Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Місто, Україна

Житомирская область лидер в строительстве

Автор: Прес-служба Житомирської ОДА, 21.02.2010, 12:07:34
За темпами зростання виконання будівельних робіт область посіла 3 місце серед інших регіонів України – Володимир Загривий

18 лютого перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Загривий взяв участь у засіданні колегії головного управління будівництва та архітектури облдержадміністрації. Було підведено підсумки роботи архітектурної та будівельної галузі області за 2009 рік та визначення завдань на наступний період.

Володимир Загривий зазначив, що за темпами зростання виконання будівельних робіт Житомирська область посіла 3 місце серед інших регіонів України: «Обсяг будівельно-монтажних робіт, виконаних власними силами місцевих будівельних організацій, у 2009 році склав 492 млн. 901 тис. грн. і становить 66,9% до обсягу робіт, виконаних у 2008 році (по Україні обсяг будівельно-монтажних робіт, виконаних у 2009 році, складає 54,9% до 2008 року). Найбільші обсяги будівельних робіт виконано підприємствами міста Житомира, частка яких в загальнообласних склала майже 49% та Новоград-Волинського району - більше 32%. Також значні обсяги будівництва забезпечили підприємства міста Коростеня – 6,7%, Житомирського – 2,7%, Володарсько-Волинського – 1,8% районів».

Виконання зазначеного обсягу підрядних робіт у 2009 році забезпечували 584 будівельних підприємств області, з яких 512 – малі підприємства.

«Починаючи з другої половини 2008 року різко погіршилися показники виробничої діяльності на підприємствах будівельної галузі області. Триваючий спад будівельної активності у 2009 році призвів до значного скорочення випуску та реалізації будівельних матеріалів та конструкцій, виконання будівельно-монтажних робіт. Падіння об’ємів виробництва викликано в першу чергу відсутністю попиту на продукцію. Особливо скоротилося виробництво блоків та цегли для будівництва, збірних залізобетонних конструкцій, металоконструкцій, столярних виробів з дерева. В цілому випуск будівельних матеріалів та конструкцій знизився в середньому до 40%», - наголосив Володимир Загривий.

Головним джерелом фінансування капітальних видатків у 2009 році для Житомирської області були кошти Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів.

За підсумками 2009 року на рахунки розпорядників коштів Стабілізаційного фонду отримано 16315,2 тис. грн., що становить 75,3% від запланованого на рік. При цьому освоєно 17032,2 тис. гривень. Рівень освоєння коштів Стабілізаційного фонду за 2009 рік складає 104,4%. Кредиторська заборгованість, зареєстрована в органах Державного казначейства, склала 959,3 тис. гривень.

Крім того, на об’єкти, що фінансувалися за рахунок Стабілізаційного фонду, станом на 31.12.09 спрямовано 4023,2 тис. грн. коштів місцевих бюджетів, які освоєно у повному обсязі.

Кошти Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів спрямовувалися на будівництво та реконструкцію 19 об’єктів, зокрема на: 7 об’єктів охорони здоров’я – 8553,8 тис. грн., 10 об’єктів освіти – 9110,4 тис. грн., 1 об’єкт галузі культури – 3000 тис. грн., 1 об’єкт водопостачання – 1000 тис. гривень.

За рахунок концентрації коштів бюджетів усіх рівнів було введено в експлуатацію:
  • • загальноосвітню школу, смт Першотравенськ Баранівського району - реконструкція (перший пусковий комплекс) на 190 учнівських місць;
  • • котельню (0,376 МВт) не завершеного будівництвом дитячого садка, с. Кодня Житомирського району - реконструкція під школу; (І пусковий комплекс);
  • • проведено благоустрій території школи у с. Левковичі Овруцького району;
  • • їдальню середньої школи №1 у м. Олевськ - будівництво (другий пусковий комплекс);
  • • котельню для забезпечення теплопостачання Ружинської районної лікарні - реконструкція;
  • • будівлю поліклініки, смт Червоноармійськ - реконструкція під лікувальний корпус (другий пусковий комплекс);
  • • загальноосвітню школу I-III ступеня, с. Кикова Новоград-Волинського району - реконструкція;
  • • блок «В» середньої школи в с. Поліське Коростенського району (третя черга).

За рахунок усіх джерел фінансування у 2009 році введено в дію 89 км газових мереж, що складає третю частину від введених газопроводів у 2008 році. При цьому слід зауважити, що у 2009 році вперше за останні роки кошти з державного бюджету на будівництво газопроводів та газифікацію населених пунктів взагалі не передбачалося.

Разом з тим, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2009 року № 1001-р «Про добудову підвідних газопроводів з високим рівнем будівельної готовності, які можуть бути введені в експлуатацію в 2009 році» вдалося ввести в експлуатацію 7 об’єктів проектною потужністю близько 40 км, що дозволить газифікувати біля 3 тисяч будинків, в яких проживає близько 9,5 тис. мешканців.

