ЖЖ інфо » Статті » Місто

В Житомирі "осіли" ще дві срібні медалі

Автор: Олександр Закулісний, Меркурій, 08.07.2009, 11:39:13
25 червня у Житомирі відбувся брифінг з нагоди успішних виступів представників області на міжнародних змаганнях.

Зокрема, О.Осмаловича (срібний призер командного чемпіонату Європи з легкої атлетики), В.Киричук (срібна медалістка ХХ Міжнародної олімпіади з екології).

Участь у заході взяли: заступник голови облдержадміністрації М.Дейсан, керівники навчальних закладів, у яких здобувають освіту О.Осмалович та В.Киричук, представники обласного відділення НОК, ЗМІ.

Олександр Осмалович, народився у місті Коростишеві, студент Житомирського Національного агроекологічного університету, член штатної збірної команди України з легкої атлетики, багаторазовий переможець Чемпіонатів України та міжнародних змагань. У 2007 р. виборов 2 місце на молодіжному Чемпіонаті Європи, брав участь у Всесвітній Універсіаді, яка проходила у Бангкоку (Таїланд).

6-8 березня 2009 року Олександр гідно виступив на зимовому Чемпіонаті Європи у м. Туріні (Італія), а в травні на міжнародних змаганнях у м. Спала (Польща) вперше виконав норматив майстра спорту міжнародного класу, показавши один з кращих результатів сезону в Європі. В червні після впевненої перемоги на Кубку України в Ялті та вдалого виступу на змаганнях у Варшаві, де він показав свій найкращий час з бігу на 800 м – 1.46,95 сек., Олександр у складі національної збірної команди України виїхав у м. Лейрія (Португалія) на командний Чемпіонат Європи. І знову справжній успіх – 2 місце серед найсильніших бігунів Європи – один з найвищих результатів серед кращих легкоатлетів-бігунів України за всі часи реєстрації їх досягнень.

Вже багато років у складі збірної команди України серед бігунів на 800 м не було таких вдалих виступів на офіційних змаганнях. Ці змагання не тільки визначили основний склад збірної команди України на серпневий Чемпіонат світу в Берліні, але й стали першим кроком Олександра на Олімпійські Ігри 2012 р. у Лондоні. Олександр Осмалович захищає спортивні кольори Міністерства освіти і науки України та фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Тренує спортсмена заслужений тренер України Володимир Романович Зорнік, нещодавно призначений головним тренером збірної команди студентів України для участі у змаганнях з легкої атлетики Всесвітньої літньої Універсіади 2-8 липня 2009р. в м. Белграді (Сербія).

У 2003 році педагог Житомирського міського колегіуму Валентина Михайлівна Миколюк розгледіла серед учнів 7–их класів талановиту дівчинку, яка у майбутньому представлятиме Україну і принесе славу Житомирщині. Вона зуміла зацікавити і спрямувати думки дитини на природничі науки.

Вже у сьомому класі Киричук Валентина посіла призове місце у міському конкурсі – захисті науково-дослвідницьких робіт МАН. І відтоді вихованка Валентини Миколюк Киричук Валентина щороку представляла дослідженння з біології і екології, здобувала перемоги на конкурсах- захистах і олімпіадах. У травні 2009 року проект Валентини Киричук був представлений Міністерством освіти і науки України у числі переможців екологічного туру Всеукраїнської олімпіади з біології та екології у Туреччині (м.Стамбул), де відбулась ХХ Міжнародна учнівська олімпіада з екології.

Серед школіярів із 41 країни світу, Валентина блискуче представила і захистила свій проект. Міжнародне журі відзначило її роботу срібною медаллю. Завдяки успішному виступу українських школярів у міжнародній учнівській олімпіаді з екології 2009 року, Україна увійшла до першої п’ятірки країн – лідерів цих змагань, а Житомирська область отримала призове місце міжнародного рівня.

Автор: Олександр Закулісний, Меркурій, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info