Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Руслан Коцюбинський

Боротьба українського народу у роки Голодомору 1932-1933 рр.

Автор: Руслан Коцюбинський, 30.11.2008, 14:38:16
Автор Руслан Коцюбинський

Руслан Коцюбинський

все статьи автора

За підтримки Житомирської обласної організації ВО "Свобода", 24 листопада 2008 року о 15 : 00 в приміщенні Житомирської обласної універсальної бібліотеки ім. О. Ольжича, кандидат історичних наук, член обласного комітету Житомирської обласної організації ВО "Свобода" Махорін Геннадій Леонідович презентував збірник архівних документів "Боротьба українського народу у роки Голодомору 1932-1933 рр."

У книзі зібрано архівні документи, більшість з яких публікуються вперше, які розкривають та опосередковано доводять те, що цей голодомор був цілеспрямованим геноцидом української нації, здійсненню якого українці виявляли активний спротив. Це виявлялося у таких формах: агітація шляхом розповсюдження листівок, а також усних виступів; колективні виступи колгоспників та одноосібників; виходи з колгоспів, розбирання майна, поділ землі і посівів; розправа над тими, хто здійснював хлібозаготівлі.

Уривок зі збірки :

ЦДАГОУ. – Ф. 1. – Оп. 20. – Спр. 5482. – Арк. 1-10
Довідка «Про виявлення антирадянських листівок»

«Оговорка»
Багато раз ми чуємо «Наша школа червоного прапора, ми завоювали червоний прапор. Така достойна, така гарна, а тепер розглянемо, чим же вона гарна, чим вона достойна, чим вона завоювала прапор і первенство».

1. Чим завоювала – це насильство.
а) приклад – в комсомол – насильно, в «ОСО», «Безвірник», «Геть неписемність», в «МОПР» - насильно
б) Залізна лапа дисципліни і насильство – учні не хочуть іти на суботник (на хозроботу, але їх заставляють адміністративно, 100% комсомолізація, 100% у вільних організацій) це принудительний вступ, але зате червоний прапор має над школою. От чим завоювали прапор. Учні обірвані, босі і схожі вуркаганів, але не всі, через голод, малокрів’я, хвороби цього не видно, але найясніше виділяється червоний прапор гордощі і достойність школи. Учень – в мене пальці з чобіт повилазили, у мене штані рвани, сорочка, піджак і т.д. Нагла відповідь: не займайсь упадничеством, симуляцією, зривом труддисципліни і т.д. Оціми словами і ошарашили червоний прапор
Соціялізм для дураків.
(Писав учень Бучучий)

С копии верно: Уполномоченный ЮЖОКТООГПУ Браул
ЦДАГОУ. – Ф. 1. – Оп. 20. – Спр. 5487. – Арк. 19
Протокол засідання Політ. Комісії для розгляду слідчих справ з 5.1.1932 р.
Слухали: 14. Справу Житомирського Опер сектора ДПУ УРСР за звин. Гр. Огірчука Андрія Онуфрійовича, народження 1898 р., селянина, середняка, малописьменного, українця, хлібороба за 170п. 2 арт. КК був засуджений до 3-х років, позбавленого права голосу, колишній політ. бандит; звинувачується у тому, що з класової помсти забив активістів, злочин передбачено 54-13 ар. КК.
Ухвалили: Вважати за можливе застосувати найвищу міру соцзахисту – розстріл.

ЦДАГОУ. – Ф. 1. – Оп. 20. – Спр. 5401. – Арк. 86
До секретарів ЦК КП(б)У та тов. Шкадінова
В жовтні місяці в Черняхівському районі мав місце такий факт. Голова РВК, Нач. РайДПУ, нач. міліції, агент розшуку та ще 5 членів партії та комсомолу були в с. Корсуновці (на хуторі) по хлібозаготівельній роботі. Будучи спровоковані, не перевіривши даної їм інформації, направились до середняцького господарства, як до куркульського, забрати хліб. Під час обшуку зібралась юрба, яка вимагала припинити репресивні заходи до середняка та оточивши з усіх боків районних представників, вивела їх з села. Чутки про це розповсюдились по району.


ЦДАГОУ. – Ф. 1. – Оп. 20. – Спр. 5490. – Арк. 55
Окремі теракти за грудень місяць.Київська область

Конотопський район. Пострілом через вікно забито Червоного партизана, члена колгоспу, що брав активну участь у виконуванні господарсько-політичних компаній.


Українській народ виявляв активний опір непомірним хлібозаготівлям, які прирікали людей на голодну смерть.

Безумовно, було розуміння того, що держава, більшовицька влада – сильніша, однак тільки боротьба давала надію на те, що вдасться захистити себе, своїх рідних від голодної загибелі.Це була боротьба за виживання, боротьба за право вільно жити і працювати на своїй, Богом даній землі.

