Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Владислав Пучич,

Тендерне законодавство – айсберг держзакупівель?

Автор: WolanD, "До ладу!", №9, 01.12.2007, 17:04:18
Автор Владислав Пучич

Владислав Пучич

все статьи автора




За словами директора департаменту фінансів Житомирської міської ради Русани Мончаківської, у державному бюджеті України на 2007 рік передбачено надання субвенцій місту на суму 20,2 млн. грн. Гроші планувалось спрямувати для виконання інвестиційних проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток, ремонт і реконструкцію теплових мереж і котелень, заходи з енергозбереження, на здійснення дій з передачі житлового фонду Міністерства оборони України у комунальну власність, будівництво та придбання житла військовослужбовцям, закупівлю комунального електротранспорту. Також у міському бюджеті були передбачені кошти для співфінансування зазначених заходів в розмірі 6,9 млн. грн.

Практичне ж використання коштів субвенцій було пов’язано з певними труднощами. Чимало перепон створюють власне тендерні процедури, які мали б створювати конкурентне середовище у сфері державних закупівель, запобігати проявам корупції, забезпечувати прозорість процедур. Але ж, чи можливо їх досягнути, виконуючи Закон України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”. Так, висока вартість тендерної документації, яка виготовляється монополістом, призвела до того, що процедури закупівель не відбувались за відсутністю або недостатньою кількістю учасників.

За твердженням начальника управління житлового господарства міської ради Світлани Пивоварової, двічі були відмінені торги по закупівлі лічильників холодної води, теплової енергії, регуляторів теплової енергії, не відбулись відкриті торги на визначення виконавця по проведенню реконструкції під котельню центрального теплового пункту по вулиці Вітрука, 10, реконструкції теплових мереж з використанням труб в пінополіурітановій ізоляції.

«Однією з причин неможливості своєчасно освоїти кошти субвенцій було те, що постанови уряду, якими затверджувався перелік об'єктів, що фінансуються за рахунок субвенцій, та відповідні розпорядження голови Житомирської ОДА були прийняті у кінці травня-червня поточного року, – зазначила пані Мончаківська, – а фактичне освоєння коштів стало можливим лише у вересні». По деяких об’єктах, що включені у перелік, вже були виконані роботи за рахунок коштів міського бюджету, що призвело до необхідності внесення змін у постанови Кабінету Міністрів України, а це займає значний проміжок часу.

Також, більше завдань, ніж їх рішень ставить перед міської владою проблема будівництва житла військовослужбовцям. Справа у тім, що вартість квадратного метру новозбудованої жилої площі за думкою київських експертів з Мінбуду має бути 3138 грн. Більшість забудовників за такі гроші можуть побудувати хіба що сарай. А не повноцінний жилий будинок зі всіма комунікаціями та благоустроєм прибудинкової території. Хоча, ця проблема таки була вирішена міською владою, а тому житлова черга зрушить з місця.
Ще одним номером цьогорічної бюджетно-субвенційної шоу-програми безперечно стала теплозабезпечуюча галузь міста. Процедура тендерних торгів щодо реконструкції теплових мереж з використанням труб в пінополіурітановій ізоляції відбулась ще 31 жовтня 2007 року, але переможець торгів відмовився від виконання своїх зобов’язань, про що письмово після неодноразових звернень було повідомлено лише 27 листопада. Міським головою було прийнято рішення проведення зазначених робіт ОПТМ “Житомиртеплокомуненерго” господарським способом, але в зв’язку з низькою температурою на деяких мережах виконати роботи просто немає можливості.

Безперечно цікавою для переважної більшості житомирян є тема оновлення тролейбусного парку міста. Але й тут тендерні граблі, покладені чиїмось турботливими руками на шляху міської влади, таки спрацювали. Проблемою є те, що на зазначені цілі планувалось спрямувати 4,1 млн. грн. коштів державного бюджету та в такому ж обсязі коштів міського бюджету. Фактично з державного бюджету з початку року надійшло 1 млн. грн. і за попередньою інформацією міський бюджет не отримає субвенцію у сумі 2,7 млн. грн. Тому й тролейбусів у нас буде не 10, як планувалось, а 6.
Абсолютно незрозумілою є вимога неприбуткової (!?) спілки громадських організацій Тендерної палати України сплати кожним із учасників процедур закупівель 12 тис. грн. за включення у каталог учасників процедур закупівель та біля 1 тис. грн. за довідку про включення у цей каталог.

Кажуть, «Титанік» за однією з теорій затонув не випадково. То, звичайно, конспірологічні теорії змови. Хоча…

Автор: WolanD, "До ладу!", №9, редактор рубрики "Владислав Пучич" на ЖЖ.info


Владислав Пучич | 01.12.2007 | Переглядів: 13521
Редакція сайту може не розділяти думку автора статті
та відповідальності за зміст матеріалу не несе.

Коментарів: 0