Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Четверг, 20 Января 2022    01:45:53
Живой Журнал » Статьи » Авторская колонка » Микола Костриця »

Богунська та Корольовська районні ради в Житомирі: ліквідувати не можна залишити?!

Автор Микола Костриця

Микола Костриця

все статьи автора

Добігають кінця виборчі перегони–2015. Формуються коаліції, торгуються посади, приміряються крісла… Але для більшості виборців Житомира майже незвіданими залишаються питання:
– навіщо нам в місті окрім міської ради (42 депутати) ще Богунська (42 депутати) та Корольовська (36 депутатів) районні ради?
– які функції виконують вони та їх виконавчі комітети (хто не в курсі – дві величезні будівлі на вул. Перемоги та Польовій площі)?
– яку цінність вони створюють для житомирян і як дорого ми за це платимо?
 
Спробуємо пошукати на них відповіді.
1. Існування районних рад в містах з населенням понад 200 тисяч осіб – це традиції радянської владно-бюрократичної системи: жорстка вертикаль влади, ради, виконкоми, наради, розпорядження, інструкції, довідки… Все заради простих людей. Невільний гомо совєтікус мав відчувати, що про нього піклується величезна державна бюрократична «машина»; дякувати Лєніну, партії, голові ради, обкому, парткому…
І на 25 році незалежності традиції минулого не відпускають. Житомир залишається одним з небагатьох обласних центрів в Україні, де мешканці продовжують обирати та утримувати загадкові районні ради в містах (при цьому чисельність населення міста неухильно зменшується). Як же без районних рад живуть в Одесі, Львові, Миколаєві, Вінниці та інших великих і більш розвинутих містах?
2. Щодо функцій районних рад в місті, то для пересічного житомирянина ця інформація є… Не є. Сайтів Богунської та Корольовської районних рад не існує. На сайті Житомирської міської ради в розділах про відповідні районні ради ви не знайдете їх функції (http://zt-rada.gov.ua/pages/c289, http://zt-rada.gov.ua/pages/c288). Більше того, основний документ, на якій вони посилаються в своїй роботі, а саме Рішення міської ради від 25.02.2003 р. № 160 «Про визначення обсягів і меж повноважень Богунської та Корольовської районних рад у м. Житомирі та їх виконавчих органів» також не знаходить пошуковик на сайті. То заради чого і кого функціонують райради та їх виконкоми в місті?
Про це можна здогадатись, виходячи з назв рішень, які вони приймають (самі рішення публікуються без додатків, фактично порушуючи законодавство України). Діяльність районних рад в Житомирі спрямована на затвердження і використання своїх бюджетів, перерозподіл всілякого роду матеріальної допомоги (інвалідам, одиноким громадянам, малозабезпеченим родинам тощо) та матеріально-технічне забезпечення проведення місцевих виборів. Такий собі «передаточний механізм».
3. Щодо цінності, яку створюють для житомирян районні ради в місті, найкраще процитувати колишнього мера Києва Л. Черновецького: «Мы делаем… Что-то важное». А тепер про цифри: житомирянам-платникам податків утримання районних рад та їх виконкомів (всього майже 200 штатних посад) коштує 11 мільйонів гривень на 2015 рік і з кожним роком ця цифра зростає. Чи не завелика ціна за перерозподіл податків на користь тих, хто потребує нашої допомоги?
 
Чи є альтернатива Богунській та Корольовській раді в м. Житомирі? Неодноразово наголошував на тому, що люструвати в Україні треба не тільки окремих осіб, а в першу чергу, слід люструвати неефективні системи і процеси, урізати неефективні функції державних органів та органів самоврядування.
Отож, альтернативою неефективним райрадам в місті, має бути перетворення їх на два сучасних високотехнологічних центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) (успішний досвід Вінниці, Львова, Одеси стане в нагоді) та одну соціальну службу для роботи з тими групами населення, що її потребує. Такі ЦНАПи можуть легко розміститись на одному поверсі просторих чотирьохповерхових будівель райрад, а решту приміщень передати під ресурсні центри для громадських організацій або здати в оренду ІТ-компаніям, які допоможуть перейти місту від паперової рутини до електронного самоврядування.
 
Зробити крок від радянських традицій бюрократії до сервісної функції влади в Житомирі мають новообрані депутати міської ради, бо саме в їх компетенції відповідно до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» перебуває питання функціонування районних рад в місті. І це питання має бути розглянуто як одне з першочергових, не відкладаючи до наступних виборів, коли задля «політичної доцільності» у народних обранців знову не вистачить сміливості реформувати місто.
 
Я свій вибір зробив. На виборах до районної ради на бюлетені написав «Ліквідувати».
Якщо ви хочете, аби Житомир модернізувався, а не залишався совковим містом – підписуйте електронну петицію http://petitions.zt-rada.gov.ua/list/view/68.
Богунська та Корольовська районні ради в Житомирі: Ліквідувати! Не можна залишити!

Микола Костриця | 10 Ноября 2015 | Просмотров: 1782
Редакция "Журнала Житомира" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 1
Юрко
1 Юрій Градовський (Юрко)   • 19:15:15, 22 Ноября 2015 [Материал]

Підписав давно. Сухомлин обіцяв ліквідувати - побачимо.

Обратите внимание:


Читайте ЖЖ.инфо