Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна

Власть видит спасение теплосистемы Житомира в кредите ЕБРР

Автор: Сергій Харчук, 15.12.2011, 12:11:11
14 грудня у Житомирській міській раді відбулась презентація проект надання 10 мільйонного у євро кредиту та 5 мільйонного гранту теж у євро від ЄБРР для модернізації та розвитку існуючої системи теплопостачання Житомира.

Міська влада, як основну причину необхідності отримання такого кредиту, бачить у великому ступені зношеності основних фондів, яка складає близько 80%.

- Якщо нам не почати сьогодні щось робити, через 1-2 роки ми можемо отримати масштабну техногенну аварію. Бюджетних грошей на реалізацію всіх проектів по модернізації тепломереж і котелень не вистачає, - переконував присутніх керівник КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин.

Кредит у 10 мільйонів євро надається на 10 років з відстрочкою на 3 роки, плюс грант 5 мільйонів євро. Окупність за підрахунками міської влади сьогодні складає 3,5 років, хоча шведи на час складання проекту (2008 рік) нарахували 5,5 років при тодішній ціні газу.

Основі гроші направленні на комплексну модернізацію теплопостачання окремих мікрорайонів Житомира:

- мікрорайону вул. Шевченка – Бородія з багатоповерховою забудовою житловими будинками, дитячими садками та школою. Проектом передбачається перехід на двотрубну схему теплопостачання та встановлення індивідуальних повністю автоматизованих теплових пунктів.

- мікрорайону пр. Миру – вул. Жукова з переведенням на двотрубну систему, заміною насосів, встановлення когенераційної установки та котла на відходах деревини в котельні РК-8 по пр. Миру, 22.

- мікрорайону Корбутівка з встановленням в котельні РК-5 по вул. Черняховського, 103в когенераційної установки з виробництва дешевої електро- та теплоенергії.

- заміна фізично зношених магістральних теплових мереж зі застосуванням сучасних досконалих попередньо ізольованих труб від найбільшої котельні міста по вул. Жуйко, 12 та котельні вул. Шевченка, 103, що усуне проблеми по надійності та економічності теплопостачання споживачів центральної частини міста.

- модернізація котельних з заміною застарілих котлів типу НІІСТУ-5.

- встановлення на котельні вул. Коростишівська, 3 котлів на альтернативному паливі зі збереженням існуючих котлів на природному газі (кошти гранту).

За підрахунками теплоенергетиків та банкірів це дасть близько 40% економії тепла. Модернізація котелень теж відбуватиметься за рахунок кредиту.

Про фінансові умови надання кредиту розповіли представники ЄБРР Денис Гайовий, Дар'я Кабучинська та Євгенія Каранда: кредит надається у євро, максимальна курсова ставка становить 7, 7%, але можливо буде знижена до 3,75%, за умови проведення рейтингової оцінки Житомира, яка коштує не мало. Максимальна сума витрат складає 14 мільйонів, - переконує влада та банкіри.

- Тобто ми беремо 15 мільйонів, а через 10 років вернемо 14 мільйонів. Ми гроші не отримуємо, ми тільки підписуємо акти виконаних робіт. Я не маю права впливати на розподіл цих коштів, - заявив Дмитро Рогожин

Варто нагадати, що робота над підготовкою для отримання цього гранту проводилась ще за каденції минулого мера – Віри Шелудченко. Це почалося ще у 2008 році – тоді був проведений незалежний техніко-економічний аудит діяльності КП «ЖТКЕ» на замовлення та за кошти ЄБРР. Аудит проводила шведська фірма SWECO.

За результатами аудиту було виконано техніко-економічне обґрунтування, за яким є доцільність та взаємовигода надання такого кредиту ЄБРР КП .

Кредит за собою потягне підняття тарифів на тепло, хоча Рогожин заявив що тарифи значно не зростуть, а за умови модернізації системи теплопостачання та економії ресурсів у майбутньому вони можливо зменшаться.

Присутня у залі міської ради Віра Шелудченко виступила на підтримку щодо кредиту, - нам треба підписувати негайно, щоб у березні вже проводити тендери, а у квітні копати, - заявила вона. А як розберемось з «ЖТКЕ» – то реанімувати і водоканал, поки тут наша каденція, щоб люди бачили, чим ми будемо займатись.

– Європа живе у кредит, а що робити якщо інакше не має. Ви критикуєте, а щоб інакше можете запропонувати? Нічого, - заявив Йосип Запаловський.

На сьогодні ЄБРР співпрацює з Львовом, Черкасами, Харковом, Запоріжжям, Києвом та іншими містами.

Остаточне рішення щодо кредиту має прийняти найближча сесія депутатів Житомирської міської ради.
Автор: Сергій Харчук, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info http://zthata.com.ua/
Місто | 15.12.2011 | Переглядів: 4198
Коментарів: 0