ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Владислав Пучич, Місто, Підприємства, Україна |
Владислав Пучичвсе статьи автора |
Сьогодні
Однак, до цього майже вже звичного проблемного стану додався ще один фактор – ціна на газ. З початку 2007 року "Житомиртеплокомуненерго" (ЖТКЕ) заборгувало за блакитне паливо перед дочірнім підприємством „Газ України” 9 млн. грн. За такої ситуації ДП поставило чітку умову – ні кубометру газу без погашення заборгованості для початку за 2006 рік. "Комунізм скінчився" – зазначив віце-прем'єр Анатолій Рибак, – "всі мають платити справжню ціну". З цим не посперечаєшся.
Опалювальний сезон у місті під загрозою, а вчасний його початок 15 жовтня – під питанням точно. Більше того, існує реальна небезпека банкротства “Житомиртеплокомуненерго”, що призведе до його втрати як міського підприємства та встановлення монополії на теплопостачання у місті тим же таки ДП “Газ України”, що у свою чергу дасть поштовх до зростання тарифів на теплопостачання. І ось на цей процес ні ми з вами, а ні міська рада вже ніякого впливу не матиме.
Завтра
Який вихід? Міська влада запропонувала варіант. Було прийнято рішення про конкурс на право оренди ЖТКЕ строком на 15 років. Як тільки з'явилась подібна інформація – з'явились і ті, хто, враховуючи напружену політичну боротьбу, вирішили здобути дивідендів. Одна з політичних сил підняла питання недопущення передачі в оренду ЖТКЕ "за безцінь". На це міський голова зауважила наступне: “Порожні партійні лозунги мене не цікавлять, мене цікавить і хвилює доля простих мешканців міста, їх добробут і затишок у власних оселях. А все те, що сьогодні відбувається навколо ЖТКЕ ніщо інше, як передвиборчий PR політичних сил та їх лідерів, яких не хвилює життя міста та городян, особливо після 15 жовтня, тобто настання опалювального сезону."
На той час ситуацію активно вивчала одна з організацій, яка вже давно працює на ринку надання тепловодних послуг. На відміну від більшості гравців, які говорили, що їм ще треба заплатити за те, щоб вони взялись за Житомир, вищезгадана організація ситуацією зацікавились і готові залучати серйозні інвестиції. Однак, не все так однозначно і просто.
Pro et Contra
Pro
1. Опалювальний сезон в Житомирі буде розпочато;
2. Інвестор гарантує вирішення газового Гордієвого вузла міста, забезпечивши постачання блакитного палива;
3. Інвестор щорічно вкладає до 15 млн. грн. у розвиток інфраструктури тепломереж;
4. Міський бюджет щорічно економить 5 млн. грн..
5. Інвестор має успішний попередній досвід аналогічної роботи у Кіровограді.
Contra
1. Місто поставили перед фактом: або ми, або матимете серйозні проблеми з газом;
2. Інвестор бере на себе борг ЖТКЕ, але не може бути зобов'язаний містом його погасити;
3. Пункт у договорі стосовно строків та сум інвестицій не є типовим, а тому може бути оскаржений;
4. Міськрада лише місяць тому повернула ЖТКЕ у комунальну власність і знову передає в руки іншого орендаря;
5. Попередній досвід аналогічного господарювання інвестора оцінюється критично.
Даний аналіз загалом надає уявлення про складність та багатогранність рішення, яке зобов'язана прийняти міська влада. Не диво, що між депутатами точилися гарячі дискусії. Попри численні сплетіння та перетинання інтересів і мотивацій депутатів, врахувавши поправки до угоди більшості обранців народу, профільні комісії міськради рекомендували міськвиконкому передати ЖТКЕ в оренду.
5 жовтня міськвиконком рекомендацію виконав…
Автор: Владислав ПУЧИЧ,"До ладу!"-№8, редактор рубрики "Владислав Пучич" на ЖЖ.info