Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Четверг, 15 Апреля 2021    06:05:15
Журнал Житомира » Статьи » Украина

Як клівер став туристичним спорядженням?

Як клівер став туристичним спорядженням?

Як сказав один кухар: «Я часто бачу, як люди беруть у руки клівер, і щось первісне прокидається в них. У них загоряються очі. Вони так і палають бажанням щось нарубати або нашинкувати».

У цьому є певна правда, клівер (цай-дао, сікач) здатний подарувати це особливе почуття значної, не іграшкової речі у тебе в руках. Але цінуємо ми його все ж таки не за це.

Цей тип кухонних ножів-сокирок з'явився досить давно. Особливо популярний він на далекому сході, де з'явилося безліч його підвидів. Майже в кожній китайській провінції придумали свій варіант цай-дао.

Але й на європейській кухні сікач прописався вже давно і надійно.

У США та Західній Європі давно вже популярний такий вид проведення вільного часу, як outdoor cоoking. Тобто, приготування їжі на свіжому повітрі. І дійсно, навіщо обмежувати себе тільки шашликами? Приготування страв на свіжому повітрі - захоплююче і вкрай приємне заняття.

Якщо ти їдеш на природу готувати, тобі знадобляться знаряддя для готування. В тому числі, не обійтися без ножів. І тут знадобиться щось більш серйозне і надійне, чим звичайний кухонний ніж (якому меж людського житла все ж краще не залишати).

Саме для цього був створений цілий новий тип ножів - «туристичні кухонні ножі». Хоча ... Якщо вдуматись, то саме такими ножами людство користується вже тисячоліттями по всьому світі. Всі ці реальні історичні «ножі виживання», такі, як бельдюки, берестечкові ножі, пчаки та інші їм подібні, саме на великі й міцні кухонні ножі найбільш за все й походили.

Тож не дивно, що знайшлося в цій категорії місце і кліверу. Може комусь здається не звичною ідея тягнути з собою в похід топірець на зразок кухонного. Але це скоріш інерція мислення, чим якесь насправді серйозне заперечення.

Природно, до туристичного сікача мають бути певні вимоги:

  • Туристичний клівер повинен бути міцнішим за звичайний кухарський. Його лезо повинно бути товстішим (для надійності).
  • Сталь повинна бути перевіреною, надійною. По можливості, достатньо пластичною, щоб було можливо щось порубати без пошкоджень леза. Та й полагодити-виправити таку ріжучу кромку з пластичної сталі в польових умовах куди простіше.
  • Рукоять також повинна бути міцною, максимально безпечною.
  • Якщо інструмент - туристичний, бажано, щоб він був забезпечений чохлом або піхвами. Це полегшить зберігання і транспортування.
 

Добрим прикладом таких туристичних цай-дао (кліверів) можуть слугувати Grand Way 3180 ACWP і Grand Way FBCB 01. Вони виготовлені з популярної ножової сталі 440 С, яка має твердість до 58 одиниць по Роквеллу і відмінно чинить опір корозії. У обох сікачів зручні рукояті з накладками з міцного дерева. Завдяки обробці накладки абсолютно не бояться вологи. Обидва сікача дуже гостро заточені ще на фабриці, а вага в районі 0,5 кг робить рубку ними вкрай не складною справою.

Обидва клівера комплектуються піхвами з кордури, а тому насправді є туристичним спорядженням. Тільки уявіть себе з такою сокиркою на поясі! Круто ж!

В принципі, міцність, надійність і добротна сталь дозволяють застосування подібних сікачів не тільки на кухні. Якщо вам знадобиться нарубати трісок для багаття, виконати якусь іншу роботу, що підійде для невеликої сокири - турістичні клівера з нею впораються, будьте впевнені!

Рекомендуємо вам відкинути усі сумніви і придивитися до цього нового для багатьох типу туристичних сокирок-ножів ближче. Підвищуйте комфорт свого відпочинку на природі, воно того варте!

Докладніше - http://zhzh.com.ua/publ/2-1-0-2189

Автор: Оксана Загороднюк
Украина | 21 Августа 2020 | Просмотров: 916 | туризм

Читайте также на эту тему:


Обратите внимание:


Новости Житомира сегодня: