Журнал Житомира
Новости сегодня: Вторник, 24.04.2018    11:31:38
Журнал Житомира » Статьи » Украина

Опалення - найважливіший вид монтажу інженерних мереж в будинку та приміщенні

Опалення - найважливіший вид монтажу інженерних мереж в будинку та приміщенні

Сьогодні складно уявити собі затишне й комфортне сучасне житлове приміщення, побудоване без урахування особливостей інженерних комунікацій. Грамотні і продумані монтаж і проектування на рівні первісного проектного рішення вбережуть вас від численних неприємних несподіванок, здатних погіршити не тільки настрій, але і здоров'я: починаючи від погано опалювальних кімнат і закінчуючи перебоями з подачею води і електроенергії, а також неприємних і токсичних запахів. А тому довірити цю роботу слід тільки професійним майстрам.

Як зауважили в компанії Елефант-Комфорт всі інженерні мережі можна класифікувати на дві великі групи: зовнішні і внутрішні системи, кожна з яких, в свою чергу, ділиться на сім підкласів. До першої відносяться господарсько-питний водопровід; протипожежний водопровід; господарсько-побутова каналізація; зливова каналізація; дренажна каналізація; мережі теплопостачання; електропостачання. До другої - мережі холодного водопостачання; мережі гарячого водопостачання; каналізація; опалення; вентиляція; кондиціонування; електропостачання. Давайте докладніше розглянемо підклас, по праву, розташований на першому місці за важливістю - опалення.
 

Проект системи опалення будинку


Перш ніж приступити до безпосередніх робіт, приділіть належну увагу підготовці техніко-економічного обґрунтування. Керуючись правилами «Опалення, вентиляція і кондиціонування повітря» та іншими нормативними документами, спеціалізовані фірми дозволять скоротити час монтажу і пусконалагоджувальних робіт, отримати тепловий розрахунок і трасування інженерних систем.

Як правило, для створення детальної схеми враховуються товщина стін будинку, висота стель в приміщенні, площа кімнат, кількість параметри вікон, матеріал, з якого побудований будинок (опалення дерев'яного будинку, наприклад, відрізняється від цегляного); число санвузлів в будинку; кількість проживаючих; наявність і площа теплих підлог; для котелень - тип опалювального котла. Інженери-проектувальники позначать кращі варіанти планування комунікацій індивідуально для вашого приміщення. А значить, вони справно прослужать вам довгі роки.
 

Види опалення


Для будинку застосовується одна з трьох систем опалення: водяна, електрична або газова. В системі водяного опалення передача тепла відбувається від нагрітої до певної температури рідини, найчастіше в якості робочої використовується вода або антифриз. Останній обійдеться порівняно дорожче і зажадає витрати на покупку, поповнення та утилізацію, більше число радіаторів і вище потужність котельні. Також його можна використовувати в електричних котлах через утворення накипу на нагрівальних елементах. Однак і вода теж не позбавлена ​​недоліків: замерзає в системі опалення, а з'єднання вузлів з часом почнуть підтікати і вимагати ремонту. В цілому, тут доречні для застосування твердопаливні, газові електричні або дизельні види котлів.

Електрична система опалення підійде для невеликих приміщень з мінімальним показником теплопровідності стін. Вона легко і швидко монтується, дозволяючи власникам будинку створити необхідну і комфортну температуру повітря в різних приміщеннях, при досягненні якої спеціальний датчик відключає електричний конвектор, при зниженні температури нижче заданої - включає агрегат в роботу. У даній системі можна використовувати тільки воду.

Принцип роботи газової системи заснований на характеристиках входить в неї обладнання (котла, радіаторів, циркуляційного насоса, труб для теплоносія), обігріваючого будинок за допомогою зрідженого газу або природного газу з централізованої газотранспортної системи.
 

Сучасні технічні рішення


Зверніть увагу на сучасні технічні новинки, пропоновані на будівельному ринку. Так, все більшу популярність завойовують системи управління опаленням через Інтернет. З її допомогою можна з будь-якої точки планети задавати або змінювати налаштування, регулювати їх на свій розсуд онлайн, дистанційно через смартфон, ноутбук або стаціонарний комп'ютер.

C іншого боку, в мережі Інтернет є сервер (інший комп'ютер), який дозволяє зв'язуватися з Інтернет-обладнанням, встановленим в будинку, яке, в свою чергу, підключено до настінного або підлогового котла. Щоб правильно визначити показники витрати води, підібрати все необхідне обладнання (клапани, насоси для систем опалення та водопостачання), можна завантажити безкоштовне програмне забезпечення для розрахунку інженерних об'єктів, також поширене в Інтернеті.
Автор: Артем Кондратюк
Украина | 18.05.2017 | Просмотров: 754
Обратите внимание:
Комментариев: 0

Новости сегодня:


Распродажи интернет-магазинов