Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Вторник, 25 Января 2022    13:04:07
Живой Журнал » Статьи » Авторская колонка » Ігор Шурпан » Шурпан Ігор Вікторович

Душевна гітара біля вогнища. Олеся Сінчук.

Автор Ігор Шурпан

Ігор Шурпан

все статьи автора

Всі ми звикли до виступів артистів у драмтеатрі, філармонії та Палаці культури. Але є серед них такі, яким і сцени замало! Їх вокальні дані потребують більших просторів і природного камертону.

Саме до таких виконавців належить Олеся Сінчук. За минулий рік Олеся вже  двічі відвідала наше місто: під час персонального концерту та під час творчого звіту Любарського району. І ось, нарешті, черговий, третій, виступ виконавиці в Житомирі.

Відбудеться він просто неба у незвичному для житомирського глядача місці - в екологічному таборі «Екомїръ» що розташований за селом Кам’янка поблизу родового поселення «Тартак».

Запрошуємо всіх поціновувачів слов’янських мов, етно та фольк мотивів на свято єднання живої музики і живої природи!


Як дістатися еко-табору «Екомїръ»?
автобус «Житомир-Кам’янка-Вільскі дачі»
Відправка з автовокзалу ринку «Хлібний», платформа №13,
о 06:00, 09:00, 14:10, 17:30, 19:30
зворотній рейс - через 1 год.
тел.: 46-87-60, (093) 650 56 05


Piccy.info - Free Image Hosting


Інформаційна довідка:


Олеся Сінчук - український композитор, музикант, співачка, поетеса, художник-графік. Працює у стилях - етно, фолк, акустичний рок, популярна музика, лірична пісня, романтичні твори для фортепіано.
Пише та співає українською, російською та польською мовами.
    Олеся Сінчук є лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів:
 •  лауреат фестивалю «Зірка миру та любові», присвяченого Тарасу  Шевченку, 2000 р., м.Канів
 •  лауреат конкурсу авторської пісні «Есхар», м.Харків, 2001 р.,
 •  дипломант конкурсу авторської пісні «Великий Донбас», м.Донецьк, 2001 р.
 •  лауреат І премії всеукраїнського поетичного конкурсу «Кримська Альгамбра», номінація «Українська сучасна поезія», м.Сімферополь, 2000-2001р.,
 •  лауреат І та II премій міжнародного конкурсу музики і поезії імені Марії  Конопницької у Польщі у номінаціях - «співана поезія на слова Марії Конопницької», «авторська екологічна пісня», «поезія Марії Конопницької - художнє читання», 2005-2008 рр., Пшедбож.
 •  лауреат I та ІІ премій XVI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Боромля» 2006 р., м.Тростянець, Сумська обл.
 •  дипломант Всеукраїнського конкурсу професійних читців ім. Лесі Українки, м. Київ,      2006 р.
 •  лауреат ІІ премії Всеукраїнського літературно-музичного конкурсу «Восьма нота» 2008 р., м.Київ.
 •  лауреат III премії літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «пісенна  лірика про кохання», 2009 р., м. Київ
 •  дипломант всеукраїнського фольклорного фестивалю «Купальські роси»,  с.Немиринці, Житомирська обл.2009 р.
 •  лауреат I премії Міжнародного конкурсу мистецтв «Звенящие кедры» у номінації «Акторська майстерність», м.Москва, 2010р.
 •  лауреат Міжнародної Премії «Філантроп», I премія у номінації «Виконавські види  мистецтва», м. Москва, 2010р.
Олеся друкується в часописах «Севастополь», «Балаклавська пристань», «Колесо Жизни», «В лучах созвучий», «Поэтическая гавань», «Сварог», «Вітчизна», «Сьома раса», газетах - «Голос України», «Житичі», «Літературна газета», «Газета польська», «Література та життя».

У 2003 році у київській міській бібліотеці для юнацтва відбулася виставка графіки Олесі Сінчук, яка мала назву «Сонячні крила».

У останні роки Олеся пише багато творів - пісень на власні вірші, інструментальних композицій (для фортепіано, сопілки та квартету (гітара, сопілка, скрипка, дримба). У творчому доробку 5 музичних альбомів. Інструментальні твори увійшли до альбому «Крилатий простір», 1999.

З 1999 року Олеся Сінчук викладає історію класичної музики у полтавській школі «Академія». Для студії школи Олеся пише музику до хореографічних композицій заслуженої артистки України Алли Рубіної - «Мавка та Килина», «В кубинському стилі», «Ніжність», «Маруся Чурай».

В 2000 та 2001 роках приймає участь у зйомках фільму Наталії Бондарчук «Пушкін». Олеся виконує роль Русалки (за мотивами творів Пушкіна).

У 2006 році був створений відеокліп на пісню Олесі Сінчук «Лада», присвячену купальським святам.

У 2006 київським видавництвом «Віт-А-Пол» видана перша поетична збірка Олесі «Зоряний вітер».

У 2006 році на міжнародному етнофестивалі «Країна мрій» Олеся плідно співпрацює із гуртом «ВВ» та Ніною Матвієнко, даруючи неповторний сопілковий колорит пісням відомого українського гурту та знаменитої співачки.

У Польщі на міжнародному фестивалі, присвяченому творчості знаменитої польської поетеси Марії Конопницької Олеся знайомиться з народною артисткою України Раїсою Степанівною Недашківською. Результатом співпраці молодого українського композитора та видатної актриси є музика Олесі до моноспектаклю Раїси Недашківської «Не питайте свою долю» по мотивам творів Тараса Шевченка.

Передачі з Олесею Сінчук проводили: Радіо Ера, Перший національний канал радіо, радіо «Культура», телеканал «Культура», житомирське обласне радіо, Хмельницьке телебачення, Житомирське телебачення, КДР ТРК, музичний канал М2.

Про творчість Олесі писали: «Слово Просвіти» (Київ), «Біла хата» (Чернігів), Газета польська (Житомир), «Зоря Полтавщини» (Полтава), «Черкаський край» (Черкаси), «Флаг Родины» (Севастополь), «Житичі», «Житомирщина» (Житомир), «Добро» ( Харків), «Новий день» (Любар, житомирщина).

Як український композитор і співачка Олеся Сінчук виступала в Києві, Полтаві, Харкові, Севастополі, Львові, Хмельницькому,Феодосії, Одесі, Москві, Мінську, Ризі, Вільнюсі, Санкт-Петербурзі, Талліні, Кишиневі та багатьох інших містах (близько 300 міст), з сольними концертами та в складі культурного міжнародного фестивалю «Караван бардів». Брала активну участь у міжнародному музичному проекті «Єдине древо», який проходив у Чехії, Польщі, Україні.

Активно співпрацює Олеся зі всеукраїнським товариством «Просвіта». Зокрема, у серпні 2009 року на IX фестивалі української книги «Феодосія- 2009» яскраво представила свою творчість у літературно-музичній композиції «Зоряний вітер».

З 2008 року Олеся бере активну участь у роботі літературно-мистецької студії «Духовність української родини» при Національному музеї літератури України.
olesiasinchuk.com.ua
Автор: Шурпан Ігор Вікторович
Ігор Шурпан | 14 Июля 2011 | Просмотров: 5746 | концерт, етно, Сінчук, сопілка, олеся, фолк, Екомїръ
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 0

Читайте также на эту тему:


Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо