Журнал Житомир инфо
Новости сегодня: Пятница, 19.10.2018    03:58:57
» » » 2018 » Август » 20
Юрко
Оценка: 2.8/5
Голосов: 9


"Прапор перемоги" - під забороною. Роз'яснення УІНП

20.08.2018, 19:00:31 489 2.8 2

Український інститут національної пам'яти надіслав звернення до Національної поліції України з роз'ясненнями щодо використання, так званого, прапора перемоги на урочистих заходах, що відбуваються в Україні.

“Прапором Перемоги є штурмовий прапор 150-ї ордена Кутузова II ступеню Ідрицької стрілецької дивізії, який має червоний колір, містить зображення поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, а також напис російською мовою «150 стр. ордена Кутузова II ст. Идрицк. див. 79 с.к. З у.а. 1 Б. ф». Оригінал зазначеного прапора перебуває на вічному зберіганні у Музеї Збройних сил Російської Федерації у м. Москва.

Таким чином, Прапор Перемоги містить зображення поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, що є символікою комуністичного тоталітарного режиму.

З огляду на це, поширення і публічне використання, у тому числі під час відзначення будь-яких державних свят, будь-яких зображень, копій, включаючи офіційні копії Прапору Перемоги, а також елементів зазначеної символіки комуністичного тоталітарного режиму є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму та заборонено законом”, - йдеться у зверненні інституту.

Як роз'яснює Інститут національної пам'яти, Прапор Перемоги є лише в єдиному варіянті і не міг бути присутнім в Житомирі, позаяк знаходиться в московському музеї, а Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» робить виняток виключно для Прапора Перемоги, а не його копій.

Крім того, УІНП, в особі його Голови, пана В'ятровича, зазначає, що використання в будь якій формі “прапора перемоги” під час проведення урочистих заходів не передбачено в українському законодавстві.

Як відомо, 22 червня 2018 року в місті Житомир відбулись урочисті заходи щодо вшанування пам'яти загиблих в Другій світовій війні, де певні промосковські організації використовували копії, так званого, “прапору перемоги” із заклеєним серпом та молотом, через що курсанти Житомирського військового іннституту відмовились брати участь в заході та покинули зібрання.

В свою чергу, поліція Житомирської области заявила, що не бачить жодних порушень українського законодавства, позаяк серп з молотом на прапорі було заклеєно.

Прикреплённые изображения:
Юрко Юрко
Администрация сайта zhzh.info может не разделять точку зрения авторов опубликованных материалов и ответственность за них не несет.

Блоги на эту тему:
Комментариев: 2
Алекс_Юстасу
1 Алексей Быков (Алекс_Юстасу)   • 19:12:04, 20.08.2018
+1

До писты. Кто имеет полномочия и знания отличить оригинал от копии?
Юрко
2 Юрій Градовський (Юрко)   • 20:40:49, 20.08.2018
-2

Оригіналів немає 20-30 штук - є один прапор))


Объявления:

Читайте ЖЖ.инфо