При умові продовження фінансування НАК «Нафтогаз України» в 2010 році дозволить зняти соціальну напругу серед населення, особливо в районах, які зазнали радіоактивного забруднення та ввести в дію біля 200 км підвідних газопроводів до населених пунктів, де за кошти громадян прокладені розвідні вуличні мережі.

У 2009 році забудовниками усіх форм власності введено в експлуатацію 88,83 тис. кв. м загальної площі житла, що в 2,8 рази менше, ніж було введено за відповідний період минулого року. При цьому майже 90% житла введено за рахунок індивідуальних забудовників і 10% складає багатоповерхове житло. За обсягом введеного житла область посіла 23 місце серед інших регіонів України.

Інвестиції у житлове будівництво за 9 місяців 2009 року склали 68,7 млн. грн., що становить лише 28% до аналогічного періоду минулого року та 5,3% до загального обсягу інвестицій. Це є свідченням того, що обсяг введення в експлуатацію багатоквартирного житла у 2010 році буде суттєво нижчим за показник 2009 року.

Незважаючи на обмежені фінансові можливості за рахунок вітчизняних та іноземних інвесторів в 2009 році запроваджено ряд масштабних проектів, а саме:
  • - друга черга заводу по виготовленню керамічної плитки і сантехнічного посуду «Церсаніт» у м. Новограді-Волинському (інвестор ТОВ «Церсаніт», Республіка Польща). Проект входить до сотні найбільших іноземних капіталовкладень в Україні. Вкладення у будівництво двох черг підприємства становлять близько 120 млн. євро;
  • - завод по виготовленню залізобетонних виробів «Обербетон» у місті Житомирі (інвестор – ПП «Аметист», м. Київ). Загальні інвестиції в будівництво склали близько 50 млн. доларів США.

Надзвичайно гостро на сьогоднішній день стоїть питання інвестування робіт по:
  • - будівництву обласного онкодиспансеру у м. Житомирі, кошторисна вартість - 150,0 млн. гривень;
  • - будівництву першого пускового комплексу газопроводу Десятини-Старий Бобрик-Володарсько-Волинський, кошторисна вартість - 43,0 млн. гривень.
  • Через відсутність фінансової вигоди для інвесторів будівництво зазначених об’єктів є можливим лише за підтримки державного фінансування.
  • За результатами засідання колегії головного управління будівництва та архітектури облдержадміністрації прийнято рішення, яким, зокрема, передбачено:
  • впродовж лютого-березня ц.р. розробити та затвердити обласну та регіональні Програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки;
  • вживати заходи щодо зменшення у 2010 році кількості об’єктів незавершеного будівництва шляхом продажу з аукціонів, передачі у комунальну власність територіальним громадам, добудови переселенцям з екологічно забруднених територій та добудови об’єктів з високим ступенем будівельної готовності, які вкрай необхідні для регіонів.

Райдержадміністраціям та міськвиконкомам рекомендовано:
  • вжити всіх дієвих заходів щодо запровадження чіткої системи роботи із забудовниками та всіма суб’єктами, причетними до прийняття об’єктів житла в експлуатацію;
  • організувати підготовчі роботи по виконанню інженерно-геодезичних робіт у цифровому варіанті, як бази для розробки генеральних планів, схем районного планування та створення бази для ведення містобудівного кадастру;
  • забезпечити розробку схем районного планування Баранівського, Бердичівського, Володарсько-Волинського, Житомирського, Коростенського, Лугинського, Малинського, Овруцького, Олевського, Радомишльського, Ємільчинського, Новоград-Волинського, Попільнянського, Романівського, районів;
  • забезпечити фінансування коригування генпланів: м. Малин, м. Андрушівка, м. Баранівка, м. Радомишль, м. Коростишів, смт Володарськ-Волинський, смт Мар’янівка, Першотравенськ, Полянка Баранівського району, смт Попільня, смт Романів, смт Гришківці Бердичівського району, смт Гуйва, Новогуйвинськ, Озерне Житомирського району, смт Бучмани, Дружба, Нові Білокоровичі, Новоозерянка Олевського, смт Корнин Попільнянського району, смт Миропіль Романівського району;
  • при вирішенні питань виділення земельних ділянок під забудову, враховувати наявність та охоронні зони підземних та наземних інженерних комунікацій.

Крім того, Житомирській райдержадміністрації, відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації рекомендовано вирішити питання про виділення коштів для розробки схеми планування району, з обов’язковим узгодженням всіх проблемних питань, пов’язаних із розробкою генерального плану м. Житомира, планування приміських територій та загальною схемою планування Житомирської області.
Автор: Прес-служба Житомирської ОДА, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто | 21.02.2010 | Переглядів: 11514 | строительство

Читайте також на цю тему:

Коментарів: 0