Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Четверг, 22 Апреля 2021    16:16:42
Житомир » Мой блог » snova » 2015 » Март » 14
snova Товариство взаємної ненависті - ось хто ми такі.

snova


Оценка: 2.7/5 Голосов: 7

Товариство взаємної ненависті - ось хто ми такі.

14 Марта 2015, 20:38:30 1402 2.7 1

Ніхто нікого не любить. Ніхто нікого не поважає. Кожен сам по собі - окремо від інших, красивий і розумний, в білому пальто.

Будь-який спір - привід для онлайн базарного скандалу, який чесно закінчується найнижчими образами. З них же, власне, і починається.

Але легкість, з якою люди (і начебто не самі останні люди) забувають не лише про елементарні пристойність, а й про презумпцію невинності, і про відповідальність, яку припускають публічні висловлювання, і навіть про найпростішому соромі - ось це все трохи шокує.

І ось ти думаєш: чому? Вони завжди такі були або це якийсь синдром останнього часу? Може, це правда сумний результат нескінченного спілкування в соціальних медіа, де ніхто ні на чому не здатний зосередитися від надлишку безглуздої інформації і де все підігрівають градус істерики, бо тут є помилкове відчуття свободи слова?

Я називаю його помилковим, тому що інтернет - це повна анархія. І анархія - це не свобода. Свобода все ж має межі і правила. Свобода - це теж суспільний договір, заснований на дотриманні законів і правових норм. Як не дивно, але справжня свобода - це ще більше обмеження, на яке ти погоджуєшся заради, умовно, блага людства. Заради прав людини ти стримуєш власну думку щодо ... ну хоча б гомосексуалів, або мігрантів з Африки, або людей іншої віри.

А ось анархія - це коли ніхто нікому не авторитет («авторитет» у значенні і як «влада»). «Анархія є крайньою негативної формою існування держави після деспотії, коли викорінюються« зачатки добра », - писав Іммануїл Кант.

Якщо подивитися по сторонах, то «зачатки добра», дійсно, затоптані - нещадна натовп, хоч і віртуальна, знищує їх своїми криками, мета яких лише в тому, щоб образити якомога більше людей, які тобі не подобаються, наприклад тому, що у них світле волосся (або вони літають економічним класом).

І зовсім незрозуміло, звідки така нестямно взаємна неприязнь, яка тліє всередині, чекаючи найменшого потрясіння, щоб виплеснутися найпотужнішим потоком злості.

Це все від неробства? Від страху? Від неробства, і страху, і невизначеності?

«Зачатки добра», тобто більш-менш здорові міркування без паніки і без істерики, але з адекватним сприйняттям реальності, нікому не цікаві. Навіть незважаючи на те, що розумне думку іноді з'являється - але його спалює цей натиск священної люті.
І ось особисто мені прикро, що розумні й талановиті, енергійні і значні люди пропадають в цих брудних скандалах, розчиняються у взаємній тупий неприязні. Скільки доброго вони могли б зробити, якщо постаралися бути трохи терпиміше і уважніше один до одного - хоча б пофарбувати разом паркани або посадити квіти у дворах, як це роблять пересічні громадяни без всяких білих пальто, яким колись строчити безпідставні звинувачення у себе на сторінках.

Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.
Комментариев: 1
TarasS
1 Тарас (TarasS)   • 20:55:43, 14 Марта 2015 [Материал]

"А ось анархія - це коли ніхто нікому не авторитет («авторитет» у значенні і як «влада»). «Анархія є крайньою негативної формою існування держави після деспотії, коли викорінюються« зачатки добра », - писав Іммануїл Кант."

Анекдот дня: анархо-лівацький погромник snova закликає до лагідності і поваги авторитетів. :)

Ти хоч сам читаєш, що тицяєш у блоги? Таке враження, що у тебе права півкуля категорично не дружить з лівою.


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо