Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Пятница, 03 Декабря 2021    22:21:50
Журнал » Статьи » Авторская колонка » Владислав Пучич, Житомир » WolanD

Московську реконструюють!

Автор Владислав Пучич

Владислав Пучич

все статьи автора

Як сумно зазначають житомиряни, кожен мер, який приходив, намагався очистити вулицю Московську від стихійної торгівлі. Саме 21 жовтня це зробити таки вдалось. Близько дев’ятнадцятої години за допомогою крану та двох вантажівок почався демонтаж так званих «гробіків» - металевих кіосків з вулиці Московської у районі Житнього ринку.

Підприємці добровільно демонтували свої кіоски, дійшовши домовленості про будівництво нових торгівельних площ на вулиці Велика Бердичівська, 53-а. Однак цьому передувала значна робота з боку міської влади. Житомирський міський голова Віра Шелудченко, напередодні перенесення так прокоментувала ситуацію: "Ми їм знайшли землю, провели сесією міської ради акт обстеження земельної ділянки, провели відведення цієї ділянки, потім тривали довгі перемовини з тими підприємцями, які мають туди з'їжати. Все це оформлено і погоджено. Вони добровільно звільняють вулицю Московську". Виконавчий комітет на своєму позачерговому засіданні надав дозвіл ТОВ ЮВК на будівництво нових місць для торгівлі на вул. В. Бердичівська, 53-а. Стосовно решти працюючих міський голова зазначила, що для їх послуг новозбудований ринок на Домбровського, 25.

Втім, не всі з цим погодились. Вранці 22 жовтня торгуючі пікетували Будинок правосуддя. Щоправда, не зовсім зрозуміло з якою метою. Після цього протестувальники перемістились до будівлі міськвиконкому. Конкретних вимог не висували, однак сказали, що пікетуватимуть мерію, оскільки запропоновані для торгівлі місця їх не влаштовують через малу кількість покупців.

Дії підприємців, які добровільно демонтували власні кіоски супроводжувались незадоволенням решти торгуючих. Працюючий з Московської, який назвався Віктор: "То є бандитська акція Шелудченко над народом. Два суди вона виграла, але я не знаю яким способом. Я думаю, що під тиском".

З пропозицією прокоментувати ситуацію ми звернулись до адвоката, який захищав інтереси приватних підприємці з Московської у судовому процесі проти міськвиконкому.

Валентин Климчук, представник п/п О. Шалаєва у суді: "Виконком пішов нам на зустріч, забезпечивши право на розміщення торгівельного комплексу по Великій Бердичівській, а в свою чергу приватний підприємець Шалаєв подав відмову від апеляційної скарги. Мала місце усна домовленість, яка була закріплена укладенням договору". Також на запитання чи здійснювався якийсь тиск під час судового процесу, адвокат відповів, що особисто на нього – ні. Стосовно судових інстанцій – таких фактів не відомо.
Нам, в свою чергу було цікаво довідатись про співвідношення тих хто працював на Московській законно і ні. Той же Віктор на запитання як багато людей працює на Московській відповів: «Ну 44 кіоски, виходить… 200-250 людей (!?) ну-у, справа у тому, що у кожному кіоску працює майже дві людини, ну і плюс хазяїн, от і порахуйте. Приблизно так». Отже, 44 кіоски по майже дві людини, хай навіть з хазяями, це аж ніяк не 250 людей. Вони, звичайно, на вулиці були. А от про законність їх перебування там говорити не доводиться.

Питання про відселення торгуючих з Московської активно звучить у місті понад півтора року. «Я думаю, що не можна бажання групи людей, які тут торгували ставити на рівень бажань мешканців міста. Ще рік тому, після прийняття відповідного рішення міськвиконкомом ми їм пропонували місця по вулиці Домбровського, 25, де за рахунок міської влади обладнанні робочі місця» - прокоментував заступник міського голови Ігор Гундич.

Однак, для декого з торгуючих це, виявляється, стало прикрою несподіванкою. За словами приватного підприємця Надії Кундич, їх ніхто не попереджав. Також, підприємці незгодні переїздити на ринок на Домбровського. А п/п Ольга Любарець стверджує, що на сьогоднішній день вона та її сім’я залишилась без роботи і вони не знають, що робити далі.

У всій цій історії цікавою є маленька нестиковочка. З однієї сторони торгуючі скаржаться на тяжке життя, стверджуючи, що на Московській стоять, цитую «жінки, бідні, одинокі, з дитиною, які побрали кредити на квартири».

Отже виходить, що дрібні речі з вулиці Московської дозволяють взяти кредит на квартиру. Але й це ще не все. Як відомо, торгуючі пропонували владі… 1 мільйон гривень для погашення заборгованості міста за газ, аби їм дозволили торгувати в центрі й надалі. Як то кажуть, без коментарів.

Безпосередні роботи розпочались 22 жовтня. Згідно проекту вулиця Московська буде розширена на 4 метри, що дозволить створити парковку та звільнити дві повноцінних смуги для руху транспорту по вулиці. Це, безперечно, позитивно відобразиться на трафіку центральних вулиць міста. Вже демонтовані бордюри, буде укладатись асфальт, гранітна плита, гарні лавочки та ліхтарі. Також ініціативу влади активно підтримали власники магазинів, які виходять на Московську. «Вони йдуть нам на зустріч і готові приймати участь у співфінансуванні реконструкції вулиці. Кожен внесе свій вклад у те, щоб вулиця Московська стала такою, якою всі мешканці хотіли б її бачити» - зазначив заступник міського голови Ігор Гундич, який безпосередньо курує питання.

Також варто відмітити, що по багатьом опитуванням близько 80% житомирян підтримують благоустрій вулиці. Так, деякий час тому на сайті Журнал міста Житомира було розгорнута громадська кампанія, метою якої був збір підписів за виконання рішення виконкому № 812 "Про звільнення вул. Московської від об'єктів дрібнороздрібної мережі". Звернення, як бачимо, цілком задоволено.
Мешканці прилеглих до базару будинків також виявились одностайними в оцінці стихійної торгівлі під їхніми вікнами, зазначаючи, що давно вже чекали на цей крок міської влади, оскільки постійний шум та антисанітарія стали для них справжнім випробуванням. Перехожі, до яких зверталась знімальна група Студії громадського телебачення «До ладу!» однозначно позитивно оцінювали реконструкцію вулиці.

Отже, короткий підсумок.

З одного боку стоять інтереси купки торгуючих, які за будь-яку ціну намагались виторгувати для себе центр міста. З іншої – інтереси сотень сімей з прилеглих будинків і тисяч інших житомирян, які упродовж багатьох років соромляться провести гостей таким центром.
Безперечним є факт – влада зробила важливий крок. Сподіваємося, наступних не доведеться чекати так само довго. Тож, запрошуйте гостей до Житомира…
Автор: WolanD
Владислав Пучич | 01 Декабря 2007 | Просмотров: 6633
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 0

Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо