Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Вторник, 09.03.2021    09:34:43
Житомир » Житомир » lakrimosaiv » 2019 » Март » 11
lakrimosaiv Розвиток Житомира як міста рівних можливостей

lakrimosaiv


Оценка: 2.1/5 Голосов: 7

Розвиток Житомира як міста рівних можливостей

11.03.2019, 07:31:34 969 2.1 6

Я вже на перший рік є депутаткою Житомирської міської ради. Минулого року очолила депгрупу "Рівні можливості", яка сприяє розвитку гендерної рівності в місту, завдяки моїй ініціативі влітку 2018 року Житомир прийняв Європейську Хартію Рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад (CEMR). Окрім того, проводилися Дні округу, які сприяли розробці концепції його подальшого розвитку та вирішення дрібних але важливих питань (ремонту підземного переходу, вулиць, встановлення освітлення).
Але моя стратегічна мета - сприяння поліпшенню стану екології, втілення у реальність концепції "Житомир – місто рівних можливостей" та активне залучення громадян до розвитку міста.

Гендерна рівність та місто рівних можливостей

Тема гендеру є актуальною не лише в Житомирі, а й в Україні. Вона стосується всіх, не залежно від статі, статусу й професії: це і не відремонтована дорога, і не прибрані вулиці, і захворювання. Так, наприклад, чоловіки хворіють на туберкульоз частіше ніж жінки, через те, що вони пізніше звертаються до лікарів, Що стосується доріг, то левова частка населення користується пішохідними зонами, якщо тротуари будуть відремонтовані й прибрані, ймовірність упасти й залами ногу нівелюється. Проблема гендеру криється у повсякденному житті. Чим швидше суспільство це зрозуміє, тим швидше її можна буде вирішити й створити «розумні міста». Кроки для цього вже зроблені. У першу чергу, – прийнята Хартії рівності, яка сприяла подальшому руху у вирішенні питання гендеру: на останній сесії міськради було затверджено концепцію розвитку міста на найближчі роки «Житомир – місто рівних можливостей». Я була ініціатором, її мета – це в першу чергу дізнатися, у яких сферах суспільного життя недопрацьовується гендерний компонент, де саме відсутнє гендерне бюджетування. Таких галузей багато в нашому місті, тому дане питання потрібно вирішувати комплексно. Одним з фундаментальних кроків до цього є введення штатної одиниці відповідальної за гендерні компоненти в документах міської ради. Це великий просвітницький процес, який полягає у вирішенні проблеми зсередини, допоможе змінити ментальність й підходи розв’язання важливих питань у різних сферах суспільного життя. Звісно, цього не можна досягнути швидко, але процес вже запущений.

Діалог як важлива складова розвитку міста

Я щороку проводжу дні округу й зустрічі з мешканцями, перед якими я підзвітна. Це корисна практика, адже я як депутатка й як громадський діяч маю змогу почути їхні думки з приводу тих чи інших важливих питань, відчути настрої, які панують у суспільстві. Завдяки цьому можна ефективно планувати подальшу діяльність. Окрім того, це руйнує бар’єри між депутатом та звичайними громадянами. Діалог між владою та громадськістю дуже важливий. Мешканці округу бачать, що я звичайна людина, така як і вони, яка делегована від громади, щоб донести їхні інтереси на наступний рівень, вирішити важливі питання. Завдяки комунікації з громадянами у минулому році я сприяла проведенню ремонту вулиці Клосовського 3, 5, 7, встановлено лави та дитячі майданчики, виділено кошти на дитяче обладнання шкіл, садочку, поліклініки, відремонтовано в них вбиральні, розпочато реконструкцію підземного переходу. На жаль, якість нового ремонту підземки жахлива, але я це просто так не залишу: буде створено комісію й для усунення цієї проблеми.

Добросусідство та рівні можливості

У подальшій своїй діяльності я планую проводити загальноміські заходи. Одним з них є День добросусідства. Він має на меті об’єднати житомирян у розмовах про господарювання в нашому місті, змусити владу вийти на один рівень комунікації з населенням: зібратися на Михайлівській спільно з усіма структурами міської ради і обговорити важливі питання сьогодення. Проте таке спілкування важливе і всередині малих громад, наприклад, жителів багатоповерхівок. Якщо вони зберуться і спокійно обговорять шляхи вирішення питань, які їх хвилюють, то це буде значний крок ще й у розвитку міста, що допоможе наблизитися до втілення у реальність концепції «Місто рівних можливостей». Люди в сучасному суспільстві стали занадто закритими для діалогу між собою, для вирішення буденних проблем. У ХХІ столітті без комунікації нікуди. Що стосується безпосередньо рівних можливостей, то я планую організувати День рівних можливостей, який за основу бере концепцію всесвітнього руху «Me too», головна мета – привернення уваги до утиску певних можливостей людини, громадянина. Завдяки такому дню можна буде звернути увагу громадськості до питань гендерної дискримінації, зруйнувати гендерні стереотипи. Це буде ще один важливий крок у розвитку Житомира як міста рівних можливостей.

Екологія на часі

Окрім гендерної рівності Європейський Союз визначає ще одну важливу складову успішного розвитку суспільства – це екологія. Вирішення даного питання я також займаюся. Проблема охорони довкілля є досить болючою і в нашому місті. Для того, щоб донести важливість цієї теми до громадян, потрібно багато зусиль і часу. Усе починається з малого – якщо дитину змалечку привчати викидати сміття лише в урни, прибирати після себе, то в подальшому це дасть свої плоди і призведе до позитивних зрушень у питанні екології. Саме так я виховую свого сина. Окрім того, це потрібно вирішувати не лише на рівні міста, а й на рівні Україні в правових аспектах: прийняти відповідний закон, який карав би тих, хто викидає сміття у недозволеному місці, не прибирає після вигулу своїх домашніх улюбленців (це питання підіймаю на кожній третій сесії та комісії). Важливим кроком для збереження навколишнього середовища буде прийняття зініційованого мною проекту рішення щодо зменшення використання кількості поліетиленових пакетів. Рішення вже опубліковане, далі голосування, а потім велика публічна робота з житомирянами та підприємцями міста. Маю надію, сміттєпереробний завод, про який уже говорять десятки років, наступного року все ж запрацює, бо без нього сортування та вторинна переробка не матимуть ніякого сенсу.

«Будете в Києві, не забудьте заїхати в Житомир…»

Я як депутат та громадський діяч часто беру участь у міжнародних конференціях. Це корисний досвід та можливість розвивати своє місто у правильному напрямку. Окрім того, це допомагає покращити туристичну привабливість та закріпити позитивний статус Житомира, напрацьовувати авторитет. Завжди, коли буваю за кордоном, запрошую побувати у Житомирі: «Будете в Києві, не забудьте заїхати в Житомир, це поруч». Я любою своє місто і мій обов’язок гідно його розвивати.

Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.
Комментариев: 6
Tigran
1 Tigran (Tigran)   • 11:06:23, 11.03.2019 [Материал]

"ибо это ваша ЕСТЕСТВЕННАЯ СРЕДА ОБИТАНИЯ!"

AntiSvinomir, а позвольте у вас спросить, а какая ваша естественная среда обитания? Спасибо
Юрко
2 Юрій Градовський (Юрко)   • 18:59:08, 11.03.2019 [Материал]

Чи підтримуєте Ви, авторко, позитивну дискримінацію?
Гражданин
3 Гражданин (Гражданин)   • 21:44:48, 12.03.2019 [Материал]

https://varlamov.ru/3343830.html
Tigran
4 Tigran (Tigran)   • 11:29:50, 13.03.2019 [Материал]

"Ответ устроил?"

Нет, не устроил. Вопрос был, в какой среде вы живёте, а не чем вы занимаетесь или не занимаетесь, кто ваши кумовья, как вы паркуетесь
Tigran
5 Tigran (Tigran)   • 09:20:54, 14.03.2019 [Материал]

" У тебя ко мне вопросы?"

Нет. Просто вас часто ассоциируют с каким то канадским полицейским Калгарианом. Я думал что вы живёте в Канаде, или в Швеции, на крайний случай в Мексике и среда обитания ваша другая. А вы всё про Хмельники да про Житомир. Теперь всё понятно. Вопрсов нет
Ромашка
6 Пе (Ромашка)   • 15:17:59, 14.03.2019 [Материал]

"ассоциируют с каким то канадским полицейским Калгарианом."

снего такой канадский полицмэн, как с х...я молоток


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо