

на майдане очень много просто голодных и злых людей . не потому что вас не берут в Европу , а потому , что вы забили на Россию !...
Urend
13 Nou (Urend)   • 15:11:14, 16.12.2013 [Материал]

"на майдане очень много просто голодных и злых людей ."

Вы имеете в ввиду майдан ПР?
Что то мне кажется вы попали в точку.
Мишень вся побита, одни десятки
Hoakina
3 Марина (Hoakina)   • 11:34:05, 16.12.2013 [Материал]

На 1. Сказал производственник? Или всё таки креативщик? А?
Berserk80
4 63rS3rK (Berserk80)   • 11:44:24, 16.12.2013 [Материал]

айтишник. И да с электроникой тоже дружу.
Но я и не говорю я- подразумевая мы за всех -как это принято на евробомжатнике.
RapidDuck
5 Михаил Васильевич (RapidDuck)   • 11:59:08, 16.12.2013 [Материал]

Не смеши меня, "айтишник". Принеси-подай.
Berserk80
6 63rS3rK (Berserk80)   • 12:10:26, 16.12.2013 [Материал]

по крайней мере не в партии как ты)))
sax
7 sax (sax)   • 13:11:44, 16.12.2013 [Материал]

А где член твоего общества Буданов? Он тут недавно предлагал хохлам отсосать у Пассионара,он что поменял секс- ориентацию?
Berserk80
9 63rS3rK (Berserk80)   • 13:32:33, 16.12.2013 [Материал]

умно сказал!
sax
10 sax (sax)   • 13:36:14, 16.12.2013 [Материал]

Так-это правда, Админ убрал все его посты,он что с крыши поехал?
Berserk80
12 63rS3rK (Berserk80)   • 14:43:56, 16.12.2013 [Материал]

а я откуда знаю?
SteamRoller
8 Михаил (SteamRoller)   • 13:14:04, 16.12.2013 [Материал]

Ландо, допустим Руслана по "зовы души" со сцены выступает - но сколько стОит поставить эту сцену, арендовать проф. звуковое оборудование для неё, хоть кто-то представляет?
А, да, это же "люди всё сами", ага-ага.
Hoakina
14 Марина (Hoakina)   • 15:34:14, 16.12.2013 [Материал]

На 9. А на антимайдане в Мариинском парке кто башляет? Вам не интересно? Там тоже небось не домашнее караоке за 100 зелени используют.
Berserk80
15 63rS3rK (Berserk80)   • 17:21:19, 16.12.2013 [Материал]

Проблема в том, что ИСПОЛЬЗУЮТ все. Проблема в том, что "используют" именно народ.
Что мешает провести референдум?
Что мешает наблюдать за каждой урной?
Зачем ехать на антимайдан, что бы тупо перекрикивать одних дураков, вместе с другими дураками? Когда времена первобытных племен прошли и есть более цивилизованные способы, чтобы разрешить вопрос, на чьей стороне большинство!!!
aaa777
16 AAA (aaa777)   • 00:05:50, 17.12.2013 [Материал]

Про последние выборы на 5 участках читали ?
Сколько там жалоб ?
В этой гребаной стране честных выборов не будет еще очень долго (как и референдумов).
Как по мне, из-за таких, которые до сих пор за яныка. После всех Межигорий, Сухолучь, вышек Бойко, Курченков и прочего.
Я просто не представляю, что должен сделать янык, чтобы у него хотя бы в Житомире не осталось фанатов.


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо