Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Підприємства, Україна

Житомирский центр охраны здоровья матери и ребенка. ФОТО

Автор: Сергей Роздум, 20 минут, 27.05.2009, 15:03:07
На сьогоднішній день питання здоров’я підростаючого покоління є як ніколи актуальним. Погана екологія, важкі соціальні умови, різні побутові проблеми і багато іншого з усіма цими проблеми постійно або хоча б час від часу стикаються більшість батьків.



Діти як ніколи і як ніхто інший потребують нашого захисту і підтримки. Починати думати про це варто ще задовго до народження немовля. Адже з першими проблемами молоді батьки стикаються під час вагітності матері. Або ще раніше. І тут дуже важливо завжди отримати висококваліфіковану медичну консультацію, в разі потреби – й медичну допомогу. Житомирянам в цьому плані надзвичайно пощастило. Адже саме в нашому місці знаходиться один з найкращих медичних центрів в Україні по наданню спеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим «Житомирський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини».

Всього за п’ять років він перетворився в справжній всеукраїнський центр допомоги жінкам. Він приймає до 40000 пацієнток в рік. Апаратура – останнє слово техніки. Спеціалісти – досвідчені і визнані фахівці своєї справи. Відділення реанімація новонароджених –оснащене, мабуть, найкраще на теренах не лише України, а й всього СНГ. А відомий центр навіть в Європі.



Основна спеціалізація – надання допомоги жінкам з порушенням репродуктивного здоров’я, вагітним з ускладненим перебігом вагітності та вагітним з екстрагенітальною патологією. Але це – далеко не весь спектр роботи. І досягнути таких успіхів центр зміг всього за п’ять років своєї роботи.

Для початку ми вирішили зустрітись із головним лікарем Житомирського обласного центру охорони здоров’я матері і дитини Юрієм Рувімовичем Вайсбергом і дізнатись від нього про роботу його закладу.

 - Юрію рувімовичу, як з’явився Ваш центр?

- Все почалось з 2004 року. На той час в області не було закладу, який міг би надавати адекватну і таку потрібну висококваліфіковану та високоспеціалізовану пренатальну допомогу (акушерську, консультативну допологову і пологову). Адже в районних лікарнях не вистачало необхідного обладнання, не було висковартісних медикаментів. В решті решт, не було спеціалістів, які б цю допомогу могли надавати.

Тому управління охорони здоров’я разом з владою, губернатором, міським головою вирішили цю ситуацію виправити. Було вирішено виділити приміщення, навчити людей, сконцентрувати кошти в одному центрі і забезпечити його необхідним обладнанням і медикаментами.

Так в 2004 році виникло комунальне підприємство «Житомирський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини» - Тобто, всього за п’ять років ви досягли таких серйозних успіхів. Як вам це вдалось? - Одразу після створення ми почали серйозно працювати над розвитком центру. Вивчили ситуацію, знайшли міжнародний проект – «Здоров”є матері і дитини», виграли тендер. Мета проекту - втілення новітніх пренатальних технологій в медичні заклади України, що фінансується USAID. Наші лікарі почали брати участь у тренінгах, семінарах, почали вивчати все те нове, що є в медицині в нашій галузі.

 П”ять років постійного навчання дало нам змогу вийти на високий рівень медичної допомоги. І сьогодні наші фахівці рахуються одними з найкращих у своїй галузі, а наш заклад – базовим структурі Міністерства охорони здоров”я по втіленню новітніх технологій наданні пренатальної допомоги. Сьогодні в нас є шість своїх тренерів міжнародного рівня, які проводять тренінги і семінари по всій країні.

- Які особливості роботи Вашого центру зараз?

- Ми змінили свій менталітет і зараз реалізуємо все те нове, що сьогодні знає світ. І не лише самі так працюємо, а й переналаштовуєм роботу на теренах нашої області. Зараз вже шість районів працюють в цьому проекті, ми моніторим їх досягнення. Нам потрібен ще рік, аби перевести всю область на ці технології. Це буде єдина область, яка повністю охоплена таким підходом до акушерської справи.

- А в чому суть Вашого підходу?

- У нас змінено відношення до вагітних з боку медичних працівників. Вагітна та її родичі залучаються до процесу прийняття рішень щодо плану ведення пологів та необхідного лікування. Впроваджується вибір вільної позиції під час пологів. Виключені рутинні технології, які принижують гідність вагітної і є необов’язквими. Ми прагнемо наблизити умови перебування жінки до домашніх.

Нвіть викинули з вжитку сам термін „пологовий зал”, адже він зараз більше нагадує кімнату. Жінка не бачить ні медикаментів, ні інструментів. Там тільки шведська стінка, ванни, м’ячики. А все інше заноситься лише тоді, коли жінка починає народжувати, щоб це все не лякало. А то подивиться жінка на скальпель і вже починає тремтіти... Ми це змінили.

Автор: Сергей Роздум, 20 минут, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info http://20minut.ua/
Місто | 27.05.2009 | Переглядів: 16864
Коментарів: 0