Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 08.03.2021    09:06:45
Журнал Житомира » Статьи » Пресс-релизы, Житомир, Предприятия Житомира

КП Реклама наводит порядки в Житомире

Як навести порядок у зовнішній рекламі Житомира?

З переходом до ринкової економіки в Україні, як і в усіх інших країнах, особливого значення набула реклама діяльності виробничо-господарських, торговельних, обслуговуючих структур, їх продукції і послуг.

Гарно художньо оформлені засоби зовнішньої наочної реклами прикрашають місто, стали додатковим джерелом грошових надходжень до його бюджету. Та цей процес потребує впорядкування. Цю функцію у Житомирі покладено на створене у травні 2003 року за рішенням сесії міської ради комунальне підприємство "Реклама".

 За статутом воно контролює дотримання правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених виконкомом міськради. На черговому засіданні виконкому Житомирської міськради, яке відбулося минулого тижня, директор КП "Реклама" Валентин Яценко звітував про виконану роботу.

За його словами, кероване ним підприємство, в якому працює 5 спеціалістів, формує в міському середовищі рекламу згідно з сучасними вимогами естетики та дизайну і з дотриманням чинного законодавства. Він твердив, що всі, без винятку, заяви щодо надання зовнішньої реклами подаються через дозвільний центр департаменту економічного розвитку міськради. За період діяльності підприємства (з 2003 по 2009 рік) спеціалісти дозвільного відділу розглянули 2766 заяв на розміщення зовнішньої реклами, а дозволів видано 1275. Від законного розміщення зовнішньої реклами до міського бюджету з травня 2003 року підприємство перерахувало до міського бюджету 1,8 млн гривень.

За інформацією В. Яценка, інспектори підприємства щодня проводять рейди-перевірки дотримання правил розміщення зовнішньої реклами, уважно визначають технічний і естетичний стан її конструкцій, при виявленні порушень вимагають від власників-творців тих засобів негайно вжити заходів до ліквідації недоліків. А за звітний період інспектори підприємства виявили аж 2786 фактів самовільного розміщення в Житомирі рекламних засобів. До цього нерідко вдавалися товариства з обмеженою відповідальністю, окремі приватні підприємці.

На вимогу інспекторів підприємства порушники демонтували 1421 рекламний засіб. А до 518 фізичних осіб, які не бажали зробити це оперативно, за поданням інспекторів Житомирське обласне управління у справах захисту прав споживачів застосувало штрафні санкції на загальну суму 143,1 тис. гривень. Багато порушників згідно з чинним законодавством покарано адміністративними стягненнями.

79 самовільно встановлених засобів реклами підприємство демонтувало за рахунок їх творців і замовників. А члени виконкому вказали на те, що в Житомирі ще немає належного порядку в розміщенні зовнішньої реклами. Оголошеннями різного змісту і формату обліплені фасади багатьох будинків, стовпи електроліній, навіть пам'ятники історії та архітектури. У цей передвиборний період цю строкату мозаїку "збагатили" гасла-заклики й інформаційно-агітаційні листки виборчих штабів кандидатів на пост Президента України. Чимало власників магазинів, кафе, розважальних клубів позначили свої об'єкти незрозумілими для широкого загалу громадян назвами іншомовного походження.

До речі, у багатьох цивілізованих країнах Європи за таке "чужоземне" рекламування об'єктів підприємницько-господарської та іншої діяльності з їх власників стягують у кілька разів вищу плату, ніж з тих, хто робить це на державній мові. Чому б і в Україні, зокрема і в Житомирі не застосувати цю норму? Відповідь на це запитання дав голова Корольовської районної ради Євген Дяченко: "В нас панує хаос у рекламі". І закликав міську раду покласти край цьому безладдю.

Тим часом виконком Житомирської міськради взяв до відома звіт директора комунального підприємства "Реклама" Валентина Яценка і поставив перед його колективом та КП "Інспекція з благоустрою м. Житомира" (начальник О. Гуменюк) відповідні завдання.
Автор: Іван ГОЦАЛЮК, газета Місто
Житомир | 18.12.2009 | Просмотров: 9525
Обратите внимание:
Комментариев: 0


Новости Житомира сегодня: