Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Внимание! В Житомире активизировались мошенники и аферисты

Автор: Марина Витвицкая, МВД, 10.01.2011, 12:46:13
Лиходійка «зняла порчу» з житомирянки по телефону за 90 тис. гривень або стережіться шахраїв





Шахраї, як свідчить практика, обирають різноманітні форми обману і їх жертвами, всупереч стереотипам, може стати кожен – від підлітка до дорослої освіченої людини чи пенсіонера.

Так, наприкінці грудня жертвою винахідливої шахрайки стала 15-річна Галинка (ім’я змінено), жителька м. Житомира. Дівчинка розповідає, що по дорозі додому її покликала незнайома жінка. Вона попросила показати, де знаходиться одна з вулиць, оскільки сама немісцева. Добра дитина вирішила допомогти тітоньці.

Нова знайома по дорозі пильно роздивлялася дівчинку, а потім оголосила свій страшний вирок: «На твоїй сім'ї порча». Підприємлива жіночка одразу ж сказала, що для порятунку родини необхідно принести їй фотокартки батьків, які обов’язково загорнути у гроші та золото, мовляв, саме вони є джерелом негативної енергії.

Налякана дитина побігла додому та принесла все необхідне в умовлене місце. Там знайома відволікла увагу дівчинки та, забравши сумку з грошима та прикрасами, загальною вартістю 16 тисяч гривень, зникла з поля зору. Батьки ж дізналися про випадок лише ввечері та одразу звернулися до міліції.

Страх за своїх близьких змушує людей вірити навіть незнайомому голосу у слухавці, - розповідає начальник Богунського РВ УМВС України в області Олександр Татаренко. - Так, коли до 50-річної житомирянки зателефонувала жінка і сказала, що на її сім’ю накладена порча, та була згодна на все, аби врятувати близьких.

Незнайомка на іншому кінці дроту назвалася іменем однієї відомої віщунки і запропонувала свою допомогу. Для цього їй необхідно вісімсот гривень на свічки, які вона використовуватиме, коли «відмолюватиме» їхні родинні гріхи. Віщунка завбачливо назвала рахунок, на який необхідно перерахувати кошти, що довірлива житомирянка і зробила того ж дня.

Після цього «провидиця» телефонувала їй ще кілька разів, вигадувала нові неприємності та називала суми для перерахунку. Як результат – шахрайка за декілька місяців збагатилася на дев’яносто тисяч гривень, а «клієнтка» втратила власні заощадження і залишилася з банківськими кредитами.

Наразі в обох випадках правоохоронцями проводяться заходи щодо встановлення та затримання осіб, підозрюваних у скоєнні цих злочинів.

Останнім часом почастішали випадки, коли до правоохоронців звертаються жертви «мобільних шахраїв», - продовжує Олександр Татаренко. - Ці особи телефонують до людей з повідомленням, що їхні діти, родичі, батьки знаходяться у міліції чи в’язниці. Щоб допомогти близьким у складній життєвій ситуації, вони повинні перерахувати кошти (і досить значні), використовуючи картки поповнення рахунку, на номер вказаного мобільного телефону. Після проведення операції, шахраї вимикають засіб зв’язку, а коли потерпілі телефонують до своїх родичів, то дізнаються, що з ними все гаразд і вони навіть не здогадуються, про що йде мова.


Шановні житомиряни! Щоб запобігти таким неприємностям, слід дотримуватися елементарних правил безпеки:

1. Ні в якому разі не довіряйте незнайомцям, тим більше, якщо вам пропонують провести сумнівні операції з грошовими коштами. Щоразу шахраї використовують почуття людини: або страх за своїх близьких або бажання швидко й легко підзаробити. Такими можуть бути пропозиції обміняти заощадження на так звані «нові гроші» чи валюту за вигідним курсом, придбати продукти за зниженими цінами, розігрування лотерей, або, як у наведеному випадку, переказати кошти на рахунок мобільного абонента.

2. Не розмовляйте та не запрошуйте до своєї оселі осіб, що пропонують поворожити, зняти порчу. Не залишайте ні на хвилину відчиненими двері – таким чином зловмисники мають можливість роздивитись ваше житло та запам’ятати розташування цінних речей.

3. Завжди керуйтесь здоровим глуздом. Якщо у вас виникли підозри, що вас намагаються ошукати, негайно звертайтесь до міліції.

4. Повідомте про небезпеку бути ошуканими своїх рідних та знайомих.

Марина Вітвіцька, Богунський РВ УМВС України в Житомирській області
Автор: Марина Витвицкая, МВД, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто | 10.01.2011 | Переглядів: 6693 | цыгане, Житомир, мошенники

Читайте також на цю тему:

Коментарів: 0