Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Україна

Основи вдалої самопрезентації на співбесіді

Автор: Віталій Сівко, 05.11.2016, 19:31:46 Основи вдалої самопрезентації на співбесіді
Після того, як резюме було відправлено, відбувся перший телефонну розмову, і здобувача запросили на співбесіду, прийшов час зайнятися підготовкою до зустрічі. Почати варто з емоційного настрою. Віра в свої сили і впевненість у рівні майстерності допоможе швидко і ефективно підготуватися до співбесіди. Вивчення найпопулярніших питань, які можуть бути задані, запобіжить неприємні сюрпризи під час зустрічі. Крім теоретичної частини потрібно знати, як себе вести на співбесіді.

До загальних рекомендацій при зустрічі з рекрутером або прямим роботодавцем можна віднести пунктуальність, відсутність подразників (відключити телефони та інші пристрої, що відволікають увагу), доброзичливість. Професіоналізм кандидата полягає в умінні розставляти пріоритети і грамотно вести діалог - це самопрезентація. Крик, нервозність і зайва емоційність зведуть нанівець всі раніше докладені зусилля. Вісім простих правил дозволять впоратися з хвилюванням і відчути себе впевненіше в незнайомій обстановці.
 

Правило «семи секунд» - перше враження.


Оцінка кандидата починається з першої секунди зустрічі. Після запрошення необхідно увійти в кабінет. Важливе значення має постава: не можна сутулитися. Поза повинна відповідати виду переможця - піднята голова, розправлені плечі. Рукостискання має бути міцним і впевненим, долоні сухими.
 

Правило «тридцяти секунд» - маємо в собі інтерв'юера.


При підборі одягу зверніть увагу на прийнятий в організації дрес-код. Варто віддати перевагу діловому стилю без зайвих аксесуарів (допускається надіти обручку і непомітні сережки). Охайний зовнішній вигляд сприяє спілкуванню (одяг і взуття повинні бути чистими, дихання свіжим). Попрацюйте над тембром голосу. Впевнене вітання та подальше спілкування продемонструють готовність вести конструктивний діалог.
 

Розповідь про себе - демонстрація професіоналізму.


Складений на основі резюме та заздалегідь пророблений короткий переказ досягнень і навичок, допоможе за короткий час донести важливу інформацію до інтерв'юера. Потрібно використовувати дати, цифри, грати з відсотками і звертати увагу на результати, яких вдалося досягти на тій чи іншій посаді. Слід згадати і про особисті досягнення. Варто використовувати дієслова доконаного виду (розробив, впровадив, поліпшив і т.п.), вони підкреслять закінченість зазначених дій, їх результативну цінність. Підсумком розповіді повинно стати уявлення про претендента, як про незамінний фахівця, без якого компанії складно буде обійтися.
 

Німі «вороги» - важливість невербальних засобів.


Спілкуючись з інтерв'юером, слід контролювати мову тіла. Ніяких схрещених на грудях рук або ніг, надмірної жестикуляції або ерзанье на стільці - все це ознаки закритості і небажання вести діалог. Скептицизм і мляве байдуже поведінку неприпустимі. Пряма постава і впевнений погляд в очі, доречна посмішка. Необхідно продемонструвати, що ситуація не викликає дискомфорту, а розмова цікавий.
 

Відповідний інтерес - налагоджуємо контакт.


Не варто зациклюватися тільки на себе, співбесіда - це діалог. Питання про компанії допоможуть налагодити необхідний рівень довіри і дізнатися додаткову інформацію. Подробиці про вакантну посаду сформують уявлення про коло обов'язків і можливі перспективи. Не варто боятися запитувати: претендент не випрошує робоче місце, він продає свою працю і послуги.
 

Грамотні відповіді на поставлені запитання.


Для підтвердження зазначеної в резюме інформації варто взяти на співбесіду необхідні документи (паспорт, атестати, свідоцтва, трудову книжку). Це дозволить уникнути голослівності. На питання слід відповідати чітко, не вдаючись у подробиці. Якщо буде потрібно, рекрутер уточнить. Варто приділити особливу увагу відповідям на питання, які зачіпають професійну сферу, на їх основі будується думка про претендента, як про фахівця.


Конструктивність і підготовленість.

Бажано щоб у кандидата на зустрічі були блокнот і ручка для запису важливих моментів, що стосуються майбутньої посади. Використання електронних засобів допустимо за умови їх доречності. Не варто на столі перед собою розкладати все наявні пристрої (телефони, планшети і т. П.) - Це порушує правила ділового етикету і принижує рівень професіоналізму. Зібраність, логічність дій та послідовність викладу - неоціненні якості, на яких слід зробити акцент. Здобувач повинен продемонструвати зацікавленість у відкриту вакансію і, відповідно, роботі в компанії.
 

Завершення зустрічі.


На заключному етапі можна поцікавитися, коли чекати дзвінка з рішенням щодо вакансії. Якщо здобувач запропонував передзвонити в певний час, то обов'язково варто дзвонити саме в зазначений день і годину. Після цього доречно сказати кілька загальних фраз і, подякувавши співрозмовника за приділену час, піти. Тепер залишається тільки чекати рішення роботодавця. Можливо, призначать ще одну співбесіду або відразу повідомлять відповідь.

Хорошим прикладом презентації себе на співбесіді може послужити звичайна реклама. Претендент повинен не тільки представити свої конкурентоспроможні якості і досягнення, а й проаналізувати загальний фон компанії (діяльність, шляхи розвитку, перспективи на ринку). Це дозволить йому вільно орієнтуватися в потребах передбачуваного роботодавця, з'ясувати його слабкі сторони. Іншими словами, реальна оцінка компанії дасть можливість кандидату впевнено почувати себе на співбесіді і компетентно відповідати на запитання, а також вигідно себе продавати.
Автор: Віталій Сівко, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info
Україна | 05.11.2016 | Переглядів: 2359