"Варто завжди пам'ятати, що українська нація, яка мала у своїй історії лицарську звитягу козаків, незламність духу борців за українську державність у період Визвольних змагань 1917-1920 років, виявила також героїзм і незламний дух у період найстрашнішого голодомору 1932-1933 років. Підготовлена збірка документів, більшість з яких мала гриф "цілком таємно" або "не для розголошення", ілюструє напружену боротьбу українців проти дій радянської комуністичної влади".
За сприяння Житомирської обласної організації ВО "Свобода", примірники даної книги будуть передані у кожну міську та районну бібліотеку області.

Страшні події 1932-1933 років пам’ятатимемо завжди. З неба за нами спостерігають мільйони очей і оченяток невинно знищенних українців. Вони чекають справедливості. Вершімо справедливість заради них!

Автор: Руслан Коцюбинський, редактор рубрики "Руслан Коцюбинський" на ЖЖ.info
Руслан Коцюбинський | 30.11.2008 | Переглядів: 6909
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.
Коментарів: 5
Iваницький
1 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 16:10:58, 04.12.2008 [Материал]

на "Вже як 3 роки свій маю" - також, перепрошую, під бойові набої перероблений? smile
Ответ: То відповідь на спам ( флуд ).
либерти
2 либерти (либерти)   • 17:57:06, 05.12.2008 [Материал]

Це трохи не по темі,але: Яким чином Ви зуміли його отримати? Не проходили медкомісію? То це є злочин! Це по-перше. По-друге,Ви, шановний,що "має честь представляти ВО "Свобода" в Жит.обл" полюбляєте прибрехувати, і навіть безсоромно. Щоби це не було наклепом,то я хочу запитати Вас: Чому Ви свідомо надали інформацію в ЖЖ 04.11.08 під заголовком" На офис ВО Свободы в Житомире совершена рейдерская атака! Чому вчора на зустрічі з О.Тягнибоком Ви назвали це "брехнею"? Крім того,поясніть будь ласка,свій виступ стосовно того,що "зустріч з Тягнибоком мала відбутися в іншому місті, але влада в останній момент зробила так, щоби нам відмовили.."Де саме?
Я дуже Вас прошу- не робіть таких дурниць і не підставляйте своїми особистими діями Тягнибока та і весь рух. Не беріть приклад ще з одного партійного деятеля від БЮТу у Житомирі- Антипова.
П.С.Я не бажав виносити це на всіх,але Вашої власної скриньки чому-то немає)
Ответ: Я бачу що, Ви не тільки не уважна людина підчас публічних виступів політичних діячів але ще і фантазер.
У Вас, що дуже погано зі слухом то варто звернутися до лікаря.
Зустріч мала відбутися в Будинку федерації профспілок за адресою вул. Перемоги 7. Комітетом Виборців України була розмішена реклама в газетах «Мегаполіс» та «Субота», також понад 3 тисячі листівок з запрошенням саме на Перемоги 7. Але за тиждень до проведення керівництво федерації профспілок відмовило в оренді зала, з поясненням що Свобода можливо найнята рейдерами для захвата майна.
Так що, ще раз раджу бути уважніше і не поширювати заздалегідь неправдиву інформацію.
З приводу Київської 6, я сказав що наше майно знаходиться там але ми до нього не маємо доступу ( на будівлі час від часу з’являється замок або пломби ).

П.С. Вам не соромно ?

либерти
3 либерти (либерти)   • 20:12:44, 05.12.2008 [Материал]

Дійсно,в звязку з переповненим залом і навіть проходів,змушений був перепитувати сусідів з багатьох питань та відповідей. Ваші наявні відповіді мене цілком задовольнили.Більш того,проконсультувався з цього приводу з одним,що був в перших рядах.
Тому ПРИЛЮДНО ВИБАЧАЮСЬ за поширену НЕПРАВДИВУ інформацію у комен.№3
Іван
4 Іван Саюк (Іван)   • 16:26:45, 08.12.2008 [Материал]

Навіть в страшні роки Голодомору 1932-33 рр. в українців не зникало почуття гумору. Так з народу вийшло багато частівок, що стосувалися голоду в Україні й слід сказати, як найправдивіше змальовують тодішню ситуацію в УССР. Ось на приклад один з них:

В тридцять третьому году
Ми вже їли лободу.
Нема хліба, нема сала -
Комсомолія забрала.

Жито i пшеницю
Вивезли за границю.
А ячмінь і кукурудзу
Для Радянського союзу.
І ще трошки буряків
Для радянських дураків.

Ох, яблучко,
На чотири часті.
Голодуємо й мремо
При совєтській власті.

Отже й через сарказм пізнаємо про більшовицьке іго, що забрало життя понад 20 мільйонів українців.
Вічна пам'ять знищеним!

Губернатор
5 Губернатор (Губернатор)   • 19:48:28, 11.02.2011 [Материал]

понад 20 млн.???????? мальчик, ты что-то попутал)))