Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 24 Января 2022    05:47:21
Живой Журнал » Статьи » Пресс-релизы » КРУ в Житомире

В Радомышльском психоневрологическом интернате разоблачена незаконная «Тендерная схема»

КРУ виявило незаконну «тендерну схему» в Радомишльському психоневрологічному інтернаті на 495 тисяч гривень

Проведеною КРУ в Житомирській області ревізією у Радомишльському психоневрологічному інтернаті за період з 01.07.2008 по 01.01.2010 року (директор інтернату Ігнатова О.Р.) встановлено порушень, що призвели до втрат та інших порушень фінансової дисципліни на загальну суму 624,1 тис. гривень.

Так, внаслідок ненарахування індексації працівниками інтернату недоотримано зарплати на суму 6,5 тис. гривень. Також директором інтернату підписувались акти виконаних робіт із завищеним об‘ємом, що призвело до незаконного перерахування бюджетних коштів підрядним організаціям та збитків на 7,6 тис. гривень, а шляхом завищення норм закладки на приготування страв безпідставно списано продуктів харчування (фаршу) на 22,1 тис. гривень.

Але найбільша «несподіванка» чекала на ревізорів при перевірці дотримання інтернатом вимог законодавства у сфері державних закупівель. Виявилось, що в порушення законодавства у 2009 році інтернатом укладено договори з переможцями торгів, які є пов‘язаними особами, а також не є вітчизняними виробниками або офіційними представниками, та фактично здійснено у них закупівлю рибних продуктів, фруктів та хлібобулочних виробів, внаслідок чого державі нанесено збитків на 495,7 тис. гривень.

Так, всупереч законодавству, інтернатом укладені договори з ПП Литвиненко В.Л., який є чоловіком голови тендерного комітету установи, на закупівлю риби на 162,2 тис. грн. та фруктів на 156,2 тис. грн., а також з ПП Задерейко І.М., який є двоюрідним братом голови тендерного комітету, на закупівлю хлібобулочних виробів на 177,4 тис. грн. До того ж, в оголошеннях про закупівлю було визначено термін подання тендерних пропозицій менше 30 днів, що є дискримінаційною вимогою для інших учасників.

Також слід зазначити, що згідно специфікації до договору №65 від 30.03.2009 року передбачено придбання оселедця соленого в кількості 2200 кг за ціною 15,70 грн. за кг на суму 34,5 тис. грн., а фактично придбано 1150 кг оселедця за ціною 15,82 грн. за кг та 970 кг тюльки пряного посолу за ціною 15,40 грн. за кг, яка взагалі не передбачена тендерною документацією та договором. Виявлено, що по специфікації до договору закупівля фруктів передбачена на 156 тис. грн., а фактично оприбутковано за даними обліку - на 24,2 тис.грн. Отже, інтернатом в особі директора Ігнатової О.Р., яка є замовником торгів, тендер проводився на одну продукцію, а фактично отримували іншу як по специфікації так і по ціні.

За допущені порушення законодавства з фінансових питань директора та головного бухгалтера інтернату притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Радомишльського району.

Прес-служба КРУ в Житомирській області
Автор: КРУ в Житомире
Пресс-релизы | 19 Августа 2010 | Просмотров: 4983
Комментариев: 0

Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо