14 квітня ЖОГО «Патріот України» провела поїздку до с. Кодня, що в Житомирскьому районі, де вшанували Героїв Коліївщини.240 років тому польська шляхта за сприяння російських царських військ потопила в крові селянське повстання на Правобережній Україні, яке увійшло в історію під назвою "Коліївщина".
У лютому 1769 року у містечку Кодня на Житомирщині розпочав свою чорну справу спеціально створений для розправ над полоненими гайдамаками трибунал.
Судовище проходило під «патронатом» Ю. Стемпковського. Розіслані цим людожером каральні загони виловлювали по селах учасників повстання і запідозрених у симпатіях до них. Бранців постачали також російські військові команди.Одне лишень необережне слово, почуте шляхтичем, підслухане євреєм-орендарем у корчмі, уже торувало шлях до коднянської катівні, гірку пам'ять про яку закарбовано у народному прислів'ї-прокльоні «Бодай тебе Кодня не минула!». Слідчі трибуналу працювали, немов на кривавому конвеєрі. Після нещадних тортур повстанців четвертували, колесували, вішали, рубали їм голови. Карали на смерть бандуристів, що співали повстанцям або про повстанців.
А крім Кодні, ще ж були Серби, Могилів-Подільський, Вінниця, Житомир... Полонених гайдамаків розвозили по містах і селах Волині, Галичини. Для остраху іншим садовили їх на палі, частини четвертованих тіл розвішували на міських брамах, у людних місцях... Йдеться про масове винищення українського народу. Довго потому лисянські дівчата на згадку про звірячу розправу вплітали у коси разом з різнокольоровими й жалобну чорну стрічку...
У 1846 році за дорученням Тимчасової комісії з розгляду древніх актів місто відвідав Тарас Григорович Шевченко. У Кодні він поклонився праху борців за свободу народу, замалював гайдамацькі могили.
Патріоти провели мітинг-реквієм, та схилили коліна в хвилині мовчання. Костянтин Суський Голова ЖОГО «Патріот України»: «Україна не має права забути про ці страшні часи. Ця пам'ять буде завжди давати сили новим поколінням українців боротися за свою землю, свій народ, свою націю. Це наша земля, ми тут хазяї. Ніхто не має права тут вказувати українцям, що робити. Хай про це пам’ятають всі!»
Доречі, окрім організації «Патріот України» жодна організація не була присутня на меморіалі, ані влада, ані націоналісти, ані прості люди. Такі сторінки історію забувати не можна.
з шумом.