Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Понедельник, 17 Января 2022    12:02:32
Живой Журнал » Статьи » Пресс-релизы, Житомир, Украина » Алина Сергеева

Житомир встречает весенний паводок

Підготовка і пропуск льодоходу, весняної повені та дощових паводків – напружений і відповідальний період в діяльності Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради.

Час, коли на головній водній артерії міста, річці Тетерів, кресне крига і починають свій біг весняні струмки, – пора для водників напружена і відповідальна.

Під час інтенсивного танення снігу разом з талою водою у річку поступає велика кількість забруднюючих речовин, різко зростає навантаження на гідротехнічні і очисні споруди.

Відповідні служби Комунального підприємства «Житомирводоканал» Житомирської міської ради відслідковують процеси танення снігу і оцінюють можливі обсяги води, які можуть додатися у водосховище за період весняної повені, готують короткотерміновий прогноз витрат, рівнів і якості води. При необхідності наперед змінюється гідрологічний режим та завчасно вибирається необхідний порядок водопідготовки, що особливо важливо при пропуску весняної повені.

Згідно розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації, на підприємстві затверджено план дій щодо пропуску льодоходу, весняної повені та дощових паводків у 2011 році по захисту гідроспоруд водосховищ «Відсічне», «Денеші». Затверджено склад бригад, які працюють у посиленому режимі і несуть цілодобове чергування на гідроспорудах.

Підготовлено техніку і механізми, які можуть бути задіяні у цей період, створено аварійний запас паливно-мастильних, будівельних матеріалів, обладнання, необхідного на випадок можливих руйнувань. Греблі «Денеші» та «відсічне» обстежені водолазами. Результати обстежень підтвердили належний стан цих стратегічно-важливих споруд, що дає впевненість у безаварійності проходження весняної повені.

В залежності від пори року і умов природокористування кількість і якість води у водосховищах змінюється. Незмінними вони залишаються у кінцевого споживача – жителя міста Житомира і околиць. Вода, як завжди, відповідає Державним санітарним нормам.


Правила поведінки на воді у весняний період

З настанням весни, значним підвищенням температури повітря, приходить весняна повінь, яка може принести великі збитки як господарству, особистій власності, а найголовніше - життю людей.

Спільне обстеження льодового покриву, проведене спеціалістами районного управління міністерства надзвичайних ситуацій та міської рятувальної станції на воді засвідчило, що пересуватись по ньому категорично заборонено. В жодному разі не можна відпускати дітей до річки без нагляду старших, особливо в період льодоходу, не рекомендується збиратися великими групами на березі річки, на мостах під час льодоходу, не можна виходити на пливучі крижини і льодові затори, переходити річку по льоду.

Відділ надзвичайних ситуацій та екології застерігає про те, що перебування на льоду у весняний час несе за собою непередбачувані наслідки та радить не ризикувати своїм життям.

В разі виникнення надзвичайної ситуації на льоду негайно телефонуйте за телефонами 101
Автор: Алина Сергеева
Житомир | 11 Марта 2011 | Просмотров: 6348 | МЧС, затопило, Житомир
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему:


Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо