Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Суббота, 22.02.2020    09:35:09
Журнал Житомира » Статьи » Авторская колонка » Виктор Ткачук

“Бліцкриг” Сухомліна: добре чи погано?

Автор Виктор Ткачук

Виктор Ткачук

все статьи автора

На  “мерських дебатах” Сергій Сухомлін висловив амбіційну мету: перейти з системи ЖЕКів на ОСББ та управляючі компанії ЗА РІК.

 

Відразу зауважу, що з усіх “дебатів” лише вислови Сухомліна  варті аналізу та обговорення. Тому що, коли Чиж чи Буравков першою проблемою відтоку молоді з Житомира називають відсутність турніків та спортивних майданчиків, це, крім співчуття до них, нічого не викликає. Цимбалюк, яка не зявилась, коли суспільство потребує діалогу, взагалі без коментарів.

 

Тож, повертаємось до бачення Сергія Сухомліна стосовно ЖЕКів. Як для передвиборчої заяви у ЗМІ - непогано. Проте, давайте розглянемо ці плани в реальній перспективі.

 

Відкритий ринок ЖК-послуг - це не ринок квітів на вулиці: сьогодні немає, а завтра є. А житомиряни отримають якісні та дешеві житлово-комунальні послуги лише за наявності чесної і жорсткої конкуренції між тими, хто їх надає.

 

Чи реально створити конкурентний(!) ринок за рік?

 

Якщо Ви ще не відповіли, то додайте сюди щільний перелік депутатів-бізнесменів міської ради, що будуть “віджимати” цей сегмент під себе.

 

Хто з читачів даного блогу, готовий ЗА РІК створити власну компанію, яка конкуруватиме на даному ринку із структурою одного з депутатів? Чи взагалі задумаєтесь Ви про це, пам”ятаючи досвід попередніх “приватизацій” у сфері ЖКХ?

 

Глибоко переконаний, що за рік, який озвучив Сухомлін, можливий лише швидкий дерибан ЖЕКів під конкретних власників з подальшою кабалою житомирян. Утвориться монополія, яку потім жодними революціями та виборами не зміниш. Треба приклади? Будь ласка, кооператив Космос, в якому власники житла впливають на щось лише у своїх мріях.

 

Таким чином, позитивні ліберальні ідеї перетворюються на банальний протекціонізм (у народі - “кришування”) персональних інтересів. Житомиряни мають зрозуміти, що швидка приватизація - це втрата будь-якої можливості конкретному житомирянину розпочати, нехай і невеликий, але свій (!) бізнес.

 

Тому в мене дві пропозиції. Житомирянам - передбачати наслідки таких кроків, кандидату в мери - зкорегувати терміни.

 

Модель, яку бачу я:

Жодних надшвидких приватизацій-дерибанів, а розвиток за принципом екосистеми.

 

Підготовка.

ЖЕКи починають надавати послуги не власними силами, а шляхом залучення малого бізнесу, який створюють житомиряни. Прибирає одна компанія, послуги електриків надає інша компанія тощо. Чи реально читачу блогу створити компанію, яка займається прибиранням 5 будинків? Реально. А створити компанію зі штатом з 3-х електриків? Тим більше.  

 

Контроль.

Міська влада забезпечує публічність та прозорість конкурсів серед малого бізнесу. Критерієм у прийнятті рішення щодо продовдження контракту є думка жителів. За таких умов, буде створена екосистема малого бізнесу, який конкурує та надає якісні послуги.

 

Майбутнє.

ЖЕКи залишаються гравцями ринку і жорстко контролюються владою. Таким чином створюється конкуренція приватним управляючим компаніям, що вже виросли з малого бізнесу на етапі підготовки. Приватні компанії поступово та еволюційно перебирають на себе управління будинками. Житомир стає європейським.

Виктор Ткачук | 21.10.2015 | Просмотров: 1437
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Обратите внимание:
Комментариев: 4
vox
1 владимир (vox)   • 21:32:10, 21.10.2015 [Материал]
+1

за год перейти на ОСББ по всему городу невозможно. Разве что тупо наеб...ть жильцов на создание юрлиц (ОСББ) и впарить им на баланс неотремонтированный жилой фонд.
European_Man
2 Viacheslav (European_Man)   • 20:15:03, 22.10.2015 [Материал]
+1

Цимбалюк на зустрічі зі студентами ЖДТУ в одному абзаці промови спочатку заявила, що вона, цитую, "...очолила, свого часу, "Революцію гідності", а потім - що не можна присвоювати вольові досягнення громади і суспільства одній людині))). Прим. автора, - на якому рівні не уточнювала)).
VT
3 Вiктoр Tкaчyк (VT)   • 09:39:07, 23.10.2015 [Материал]
+1

В'ячеславе, погоджуюсь. Тепер усім нам залишилось навчитись відслідковувати розбіжності у словах та діях. До та після виборів. Тільки тоді все буде добре!
Султан
4 Сулейман (Султан)   • 21:22:06, 24.10.2015 [Материал]
0

Дивує те, що Ви шановний навіть після фактичного банкрутства партіі, у якій Ви є обласним очільником повчаєте людей та депутатів, що ім робити. Найпопулярніший член партіі втік у "Батьківщину". Ви особисто не реалізували жодного корисного для людей проекту. Загалом Ви є взірцем демагога. ОСББ є єдиним виходом із тієі кризи, яка є в ЖКГ. І чим швидше зникнуть кооперативи і ЖЕКи, тим краще. На цьому шляху буде багато проблем але треба по цьому шляху йти. Дорогу осилит идущий.
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:

Другие новости сегодня: