Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Владислав Пучич, Прес-релізи, Місто, Живий Журнал

Житомирський Інтернет - проблеми підліткового періоду

Автор: Влад Пучич, "До ладу", 03.09.2007, 14:14:29
Ми оцінили Житомирські сайти загально-суспільної тематики, не торкаючись офіційних сайтів підприємств, політичних партій та органів влади, туристичних, комерційних та особистих веб-сторінок та блогів, обравши наступні:
  1. Журнал Житомира (ЖЖ) – www.zhzh.info;
  2. Житомир.Info (ЖІ) – www.zhitomir.info;
  3. Житомир.Net (ЖН) – www.zhitomir.net.

Відвідуваність

Найбільш відвідуваним із зазначених Інтернет-ресурсів є Журнал Житомира (1000 унікальних користувачів за день). Причому, цінним є те, що сформовано стійке ядро постійних користувачів, чому сприяє можливість майже без цензури коментувати новини; та різноманітність тем для обговорення на форумі. На нашу думку, недоліком є виключна російськомовність, позаяк Житомир.info і Житомир.net є двомовними. За нашим припущеннями, ЖІ має приблизно таку ж кількість відвідувачів, що і ЖЖ. Точну цифру адміністратори нам відмовились надати, а лічильники відвідуваності є закритими(?). Специфікою ЖІ є те, що сайт носить виключно новинний характер і, по суті, є єдиним житомирським чисто електронним ЗМІ. ЖН є спробою поєднати у собі обидва формати, але результати такої нечіткості та розмитості позиціонування ресурсу позначаються на відвідуваності (близько 400 користувачів в день).

Оперативність

Однозначним лідером по оперативності є ЖІ. За цим показником сайт дає фору багатьом всеукраїнським новинним електронним виданням. Це й не дивно, оскільки, якщо ЖЖ починався як хобі однієї людини, то ЖІ з самого свого початку був комерційним проектом із оплачуваним штатом працівників.

Об’єктивність та незалежність

Політика (велика й мала) є найкращим лакмусом для оцінки об’єктивності ЗМІ. Частота появи повідомлень з політичним окрасом, різноманітність кольорів цього самого окрасу визначають самостійність ресурсу. Найвигідніше у цьому сенсі виглядає ЖЖ, який не був і поки що не є комерційним чи політичним проектом. ЖІ часто проявляє симпатії до політичних сил певного спрямування, однак, це пов’язано швидше з особистими журналістськими переконаннями, а ніж з політикою ТРК “Рост Медіа”. ЖН досить відверто працює на певну політичну силу. Нерідко ресурс дозволяє собі працювати у стилі, що іноді нагадує замовний.

З трьох Інтернет-ресурсів до останнього часу лише ЖІ систематично використовував власних кореспондентів, а, відтак, і мав ексклюзивні новини. Останнім часом і ЖЖ, щоб не бути звинуваченим у компіляції, більш-менш успішно намагається впроваджувати таку практику. ЖН, зазвичай, обмежується ретрансляцією матеріалів з офіційних сайтів та декількох споріднених місцевих ЗМІ. І лише інколи з’являються оригінальні матеріали.

Тільки час від часу у пресі з’являються посилання на місцеві Інтернет-ЗМІ, тому про впливовість наразі говорити зарано. Можна говорити про присутність у медіа-полі.

Дизайн та технологічність

Кожен ресурс має ряд стандартних модулів: опитування, прогноз погоди, курси валют тощо. По оригінальності дизайну та застосуванню інноваційних Інтернет-технологій найбільш привабливо у порівнянні виглядає ЖІ, який є плодом розробки веб-студії SeoTM. Збалансованими є як об’єм сторінок, так і розміщення тексту й фото. Використовуються RSS стрічки та інтерактивна бігуча стрічка новин на першій сторінці. Однак, вагомим подразником для ока є досить велика кількість реклами. Натомість ЖН обійшовся силами власних веб-дизайнерів. І лише один раз – при створенні сайту. Надалі оновлення відбувалось заплатковим методом і наразі не архаїчним виглядає лише форум і чат. ЖЖ, хоча і достатньо збалансований, постійно модернізується, однак, використовує стандартну платформу UcoZ. Оскільки остання є досить інноваційною, але мало використовуваною – це наразі не є серйозною вадою. Варто відзначити високий вплив відвідувачів на процес доробки сайту.

Вік

Патріархом можна, по праву, назвати ЖН (4 роки), однак, як показує аналіз, – це чи не єдина його конкурентна перевага. Час та сторонні впливи роблять своє. Ресурс на сьогоднішній день не тільки застарів технологічно, але й морально, підпавши під політичні віяння, що, безперечно, негативно позначається на його впливовості. ЖЖ (1,5 роки) та ЖІ (менше 1 року) – новачки, які, однак, намагаються берегти репутацію.

Подальший розвиток житомирської Інтернет-сфери – процес, який залежатиме від багатьох факторів. З однієї сторони – для створення якісного технологічного сайту з професійним дизайном потрібні фінанси, але тут з’являються ризики підпасти під різноманітні впливи. З іншої – саме Інтернет-ЗМІ мають можливість бути дійсно незалежними, оскільки не потребують значних фінансових вливань по ходу діяльності. Бажаною була б поява нових гравців саме у суспільному секторі, однак, наразі спостерігається тенденція до комерціалізації – відкриття Інтернет-магазинів, бізнес-порталів та агенцій з певних видів бізнесової діяльності.

Отож, житомирським сайтам є куди і для чого розвиватись, адже кількість користувачів мережі подвоюється щороку.


"До ладу". №7, ст. 5

Автор: Влад Пучич, "До ладу", редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
Місто | 03.09.2007 | Переглядів: 11680
Коментарів: 0